آماده کردن فرزندان برای سفرهای ماجراجویی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آماده کردن فرزندان برای سفرهای ماجراجویی

سفر های ماجراجویی می توانند برای هر خانواده معنا و مفهوم خاص خود را داشته باشند. برای برخی این نوع سفر ها به معنی رفتن به کوهستان ها و گذراندن یک هفته در دل سرما است. برای برخی از افراد می تواند به معنای یک هفته سفر به مناطق مختلف و امتحان کردن فعالیت های فوق هیجان انگیز باشد به طوری که آدرنالین به شدت افزایش پیدا کند. البته برداشت برخی نیز این است که به یک کشور سفر کنند و با فرهنگ و غذاهای آن محل و همچنین جاهای دیدنی آن آشنا شوند. به هر حال هر تعریفی که از سفر های ماجرا جویی دارید، احتمالا همیشه به دنبال راهی هستید تا فرزندانتان را نیز برای این نوع سفر ها آماده کنید و به آن ها مکان های جدید، غذاها و فعالیت ها را معرفی کنید. همه ی والدین باید بدانند که قبل از این سفر حتما باید فرزندانشان را آماده کنند. در ادامه چند راه برای اینکه بتوانید کودکان خود را برای این گونه سفر ها آماده کنید برایتان جمع آوری کرده ایم.

آماده کردن فرزندان برای سفرهای ماجراجویی

1- کودکان خود را در جریان برنامه های مسافرتی خود قرار دهید

حتما سعی کنید تا فرزندانتان را از برنامه های سفری خود مطلع سازید تا با این کار آن ها نیز احساس راحتی داشته باشند و همچنین نظر آن ها را درباره ی این برنامه ها بدانید. همچنین با این کار می توانید متوجه شوید که فرزندانتان چه کار هایی را قادرند بدون ترس انجام دهند که این موضوع قطعا در حین سفر به شما کمک خواهد کرد.

این کار باعث می شود تا شما هم در زمان صرفه جویی کنید و هم هزینه های اضافی پرداخت نکنید. از همه مهم تر در طول سفر به هیچ وجه استرس نخواهید داشت.

آماده کردن فرزندان برای سفرهای ماجراجویی

2- به آن ها توضیح دهید که چه چیزهایی در طول سفر در انتظار آن ها است

بهتر است با فرهنگ مقصد سفر خود شروع کنید. با این کار شما می توانید شباهت ها و تفاوت های فرهنگ خودتان با فرهنگ کشوری که به آن سفر می کنید را به طور کامل برای آن ها شرح دهید. همچنین این نکته را به آن ها متذکر شوید که رفتار مردم آن محل ممکن است کاملا متفاوت با رفتاری که آن ها انتظار دارند باشد.

3- به فرزندانتان در جمع کردن وسایلشان برای این سفر کمک کنید.

چمدان بستن ممکن است برای سفر های ماجراجویی بسیار چالش بر انگیز باشد، همیشه چیزهای اضافی وجود دارند که شما به آن احتیاج دارید و نمی خواهید با فراموش کردن آن ها هزینه های اضافی در طول سفر متحمل شوید. با فرزندانتان راجع به این موضوع که به چه وسایلی بیشتر احتیاج دارند صحبت کنید و علت هر کدام را برایشان شرح دهید.

آماده کردن فرزندان برای سفرهای ماجراجویی

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر