آموزش ماساژ صورت

آموزش ماساژ صورت
برای شروع ماساژ، لازم است ابتدا صورت خود را خوب بشویید تا کاملا تمیز باشد، سپس با حوله‌ای نرم خوب خشک کنید. مقداری روغن زیتون یا بادام را آماده کرده و سر انگشتان خود را به روغن آغشته کنید.
برای ماساژ صورت از پیشانی شروع کنید.
بهتر است برای شروع ماساژ در مقابل‌ آینه‌ای قرار بگیرید و سپس سر انگشتان خود را به روغن آغشته کرده و آن‌ها را روی خط عمودی وسط دو ابرو روی پیشانی قرار دهید و به آرامی سر انگشتان هر دو دست را به سمت بیرون پیشانی و شقیقه‌ها بکشید. این کار را  چند بار به آهستگی انجام دهید. افرادی که هنگام صحبت کردن زیاد از عضلات پیشانی خود استفاده می‌کنند، باعث می شود که روی پیشانی آنها چین و چروک ایجاد شود، ماساژ صورت موجب تقویت عضلات و پوست ناحیه پیشانی می شود و برای رفع چین و چروک موثر است.
ماساژ چین ابرو

آموزش ماساژ صورت
افرادی که هنگام صحبت کردن ابروی خود را بالا می اندازند باعث می شود که به مرور زمان چین عمیقی بالای ابروی آنها دیده شود. ماساژ صورت برای پیشگیری از بروز چین ابرو در این افراد بسیار مفید است.
برای ماساژ کافی است که با  سرانگشتان دست خود ابروها را ماساژ دهید، به‌گونه‌ای که انگشت وسط آن‌ها که بلندترین انگشت محسوب می‌شود، روی ابروها حرکت کرده و بقیه انگشتان، عضلات بالا و پایین ابرو را ماساژ دهند.
در آخر که به پایان ابرو نزدیک می‌شوید، با چرخشی به سمت پایین روی شقیقه‌ها را نیز لمس کرده و این کار را چند بار و به مدت 5 دقیقه  تکرار کنید.
ماساژ پشت لب‌ها

آموزش ماساژ صورت
حالا شروع به ماساژ پشت لب کنید. برای پیشگیری از بروز چین‌های عمیق در این ناحیه، بهترین روش استفاده از ماساژ فشاری در این ناحیه است.
ابتدا سرانگشت هر دو انگشت سبابه را به مقداری روغن آغشته کنید و روی گودی بالای لب قرار داده و آن را به ‌مدت 30 ثانیه به‌صورت ملایم فشار دهید. سپس سرانگشتان هر دو دست را به آرامی به سمت گوشه‌های لب بکشید و آن را تا نزدیکی لاله گوشتان ادامه دهید.
با ماساژ صورت از افتادگی عضلات لب پیشگیری کنید.
افتادگی عضلات لب نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب خانم‌ها در سنین بالای چهل سالگی با آن مواجه می‌شوند.. ماساژ عضلات این ناحیه برای پیشگیری از بروز این افتادگی و خطوط زیر لب و در اطراف چانه، بسیار موثر است.
برای ماساژ کافی است با سرانگشت هر دو انگشت سبابه، نقطه گودی را که روی چانه قرار دارد، به‌ مدت 30 ثانیه فشار دهید و پس از آن با فشار اندکی هر دو انگشت سبابه را به سمت گوشه‌های خارجی لب پایینی حرکت داده و عضلات این ناحیه را تقویت کنید.
ماساژ عضلات گونه با کف دست

آموزش ماساژ صورت
ماساژ عضلات گونه برای جلوگیری از چین و چروک در این ناحیه مناسب است. برای شروع ماساژ ابتدا کف هر دو دست را به مقدار اندکی روغن آغشته کرده و سپس آن‌ها را روی دو طرف صورت‌تان، روی عضلات گونه قرار دهید،. سپس کف دست‌ها را از پایین گونه به سمت بالا حرکت دهید.
توجه داشته باشید که هنگام پایین آوردن کف هر دو دست، آن‌ها را از روی صورت‌تان بردارید و دوباره روی گونه‌ها قرار داده و عضلات را به سمت بالا حرکت دهید. با تکرار این ماساژ به‌مدت 3 تا 5 دقیقه می‌توانید عضلات گونه خود را تقویت کنید تا فرم و ظاهر بهتری داشته باشند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

درمان چروک های صورت با روغن های گیاهی

۱۱ سیستم برتر آموزش در دنیا

رابطه بین آموزش پیش از ازدواج و موفقیت و تداوم زندگی زناشویی

جلسه اول آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

جلسه دوم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

جلسه سوم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر