آموزش خامه و سرشیر صبحانه به روش خانگی

امروزه خامه به علتی که در کارخانه ها تولید شده، و با انواع دستگاهها و مواد نگهدارنده تهیه می شود ممکن است که برای بدن ضررهایی داشته باشد.

آموزش خامه و سرشیر صبحانه به روش خانگی

زیرا که برای ماندگاری بیشتر آن از موادی استفاده می شود که برای بدن خوب نیست. برای همین در این مطلب تهیه خامه به صورت خانگی برای شما آموزش می دهیم تا بتوانید خامه را به صورت سالم تر به مصرف برسانید. نکته قابل ذکر این است که مدت مصرف این خامه از سه روز بیشتر نباید باشد و هر زمانی که نیاز داشته باشید می توانید آن را تهیه و استفاده کنید.

آموزش خامه و سرشیر صبحانه به روش خانگی

طرز تهیه خامه
برای اینکه این خامه را تهیه کنید بهتر است که از یک شیر پرچرب و همینطور شیری محلی و صاف ( شیری چرخ نشده باشد )، استفاده نمایید.
ماهیتابه یا قابلمه ای با ارتفاع کم برداشته و شیر را درون آن ریخته و در روی اجاق با شعله و حرارت زیاد بگذارید تا کمی به جوش بیاید. بعد حرارت را کم کرده و به مدت پانزده دقیقه شیر را در حرارت کم بجوشانید . سپس شیر را از روی حرارت برداشته و در جایی که آشغالی روی آن نریزد در جای خنک نگهداری کنید.

آموزش خامه و سرشیر صبحانه به روش خانگی

بعد از آنکه شیر خنک شد سر شیر آن را برداشته و در ظرف استیل و دردار قرار داده و در یخچال بگذارید تا سرد باقی بماند. (سرشیری که از روی شیر بر می دارید باید موقع قرار دادن در ظرف استیل کاملا شیر آن گرفته و خشک باشد).
سپس سر شیر را با یک چنگال و یا با هم زن برقی آنقدر هم می زنید تا سفت شود. توجه داشته باشید وقتی سر شیر روی پره های هم زن افتاد خامه شما آماده است. زیرا بیشتر از آن ممکن است که سرشیر شما تبدیل به کره شود، و کمتر هم زدن نیز سرشیر را شل و وارفته می کند.

نکاتی که به شما کمک می کند تا خامه بهتری تهیه کنید:

شیر را می توانید تا سه بار بجوشانید و هر بار سرشیر آن را بگیرید. ولی چنانچه بیشتر از سه بار شد، ممکن است سرشیر شما زردرنگ شود و خامه شما کدر دیده شود.

آموزش خامه و سرشیر صبحانه به روش خانگی

ضمن به وجود آمدن سرشیر هر چه بیشتر بگذارید تا شیر بجوشد لایه ضخیم تری در سرشیر ایجاد می کند که خامه را بهتر و با کیفیت تر می کند.
زمانی که شیر در حال جوشیدن است و به صورت پف کرده بالا می آید ( نه قبل و بعد از آن )، حرارت را کم کنید در این صورت خامه بهتری را می توانید تهیه کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر