آنچه باید در مورد کشور یمن بدانید

آنچه باید در مورد کشور یمن بدانید

کشور یمن، در جنوب غربی آسیا و جنوب شبه جزیره ی عربستان واقع شده و پایتخت آن صنعا نام دارد. این کشور، دارای دو ساحل مهم و بیشتر از 200 جزیره است. مهم ترین جزیره ی این کشور، در دریای عرب قرار دارد. سفر کردن به این کشور، برای گردشگران قطعا تجربه ای فراموش نشدنی و ماندگار خواهد بود. با آژانس مسافرتی چهارفصل همراه باشید تا شما را با بهشتی دیگر درآفریقا آشنا شوید

تاریخ

آنچه باید در مورد کشور یمن بدانید

کشور یمن، در طول تاریخ از موقعیت خاصی برخوردار بوده و در زمان های گذشته به آن خوشبخت می گفتند. اولین تمدنی که در این کشور برپا شد، معینیان نام داشت که حدود 1200 سال پیش از میلاد بر سرزمین حکومت می کرد. این دولت در زمینه بازرگانی بسیار وسعت داشت به طوری که تجارت آنها از خلیج فارس تا کنار دریای مدیترانه را فرا می گرفت. دولت بعدی که در هزاره ی اول پیش از میلاد تاسیس شد، قتبان نام داشت و سرانجام در قرن دوم میلادی توسط سبائیان از بین رفت. دولت سبائیان 9 قرن روی این منطقه حکومت کردند و راه بازگانی اقیانوس هند به دریای سرخ تا خلیج عقبه را در اختیار گرفتند. در نهایت این دولت نیز توسط حمیریان از بین رفتند. دولت حمیریان نیز از سال 515 پیش از میلاد تا 531 حکومت کردند و سپس توسط حبشیان انقراض یافت.

شهر های یمن

آنچه باید در مورد کشور یمن بدانید

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، صنعا نام دارد. این شهر مرکز سیاست و تجارت در کشور یمن شناخته می شود. هم چنین مشهورترین شهر باستانی این کشور، مارب نام دارد و در شرق شهر صنعا واقع شده است. شاید جالب باشد که بدانید، نام این شهر را خداوند در قرآن یاد کرده است. یکی از شهر های این کشور که در دوران اسلام  نقش مهمی داشته، شهر صعده می باشد. این شهر به عنوان مکانی برای توقفگاه حجاج و تاجرانی که عازم مکه بودند، به شمار می آمد. هم چنین این شهر دارای آثار و جاذبه های تاریخی بسیاری می باشد و باعث شده هر سال گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. به علاوه یکی از شهر های کشور یمن، که به دلیل داشتن معماری خاص و مدارس اسلامی به شهرت رسیده، شهر ذمار نام دارد. یکی از زیبایی های شهر ذمار این است که تمام خانه های این شهر از سنگ های سیاه زینتی ساخته شده اند و این سنگ ها جلوه ی خاصی به دیوارهای شهر داده اند. از دیگر شهر های تاریخی این کشور می توان به شبوه، غدن و سیئون نی اشاره کرد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر