آمادگی خانم های باردار برای زایمان طبیعی

آمادگی خانم های باردار برای زایمان طبیعی

زایمان یکی از خاطره انگیز ترین اتفاقات زندگی هر خانمی محسوب می شود پس چقدر خوب است که خانم های باردار با کسب آمادگی هایی تمام خاطرات زایمان خود را شیرین و منحصر به فرد کنند. این آمادگی ها هم از نظر روحی و هم از نظر فیزیکی می باشد. و همچنین خانواده مخصوصا همسر خانم باردار نیز ملزم به داشتن آمادگی هایی برای زایمان او می باشند.

انواع آمادگی هایی که خانم ها باید در طول بارداری خود کسب کنند:

1.آمادگی های جسمی
2.آمادگی های روحی و روانی

1.آمادگی جسمی:

آمادگی خانم های باردار برای زایمان طبیعی

خانم ها در طول بارداری خود با تغییراتی مواجه هستند که تمام این تغییرات به دلیل ترشح هورمون ها می باشد، همچنین این ترشح هورمون ها باعث می شود بدن خانم باردار برای زایمان در طول بارداری آماده بشود. که با شل شدن عضلات این کار صورت می گیرد. که این کار به صورت طبیعی می باشد و در کنار آن همچنین خانم های باردار می توانند با انجام کارهایی بدن خود را برای زایمان آماده تر کنند و روند زایمان را برای خود راحت تر کنند. این موارد عبارتند از:

-داشتن تغذیه مناسب در طول بارداری: داشتن یک تغذیه مناسب به غیر از اینکه به رشد جنین و سلامت او کمک می کند همچنین برای خانم باردار نیز مفید می باشد، از انجایی که مصرف مواد غذایی مغذی در طول بارداری در بهبود عملکرد غدد تاثیر بسیاری دارد می شود و باعث می شود غدد بدن از سلامت بیشتری برخوردار باشند و به موقع ترشح شوند و بنابراین باعث ایجاد مشکل در بارداری و زایمان نمی شود.

آمادگی خانم های باردار برای زایمان طبیعی

-انجام یک ورزش سبک و مناسب: همنطور که می دانید ورزش کردن برای سلامتی مفید می باشد و در بارداری نیز برای سلامت خانم باردار در طول بارداری و زایمان موثر و مفید می باشد، خانم های باردار می توانند با ورزش کردن باعث تقویت عضلات بدن و انعطاف پذیری بدن خود بشوند. که این دو مورد برای پیشروی روند زایمان موثر می باشد. همچنین خانم های باردار می توانند با انجام ورزش کگل، باعث شوند در زمان زایمان، بر روی عضلات لگن خود کنترل داشته باشند که این مورد نیز برای پیشروی روند زایمان موثر می باشد. بنابراین خانم ها با انجام ورزش هایی که سبک و مناسب دوران بارداری باشد از جمله: وزش یوگا، ورزش اسکات و ....خود را برای زایمانی راحت تر و بدون مشکل تر آماده کنند.

2.آمادگی روحی و روانی

نگرانی و استرس درباره زایمان امری طبیعی است ولی باید بدانید که نگرانی و استرس زیاد باعث ایجاد مشکلاتی برای شما و جنین داخل رحم شما می شود بنابراین باید به این نگرانی های خود غلبه کنید اما شما ه تنهایی نمی توانید این کار را انجام دهید و برای انجام این کار احتیاج به کمک دارید در ادامه راجع به روش هایی برای کاهش استرس و نگرانی در دوران بارداری و زایمان صحبت خواهیم کرد:

آمادگی خانم های باردار برای زایمان طبیعی

- کلاس‌های دوران بارداری: خانم های باردار می توانند بعد از سه ماه اول بارداری و یا از هفتۀ ۲۰ بارداری در کلاس‌های دوران بارداری که برای کسب آمادگی لازم برای زایمان است، شرکت کنند. در این کلاس ها درباره نگرانی که اکثر خانم های باردار دارند صحبت می کنند و همچنین راه هایی برای کاهش درد در هنگام زایمان به شما معرفی می شود. و برای کنترل استرس شما راهکارهایی را به شما پیشنهاد می کنند. و بهتر است بدانند که شرکت در این کلاس ها را برای اواخر بارداری خود نگذارند تا تاثیرش را بهتر مشاهده کنند.

- ورزش یوگا در طول باردای: در کنار ورزش هایی که گفتیم ورزش یوگا به غیر از اینکه به تقویت عضلات و شادابی روحیه خانم باردار کمک می کند، باعث افزایش تمرکز و آرامش در خانم های باردار می شود. که ب روند زایمان کمک شایانی می کند.

-حضور همراه در هنگام زایمان: خوشبختانه در ایران در برخی بیمارستان ها این امکان بوجود آمده است که همسر و یا ماما که در دوره های آموزشی در طول بارداری کنار خانم باردار بودند می توانند برای دادن روحیه و آرامش به خانم باردار در هنگام زایمان در کنار او حضور داشته باشند.

آمادگی خانم های باردار برای زایمان طبیعی

-دیدن شرایط و اتاق زایمان قبل از زایمان: شاید خیلی از خانم های باردار تصویر وحشتناکی از اتاق زایمان و همچنین زایمان طبیعی داشته باشند و همینطور مطالبی راجع به رفتار ناپسند پرسنل زایمان از قبل شنیده باشند که باعث ایجاد استرس و نگرانی هایی در آنها شده باشد، به شما پیشنهاد می کنیم برای دوری از این نگرانی ها از قبل از زایمان به بلوک زایمان رفته و از نزدیک همه چیز را ببینید تا آن تصویر بد از ذهن شما پاک شود البته گاهی مربی های کلاس های زایمان این امکان را برای خانم های باردار بوجود می آورند که این شرایط را از نزدیک بینند. و جستجو در مورد زایمان در اینترنت هم هیچ مانعی ندارد و شما را با آن بیشتر آشنا می کند اما حواستان باشد که تصویر های وحشتناک که همراه با اغراق هستند مشاهده نکنید تا استرس شما بیشتر نشود و در کل در این دوران خیلی مراقب روحیه خود باشید و به حرف هر کسی اهمیت ندهید و صحبت های افراد قابل اطمینان و با تجربه را گوش بدهید و تصویر خوبی از زایمان در ذهن خود داشته باشید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر