آکواریوم اصفهان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آکواریوم اصفهان

اصفهان شهر شگفتی ها است و جاذبه های گردشگری آن در انواع مختلف می تواند نظر هر فردی را به خود جلب کند. در این شهر علاوه بر بناهای تاریخی مکان های دیدنی متفاوت دیگری نیز وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به باغ گل های اصفهان، آکواریوم این شهر و باغ خزندگان اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز اصفهان یعنی آکواریوم آن آشنا کنیم. بنابراین اگر قصد سفر به این شهر تاریخی و زیبا را دارید، در این مقاله ما را همراهی کنید تا با هم با یکی از دیدنی ترین جاذبه های این شهر آشنا شویم.

آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان در پارکی به نام پارک ناژوان واقع شده است و بزرگ ترین آکواریوم تونلی ایران است. پارک ناژوان در غرب شهر اصفهان است و وسعتش به 1200 هکتار می رسد. در این باغ علاوه بر آکواریوم، باغ پرندگان، باغ پروانه ها، باغ خزندگان، دلفیناریوم، مسیرهایی برای دوچرخه سواری، تله سیژ و امکانات قایق رانی نیز وجود دارد. به همین دلیل است که مکان بسیار مناسبی برای تفریح و خوش گذرانی به شمار می رود.

آکواریوم اصفهان

 وسعت آکواریومی که در داخل این پارک واقع شده است به 4000 متر مربع می رسد و در آن انواع زیادی از آبزیان زندگی می کنند. در واقع این آکواریوم در عمق هفت متری زمین است و شما برای بازدید از آن باید در داخل تونلی که با آب ها احاطه شده است قرار بگیرید.

در این مجموعه 33 آکواریوم مختلف با آب های شور و شیرین وجود دارد. این آکواریوم های معمولا به صورت های قاب دیواری یا استوانه ای و یا لمسی طراحی شده اند. خود آکواریوم تونلی نیز 35 متر طول دارد و در آن 1.5 میلیون لیتر آب وجود دارد. در این آکواریوم تونلی گونه هایی از آبزیان اقیانوس ها نگهداری می شوند و عبور شما از داخل تونل حس بودن در اعماق اقیانوس را برای شما تداعی می کند.

آکواریوم اصفهان

در محموع این آکواریوم ها در حدود 6500 موجود زنده زندگی می کنند که از بین آن ها در حدود 100 قطعه خطرناک ترین و کم یاب ترین ماهیان می باشند. در این آکواریوم ها همچنین 6 نوع کوسه وجود دارد که بازدید از آن ها بسیار جالب است. جالب این که در داخل هر کدام از آکواریوم ها شرایطی کاملا مشابه با محیط زندگی ماهیان موجود در آن آکواریوم ایجاد شده است.

آکواریوم اصفهان

از جمله آبزیانی که در این آکواریوم ها موجود می باشند می توان موارد زیر را نام برد: اسب دریایی، خرچنگ آبی، خروس ماهی که از خطرناک ترین ماهی هاست و عقرب ماهی که زهرآگین ترین ماهی دنیاست، کپور گلگون یا کپور ژاپنی، کوسه ی آب شیرین، کوسه ماهی باله سیاه، کوسه نهنگ، گاو کوسه، کوسه سر چکشی، کوسه بلک تیپ،کوسه سفید، گاو ماهی یا جعبه ماهی، ماهی خاویار، ماهی کمانگیر، جراح ماهی ناسو که از گونه های شگفت انگیز ماهی ها هستند، ماهی ماندارین، ماهی پیرانا، هشت پا، دلقک ماهی، ماهی سنگی که از سمی ترین ماهی های جهان است.

در این آکواریوم علاوه بر بازدید از ماهی ها و دیگر آبزیان، امکان غذا دادن به برخی از ماهی ها و لمس آن ها، عکس گرفتن با ماهی ها و خرید از فروشگاه اسباب بازی نیز برای شما فراهم است.

آکواریوم اصفهان

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور اصفهان

تور اصفهان زمستان 95

تور اصفهان اسفند 95

تور اصفهان نوروز 96

تور اصفهان فروردین 96

تور اصفهان اردیبهشت 96

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر