آمارهای مربوط به دورتموند و وولفسبورگ به بهانه بازی این دو تیم مقابل هم

آمارهای مربوط به دورتموند و وولفسبورگ به بهانه بازی این دو تیم مقابل هم

لیگ بوندس لیگای آلمان، امسال شرایط کاملا متفاوتی را طی میکند. تیم بایرن مونیخ سالها تیم نخست این لیگ بود و هیچ تیمی اجازه عرض اندام را مقابلش نمی یافت. این تیم نقطه اتکای تیم ملی آلمان بود و به این خاطر هم، کسی جرات مخالفت با سیاست های بایرن مونیخ را نداشت. تیم قرمز پوش ایالت باواریا هر بازیکنی را که در تیم های مختلف آلمانی مناسب خود می دید بلافاصله به لیست خریدهای خودش می افزود و به همین دلیل هم اجازه قدرت گرفتن را به دیگر تیم ها نمی داد.

اما امسال شرایط کاملا متفاوت است. تیم نخست بوندس لیگا، زنبورهای دورتموندی هستند و بایرن به تازگی و به سختی خود را به رده دوم کشانده است. دورتموند که چند سال پیش، به کمک یورگن کلوپ سرمربی کنونی تیم لیورپول خود را در فوتبال آلمان و اروپا مطرح کرد، حالا و به تازگی همراه با فاوره، سرمربی سوئدی خودش قدرت پیشین را باز یافته و به همین دلیل بازی های دورتموند، در لیگ امسال جزو زیبا ترین بازی هایی است که هر هفته در اروپا انجام میشود. بازیکنان جوان و مستعدی که در حال حاضر در دورتموند توپ می زنند، هر کدام بخشی از آینده فوتبال هستند و این نام ها را باید به خوبی به حافظه سپرد، چرا که به زودی در تیم های مشهوری چون رئال و بارسا و میلان و یووه نام آنها را خواهیم شنید.

آمارهای مربوط به دورتموند و وولفسبورگ به بهانه بازی این دو تیم مقابل هم

تیم بروسیا دورتموند که برای دومین بار در تاریخ خودش در بوندس لیگا، 9 دیدار متوالی آغازین لیگ را نباخته است شنبه به عنوان میهمان به مصاف وولفسبورگ رفت که در سه بازی اخیر دورتموند در آنجا پیروز بوده است. دورتموند پس از باخت در فینال جام حذفی سال 2015 مقابل وولفسبورگ، در شش بازی بوندس لیگایی خود مقابل این تیم هیچ باختی را نداشته است. پنج برد و یک مساوی و حتی در سه بازی اخیر خود موفق به ثبت سه کلین شیت هم شده است. بورسیا دورتموند  یکی از تیم هایی است که وولفسبورگ آمار منفی خانگی را مقابل شان داشته است و در کنار تیم دورتموند، بایرن و آگزبورگ دو تیم دیگری هستند که چنین آماری را به ثبت رسانده اند.

زرد پوشان آلمانی از بازی قبلی خود به عنوان مهمان مقابل وولفسبورگ در شش بازی برنده بوده اند و در 3 تقابل آخر خودشان با این تیم نیز، به برد رسیده اند.

آمارهای مربوط به دورتموند و وولفسبورگ به بهانه بازی این دو تیم مقابل هم

آمار دیگر مربوط به این بازی به تیم ولفسبورگ مربوط می شود. این تیم فقط دو بازی از چهارده بازی آخر خانگی خود را شامل این فصل و فصل گذشته در بوندس لیگا برنده شده است. تا کنون تیمی نبوده است که در سال 2018 از این نظر ضعیف تر از گرگ های آلمانی عمل کند. آخرین بردی که آنها در استادیوم خانگی شان بدست آورده اند در تاریخ بیست و پنجم آگوست سال 2018 اتفاق افتاده است که توانستند تیم آبی پوش شالکه را با نتیجه دو بر یک شکست دهند. وولفسبورگ در سه بازی که از حریف عقب افتاده اند در پایان کام بک زده و توانسته اند یا پیروز میدان شده یا به مساوی رضایت بدهند و حداقل با امتیاز زمین را ترک کنند. فقط بورسیا دورتموند بوده که با چهار کام بک از آنها پیش است و دیگر تیمها خیلی در کام بک زدن موفق عمل نکرده اند. همین آماری که دو تیم در تغییر نتیجه بازیها به ثبت رسانده اند، نشان میدهد که با چه بازی زیبا و مهیجی روبه رو بوده ایم.

آمارهای مربوط به دورتموند و وولفسبورگ به بهانه بازی این دو تیم مقابل هم

گرگ ها دوازده امتیاز در 9 بازی اخیر خود بدست آورده اند که بهترین آمار این تیم در کسب نتایج از فصل 2015 به بعد است. تیم وولفسبورگ دو بازیکن به نام های ووت و گهورست دارد که توانسته اند پنج گل از شش گل این تیم را بزنند یا روی آنها تاثیر مستقیم داشته باشند. در واقع سه گل و دو پاس گل مربوط به این دو نفر است و به همین خاطر در بازی ، دورتموند بازی تمرکز زیادی روی مارک کردن این دو نفر داشته است.

اما زنبورهای بورسیا 4 بازی از 5 بازی اخیری که انجام داده اند را برده و تا کنون در این فصل شکست نخورده اند. آخرین شکست زنبورها به شکستی مربوط می شود که مقابل هوفنهایم در خانه هوفنهایم و در می 2018 برایشان رقم خورد. بیست و یک امتیازی که از نه بازی اخیر دورتموند بدست آمده، مشخص میکند که این تیم بهترین شروع خود را از فصل 2014 به بعد داشته است. سیاه و زرد پوشان تا به حال نتوانسته بودند که 29 گل را دز نه بازی ابتدایی بوندسلیگا به ثمر برسانند که در این فصل و به لطف فاوره و بازیکنانش اتفاق افتاد.

آمارهای مربوط به دورتموند و وولفسبورگ به بهانه بازی این دو تیم مقابل هم

بازیکن ستاره و جوان دورتموند یعنی جیدون سانچو در پنج بازی اخیر خود چهار گل زده و چهار پاس گل داده و مجموعا روی هشت گل از گل های بورسیا دورتموند تاثیر گذار بوده است.

اما پس از بازی، سرمربیان هر دو تیم در کنفرانس مطبوعاتی خود به مواردی  اشاره کردند که خواندن جملات فاوره، سرمربی تیم پیروز این بازی خالی از لطف نیست:

فاوره در پایان بازی به خبرنگاران گفت که: بازی بسیار سخت و پرفشاری بود. وولفسبورگ برنامه ریزی دقیقی داشت اما گل ما بسیار مهم بود. در نیمه دوم مالکیت توپ را ما در اختیار داشتیم و باید گل دوم را هم میزدیم. تا پایان بازی این ریسک وجود داشت که ما گل بخوریم و همه چیز از بین برود. تمرکز ما از همین حالا بر روی بازی با اتلتیکو مادرید در رقابت های لیگ قهرمانان اروپاست و باید به بازی بعد فکر کنیم.

او در ادامه در مورد 15 بازی بدون شکستی که تیمش داشته است افزود: من بسیار از این رکورد راضی هستم اما مهمتر از همه این است که ما پیشرفت بیشتری داشتیم و از لحاظ تاکتیکی میتوانیم بهتر هم بشویم.

فاوره همچنین در مورد زاگادو، بازیکن دورتموند گفت: او یک پیشرفت فوق العاده تاکنون داشته است. او هشت بازی پشت سر هم برای ما انجام داده اما هنوز هم بازی می کند. زاگادو نتیجه بازی را پیش بینی میکند و بازی او بسیار با شکوه و زیبا بود.

آمارهای مربوط به دورتموند و وولفسبورگ به بهانه بازی این دو تیم مقابل هم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر