آنچه باید در انتخاب وسایل کودک بدانید

آنچه باید در انتخاب وسایل کودک بدانید
 در انتخاب لباس و وسایل کودک بسیار دقت کنید. وسایلی را انتخاب کنید که کودک بتواند به راحتی دست و بدن خود را در آن حرکت بدهد. به علاوه، لباس هایی برای کودکتان خریداری کنید که نه تنها کودک آن را دوست داشته باشد بلکه بتواند به راحتی با فشار آوردن دست هایش روی زمین، بلند شود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که باید وسایل کاملا برای کودک امن باشد و خطری برای او ایجاد نکنند. هم چنین وسایلی را خریداری کنید که کودک بتواند چیزی از آن یاد بگیرد. در این مقاله، به معرفی برخی از انواع وسایل جانبی مورد نیاز کودکان می پردازیم، مهم‌ترين اين موارد عبارتند از:
صندلی کودک که به چارچوب درب متصل می‌گردد:

آنچه باید در انتخاب وسایل کودک بدانید
یکی از وسایلی که می توانید برای کودک خریداری کنید، صندلی است که می توانید آن را به چارچوب درب اتاق وصل کنید در واقع با زنجیر هایی محکمی که دارد به شما این اطمینان را می دهد که نگران زمین خوردن کودک نباشید. ویژگی خوب این صندلی این است که بسیار نرم است و کودک احساس راحتی می کند. هم چنین دور آن حفاظ مناسبی برای جلوگیری از افتادن بچه تعبیه شده است. پیشنهاد دیگری که برای شما داریم، خرید نوع خاصی از صندلی متحرک نوزاد می باشد که به یک تسمه بزرگ متصل شده و به حالت معلق از چارچوب در آویزان می‌شود و قادر به حرکت دورانی در محیط اطراف خود هم است. این نکته را به خاطر داشته باشید که اولین مساله در انتخاب وسایل مورد نیاز کودک، امنیت آن است. هم چنین دقت کنید که مناسب درب اتاق، صندلی را انتخاب کنید.
صندلی ثابت کودک:

آنچه باید در انتخاب وسایل کودک بدانید
 نوع دوم از انواع صندلی‌های متحرک براي نوزادان، انواع ثابت آن‌ها است، این صندلی دارای یک قاب ویژه و امن و یک صندلی راحت بوده و به حالت معلق از چارچوب در اتان آویزان می‌شود. تفاوتی که این صندلی با نوع متحرک قبلی دارد، این است که از آن‌جايي كه اطراف این نوع صندلی‌هاي آویزان از دو و یا گاهی چهار لایه پارچه نرم پوشانده می‌شود، به همین دلیل اين نوع صندلی‌ها تا حدودی امن‌تر از نوع متحرک  قبلی بوده و مناسب بچه‌های کوچک می باشد.
نوع دیگری از صندلی ثابت کودکان:
 در نوع دیگری از صندلی‌های ثابت کودکان، بدنه صندلی کاملا ثابت باقی مانده و به حالت ثابت بر روي زمين قرار می گیرد. گرچه صندلی نوع دوم و سوم از نوع اول امن تر هستند ولی با این حال والدین برای رشد فکری کودک خود بیشتر تمایل دارند، نوع اول این صندلی را انتخاب کنند. اما این نکته را فراموش نکنید كه پزشكان متخصص اطفال همیشه توصیه می‌کنند که والدین نباید از صندلی‌های متحرک و معلق برای تحرک کودکان کوچک خود استفاده کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر