آموزش احترام گذاشتن به دیگران

آموزش احترام گذاشتن به دیگران

همه ما کودکانی را که مؤدب هستند و به اطرافین خود احترام می گذارند دوست داریم و ممکن است این فکر به ذهن تمامی مادرها رسیده باشد که چه کار کنم تا فرزندم مؤدب باشد و با دیگران رفتار پسندیده ای انجام دهد. برای آموزش این مهارت به شما پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید، زیرا احترام گذاشتن باید آموزش داده شود.

چگونه کودک مؤدبی داشته باشیم؟

1.اول از همه خودمان الگوی درستی باشیم: این را فراموش نکنید که شما الگوی فرزندتان هستید و بنابراین هر طور که با او رفتار کنید بازخوردش را خواهید دید، اگر با او محترمانه برخورد کنید در مقابل رفتار محترمی از او می بینید اما اگر مثلا: زمانی که عصبانی هستید با او رفتار بدی داشته باشید و در آن هنگام که کاری اشتباه انجام داده سر او فریاد بزنید و با الفاظ بد با او صحبت کنید، او این کارها را از شما الگو برداری کرده و یاد می گیرد.

آموزش احترام گذاشتن به دیگران

2.به او یاد دهید با خواهر و یا برادرش مؤدب باشد: شما حتی نباید به فرزندن اجازه بدهید که در خانه و با برادر و یا خواهرش هم بد رفتار باشد این باعث می شود که در مقابل دیگران نیز این رفتار بد را ادامه دهد بنابراین رفتار درست در مقابل خواهر و برادر حتی کوچکتر می تواند شروع یک آموزش برای مؤدب بودن با دیگران و خارج از خانه باشد.

3.به صورت خصوصی به او آموزش بدهید: این را فراموش نکنید که هیچگاه در جمع و جلوی چشم دیگران به فرزندتان تذکر ندهید. گاهی بی احترامی کودکان در نتیجه کم توجهی آنها میباشد، از خطاهای کوچک آنها بگذرید و سعی کنید فقط در زمان مشاهده خطاهای بزرگ او را به اتاق دیگر و گوشه ای دور از اطرافیان برده و به او در مورد اشتباهش بگویید و توضیح دهید که چگونه می تواند برگردد و اشتباهش را به صورت محترمانه اصلاح کند.

آموزش احترام گذاشتن به دیگران

4.انجام رفتارهای محترمانه و دوری از رفتار اشتباه را با او تمرین کنید: می توانید با او در مورد رفتارهای درستی که انجام داده صحبت کنید و همچنین در مورد رفتار های غیر محترمانه و اشتباه او نیز صحبت کنید مثلا رفتارش را با مسئول فروشگاه بررسی کنید و بگویید اینجا رفتار خیلی خوبی داشتی و یا دوست داشتم اینجا اینطوری رفتار می کردی، و یا بهتر است وقتی پدرت از سر کار می آید این رفتار را انجام بدهی بهتر است و باعث خوشحالی او می شود و همچنین با مشاهده رفتارهای درست و اشتباه دیگران با او صحبت کنید و به او بگویید که مثلا این کار او اشتباه بود و بهتر بود رفتار بهتری انجام میداد و یا رفتار محترمانه اون خانم را دیدی؟ چقدر خوب بود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر