آلوئه ورا و تاثیر آن بر پوست

آلوئه ورا این گیاه سبز رنگ یک قدمت 6000 هزار ساله دارد، که در تصاویر مصر باستان نیز به عنوان یک گیاه جادویی برای درمان و خوراکی استفاده می شد. آلوئه ورا خواص بسیار زیادی دارد از جمله آنکه می تواند شوره سر را از بین برده و به پوست لطافت و نرمی ببخشد.96% این گیاه از آب بوده و فقط چهار درصد آن از ترکیباتی است که 75% آن برای ترمیم و التهاب پوست کاربرد دارد.

 

آلوئه ورا و تاثیر آن بر پوست
همچنین ویژگی آنتی باکتریالی آن ضد میکروب بوده و آنتی اکسیدانهای بسیار زیادی دارد. و حاوی ویتامینهای A ، B1، B6، B12و E است. در ادامه این مطلب طرز صحیح استفاده از آلوئه ورا آموزش داده می شود. و به خاطر داشته باشید که برای مصرف خوراکی و یا به عنوان ماسک هیچگاه نباید از برگهای کوچک آلوئه ورا استفاده کرد. زیرا هنوز خام بوده و سمی است.

 

آلوئه ورا و تاثیر آن بر پوست
روش مصرف آلوئه ورا
برگ آلوئه ورا را به چند قطعه برش داده و هر قطعه را نیز از وسط نصف می کنیم. ژله آلوئه ورا در قسمت میانی این گیاه بوده که با چاقو آن را برداشته، و آنها را داخل میکسر خوب مخلوط کرده تا به صورت مایعی شود. سپس ژله میکس شده را در صافی ریخته . در زیر آن ظرفی قرار داده تا ژله را صاف کردده و درون آن بریزید. بعد از آن ژله صاف شده را در ظزف در بسته ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

 

آلوئه ورا و تاثیر آن بر پوست
این ژله را با این روش می توان به مدت یک ماه در یخچال نگهداری کرد. و هفته ای یکبار یا دوبار از آن به عنوان لوسیون به پوست و مو بزنید.ولی اگر ژله تغییر رنگ داد دیگر نمی توان آن را استفاده کرد.
برای استفاده طولانی مدت، بهتر است که آلوئه ورا را طبق روش قبل به قطعات ریزی برش داده و آنها را در زیر نور آفتاب مستقیم قرار داده و بگذراید تا خوب خشک شود. سپس آن را به صورت پودری درآورده و هر زمان که خواستید از آن در شربت، شامپو و حتی درغذا استفاده کنید . در این روش می توانید تا هر زمان که خواستید پودر آلوئه ورا را در یخچال نگهداری کنید.

 

آلوئه ورا و تاثیر آن بر پوست

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

هتل ورا کلاب آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر