آمادگی سایر اعضای خانواده با تولد فرزند جدید

آمادگی سایر اعضای خانواده با تولد فرزند جدید
پذیرش فرزند خانواده:
اولین بحران برای فرزند بزرگتر زمانی پیش می آید که فکر کند دیگر کانون توجه نیست و باید جایگاه خود را با برادر یا خواهر جدید تقسیم کند. او به این وضعیت حسادت می کند. عواملی مانند سن، نگرش والدین، نقش پدر، مدت زمان جدایی زن باردار از فرزند بزرگتر، برنامه ملاقات ها در بیمارستان و شیوه ای که خانواده برای آشنایی کودک با وضعیت جدید به کار می رود، در واکنش کودک موثر است. لازم است فرزند بزرگتر برای پذیرش نوزاد جدید آماده شود و توجه او به همکاری در برنامه های دوران بارداری جلب شود. پاسخ بچه ها در مورد قبول فرزند جدید، متفاوت است.
کودکان یک ساله نسبت به نحوه برقراری ارتباط با فرزند جدید نا آگاه هستند.
بچه های 2 ساله تغییرات ظاهری زن باردار را درک می کنند و ممکن است آن را به عنوان چاق شدن مادر خود تعبیر کنند. این بچه ها نیاز به وجود شرایطی مشابه شرایط خود دارند تا بتوانند علت تغییرات را بفهمند.

آمادگی سایر اعضای خانواده با تولد فرزند جدید
بچه های نوپا ممکن است وابستگی بیشتری به مادر خود نشان دهند مانند زمان توالت رفتن یا غذا خوردن.
در سنین 3 تا 4 سالگی، کودکان دوست دارند که راجع به داستان شروع زندگیشان آگاه شوند تا بتوانند بپذیرند که شرایط فعلی نیز مشابه زمانی است که آنها در شکم مادرشان بوده اند. آنها دوست دارند به صدای قلب جنین گوش دهند و حرکت جنین را لمس کنند. گاهی ممکن است نگران شوند که جنین چه می پوشد و چگونه غذا می خورد.

آمادگی سایر اعضای خانواده با تولد فرزند جدید
بچه ها در سن مدرسه، توجه بیشتری به مادر خود در دوران بارداری دارند. آنها خود را به عنوان پدر یا مادر فرزند جدید تلقی  می کنند و از خریدن وسایل و مایحتاج نوزاد و آماده کردن محل جدید برای نوزاد لذت می برند.
بچه هایی که در اوایل یا اواسط دوره نوجوانی هستند، در مراحل اولیه تعیین و تشخیص هویت جنسی خود بسر می برند. بنابراین فعالیت  جنسی پدر و مادر خود را به سختی قبول می کند. دلیل آنها برای این رفتار این است که اگر آنها برای انجام فعالیت های جنسی خیلی جوان هستند، پدر مادر شان برای اینکار خیلی پیرند. آنها بسیار بر روی نقش پدر و مادر تاکید دارند و از آنها می پرسند: مردم چه فکری  می کنند؟ چطور می توانید اجازه دهید که چاق شوید؟
نوجوانان در سنین بالاتر، از بارداری مادر خود بیش از حد ناراحت نمی شوند. آنها فکر می کنند که از خانواده جدا می شوند، بنابراین بیشتر رفتار بزرگسالان را از خود نشان می دهند. والدین نیز با آنها احساس راحتی بیشتری می کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

سایر تورهای مالزی

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر