آیا تا به حال با گیاه دارویی فلوس آشنایی داشته اید؟

یکی دیگر از گیاهان دارویی فلوس نام دارد که به نام خرنوب هندی و یا خیار شنبر در ایران نیز معروف است. اگر چه یک گیاه خودرو است ولی از زمان کشف خواصی که در آن نهفته است علاقه افراد به کشت این گیاه دارویی مفید بیشتر شد.

 

آیا تا به حال با گیاه دارویی فلوس آشنایی داشته اید؟

خواص دارویی و درمانی فلوس:

1- مهمترین و معروف ترین خاصیت فلوس تاثیری است که در درمان یبوست دارد. از آنجایی که مصرف این گیاه عوارض جانبی ندارد لذا حتی زنان باردار و یا کودکان مبتلا به یبوست نیز می توانند برای درمان از این گیاه کمک بگیرند.

2- این گیاه دارویی نرم کننده سینه است لذا در سرماخوردگی و عفونت های شدید استفاده از این گیاه می تواند گلو را نرم کرده و درمان را تسریع بخشد.

3- افراد مبتلا به اسهال خونی به عنوان یک داروی بسیار مفید می توانند به سراغ برگ درخت فلوس رفته و از جوشانده آن استفاده کنند.

4- جالب است بدانید که گیاه فلوس در رفع گرفتگی روده ها و دل پیچه بسیار مفید است که باید این گیاه با ریشه ختمی استفاده شود. البته نحوه مخلوط این دو و همچنین نحوه استفاده باید طبق نظر فرد متخصص تعیین شود.

5- برای افرادی که کلیه ان ها سنگ ساز است توصیه می کنیم که از گیاه فلوس استفاده کنند تا از تشکیل سنگ در کلیه های خود جلوگیری نمایند.

6- از دیگر کاربردهای گیاه دارویی فلوس تاثیری است که بر روی رفع درد مفاصل و بیماری نقرس می گذارد.

7- یکی از تاثیراتی که فلوس می تواند برای بدن داشته باشد، تاثیر آن بر روی بیماری دیفتری است. یکی از معجون هایی که برای این بیماری مناسب است، مخلوط فلوس با آب گشنیز است. غرغره این معجون می توان در روند درمان بیماری بسیار مفید باشد.

نکته: همواره در تهیه جوشانده ها و معجون های گیاهی با فرد متخصص مشورت کرده و از او کمک بگیرید زیرا در صورتی که درصدها را رعایت نکنید ممکن است عارضه های بدی را برای بدن داشته باشد به همین دلیل به هیچ عنوان سر خود اقدام به استفاده از هیچ گیاه دارویی نکنید.

 

آیا تا به حال با گیاه دارویی فلوس آشنایی داشته اید؟

آیا تا به حال با گیاه دارویی فلوس آشنایی داشته اید؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر