آنتونی بوردین

آنتونی مایکل بوردین (25 ژوئن 1956 - 8 ژوئن 2018) سرآشپز مشهور آمریکایی، نویسنده، مستند ساز سفر و شخصیت تلویزیونی بود که برنامه هایی با هدف کشف فرهنگ بین المللی آشپزی و شرایط انسانی تهیه کرد. توسط بسیاری از مفسران یکی از تاثیرگذار ترین سرآشپزها در جهان به شمار می رود

 

آنتونی بوردین

آنتونی بوردین، سرآشپز مشهور آمریکایی که مرگ غم انگیزش روز جمعه اعلام شد، مورد تحسین و احترام ایرانیان است نه تنها برای نمایش تلویزیونی محبوب و استعداد عالی، بلکه برای تصویر مثبتی که از ایران به سایر نقاط جهان منتقل کرد. این آشپز مشهور، نویسنده و برنده جایزه سریال “Parts Unknown روز جمعه در یک هتل لوکس در فرانسه خود کشی کرد. بوردین در سال 2014 به عنوان بخشی از سفر خود به خاورمیانه برای نمایش تلویزیونی خود به ایران سفر کرد. مفسران او را بخاطر توانایی اش برای گفتن داستانهایی فراتر از تصویر سطحی نقاشی شده اخبار روزانه در طی دوره حرفه ای تلویزیونی او، ستایش می کنند.

 

آنتونی بوردین
به گزارش CNN، پس از دیدار از ایران، او با تصویر یپچیده ای از کشور بازگشت، و تجربه اش با آنچه که دولت ایالات متحده از ایران به تصویر کشیده بود فرق داشت. بوردین در سفر خود نوشت: "وقتی شما ایران را از داخل می بینید، هنگامی که در خیابان های تهران راه می روید، و ایرانی ها را ملاقات می کنید، مکانی بسیار متفاوت تر است به نسبت آنچه که از اخبار می دانید و می شنوید.او نوشت: "در هیچ جایی دیگری بین آنچه که می بینی و احساس می کنی و آنچه که از دولت در آن کشور می بینی و می شنوی اینقدر فاصله احساس نکردم. بوردین در قسمتی در CNN درباره دیدار خود به ایران، می گوید: " برای لحظه ای اگر می توانید سیاست را فراموش کنید. و به این فکر کنید که غذا چطور است؟ غذا اینجا فوق العاده است." او نوصیف کرد: "ایرانی ها زادگان فارسیان باستان هستند، امپراتوری شعر، گل ها و فرهنگ بسیار با نفوذی که به هزاران سال پیش برمی گردد."

 

آنتونی بوردین

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر