ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آنچه باید راجع به چربی دور شکم بدانیم

آنچه باید راجع به چربی دور شکم بدانیم
چربی دور شکم چیزی بیشتر از نگرانی برای یک ظاهر بد است. افزایش چربی دور شکم خطر مشکلات سلامتی مثل دیابت و بیماری های  قلبی عروقی را بالا می برد. تمام چربی ها یکسان نیستند، چربی شکم زیر پوستی، نوع قابل توجهی از چربی است که فقط زیر پوست قرار دارد. هر کسی مقداری چربی شکم دارد ولی میزان بالای این چربی می تواند نشان دهنده مشکلات وزنی باشد. قرص ها، جراحی، درمان های معجزه سا و داروهای گیاهی، راه ایمنی برای از بین بردن چربی شکم نیست. تنهاراه حذف این چربی ها، راه حل های طبیعی مثل ترکیب رژیم های سالم و تمرینات ورزشی است.
حقایق کوتاه راجع به چربی شکم:
-چربی دور شکم با افزایش شکم، افزایش می یابد.( بویژه در خانم ها)
-داشتن شاخص توده ی بدنی (BMI) بالا که اغلب با چربی شکم بیشتر ارتباط دارد.
-چربی شکم ارتباط مستقیم با رژیم غذایی دارد.
-تمرینات ورزشی راه حل اصلی و مهم در خلاص شدن از دست چربی شکم است.
چربی داخلی چیست؟

آنچه باید راجع به چربی دور شکم بدانیم
به این چربی، چربی فعال نیز می گویند زیرا این چربی نقش مهمی در تولید هورمون های مختلفی دارد و نوع خطرناکی از چربی دور شکم است. چربی دور شکم زیر پوستی کمتر به چشم می آید و در دیواره شکمی قرار گرفته است. این چربی اعضا را احاطه کرده است و هورمون هایی آزاد می کند که باعث دیابت، التهابات فرض و دیگر مشکلات سلامتی جدی می شود.
چربی درونی قابل مشاهده نیست اما افزایش آهسته دور کمر یکی از نشانه های وجود این چربی است. چربی درونی شکم را سفت و محکم نشان می دهد. در حالیکه چربی زیر پوستی باعث  شل و نرم شدن شکم می شود.
چرا چربی دور شکم خطرناک است؟

آنچه باید راجع به چربی دور شکم بدانیم
هرچه BMI یک فرد بالاتر باشد، احتمالا بیماری های قلبی  عروقی و سندروم های متابولیکی مثل دیابت بیشتر می شود. برای افراد که بسیار فعال هستند و وزن متناسبی دارند، چربی زیر پوستی دور شکم خطرناک نیست. تحقیقات نشان داده اند، جراحی که برای برداشتن چربی زیر پوستی انجام می شود باعث  بهبود سلامتی نمی شود حتی ممکن است سبب چربی درونی شود، بخصوص اگر جراحی همراه با توصیه هایی برای تغییر روش زندگی نباشد. چربی درونی خطرناک بسیار است و باعث آزاد شدن هورمون هایی می شود که سبب ایجاد دیابت و التهاب خواهند شد. التهاب، خود باعث ایجاد مشکلات سلامتی مختلف شامل بیماری های  قلبی، عروقی و دیابت می شود. در زنان چربی درونی می تواند احتمال نیاز به جراحی کیسه صفرا را افزایش دهد و چربی درونی نیز با سرطان سینه مرتبط است.
 طبق تحقیقات انجام شده، امروزه متخصصان عقیده دارند، اندازه دور کمر مهم‌تر از وزن عمومی بدن و نشان‌دهنده بروز احتمالی بعضی بیماری‌ها مانند بیماری‌های قلبی  عروقی است. طبق آزمایش هایی که روی حدود 10 هزار زن و مرد پنجاه ساله و بالاتر انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که خطر مرگ و میر در آقایان و خانم‌هایی که اندازه دور کمرشان به ترتیب بیشتر از 120 و 110 سانتی‌متر است، دوبرابر بیشتر از بقیه است. به همین دلیل توصیه می‌شود اگر اضافه ‌وزن دارید و اندازه دور کمرتان بالاست، حتما به متخصص مراجعه کنید.
چربی دور شکم موجب چه بیماری هایی می شود؟

آنچه باید راجع به چربی دور شکم بدانیم
ناراحتی های ناشی از چربی های درونی ( از جمله چربی شکمی ) شامل افزایش فشارخون ( به علت افزایش سدیم به دنبال افزایش چربی در بدن است )، دیابت نوع دو ( به علت بالا رفتن مقاومت سلول ها در دریافت انسولین و در نتیجه عدم دریافت انرژی لازم )، بیماری های قلبی ( به علت افزایش فشارخون رخ می دهد ) و احیانا برخی سرطان ها نظیر روده بزرگ و سینه که اغلب با این  بیماری ها آشنایی دارید. هم چنین علاوه بر  تمام مشکلات  ذکر شده، علائم بالینی مانند تنگی نفس و… همچنین ناراحتی های مفصلی ( به علت وارد آمدن فشار زیاد به مفاصل و سنگ کیسه صفرا که هنوز علت مشخصی ندارد را اضافه کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

آیا باید نگران ذرات پلاستیکی میکروسکوپی در بطری های آب بود؟

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد