آیا خوردن ماهی تیلا پیا مشکلی ندارد - 4.0 out of 5 based on 1 vote

آیا خوردن ماهی تیلا پیا مشکلی ندارد

آیا خوردن ماهی تیلا پیا مشکلی ندارد
ارزش بالای غذایی آبزیان به دلیل داشتن اسیدهای چرب امگا3 و امگا6، موجب شده تا همواره کارشناسان بر گنجاندن ماهی و دیگر آبزیان در سبد غذایی خانوار تاکید کنند. مصرف آبزیان به میزان دو وعده غذایی در هر هفته، توصیه‌ای است که در اغلب برنامه‌های غذایی ارائه‌شده از سوی کارشناسان تغذیه دیده می‌شود.
تیلا پیا نوعی ماهی با پخت آسان و نسبتا ارزان است که بسیاری افراد از خوردن آن لذت می برند. با این حال برخی  از گزارش ها مربوط به شیوه پرورش این ماهی باعث بروز نگرانی شده  است. که آیا خوردن این ماهی بدون مشکل است یا خیر؟
تیلاپیا چیست؟ تیلاپیا یک ماهی طعم دار است که به راحتی آماده می شود و  ارزان است. در سال 2016 این ماهی در لیست  ماهی های  ارزان قیمت که در جهان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و در ردیف چهارم قرار  داشت. این ماهی بسیار سازگار  است و حتی در آبهای بی کیفیت هم میتواند زنده بماند. آنها سریع رشد می کند پس انتخاب مناسبی برای  پرورش  دادن هستند.
نگرانی ها راجع به پرورش ماهی تیلا پیا:

آیا خوردن ماهی تیلا پیا مشکلی ندارد
تیلا پیا در سر تا سر جهان پرورش می یابد. این ماهی ها آب سرد را  تحمل نمی کنند پس باید در شرایط آب و هوای گرم پرورش پیدا کنند. استاندارد های پرورش ماهی باید مطابق با زمین و کشوری که در آن پرورش  می یابد، باشند.
تیلا پیا   ماهی است  که در شرایط آب و هوایی مختلف زنده  می ماند. اگر این ماهی ها فرار کنند می توانند مشکلاتی ایجاد کنند  و تبدیل به گونه های مهاجم شوند.
پرورش تیلا پیا در شرایط دشوار منجر به بیماری می شود. تیلا پیا ها جلبک می خورند، اما قادر به خوردن انواع غذاها نیز هستند.. پرورش این ماهی ها در یک محیط تمیز و خوب می تواند باعث تولید ماهی های سالم  شود.
منبع پایدار پرورش ماهی تیلا پیا

آیا خوردن ماهی تیلا پیا مشکلی ندارد
- اکوادور
 - تایوان
- کلمبیا
آیا می توانم تیلا پیا بخورم؟
وقتی تیلا پیا در محیط های مناسب و سالم پروش  بیابد. خوردن  آن بدون مشکل است. طبق سازمان غذایی و دارویی تیلا پیا  بهترین  انتخاب غذایی برای زنان بار دار و شیرده و بچه های بالای  2 سال است.
کارشناسان اعتقاد دارند مصرف ماهی که دارای جیوه کمی باشد برای سلامت بدن مادر و جنین مفید است و علاوه بر دریافت پروتئین می تواند باعث جذب چربی های مفید و امگا 3 به بدن مادر شود.

آیا خوردن ماهی تیلا پیا مشکلی ندارد

کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری ماهی مصرف کرده اند از ضریب هوشی بالاتری به نسبت سایر کودکان برخوردار شده اند و خطر ابتلا به آلرژی نیز در آنها کمتر است.
رمز موفقیت تیلاپیا در بازار
وجود استخوان یا همان تیغ در لابه‌لای گوشت برخی ماهیان موجب شده گروهی از مصرف‌کنندگان علاقه کمتری به مصرف ماهی نشان دهند؛ بویژه در نواحی غیرساحلی که ماهی به‌صورت سنتی سهم کمتری در سبد غذایی مردم دارد، این موضوع در کنار بو و طعم خاص گوشت ماهی به ذائقه همگان خوشایند نیست. همواره کارشناسان برای این گروه، استفاده از ماهیانی که تیغ‌های کمتر و درشت‌تری در گوشت دارند، یا بخوبی فیله می‌شوند توصیه می‌کنند. تیلاپیا از جمله ماهیانی است که بخوبی فیله می‌شود و گوشتش تیغ ندارد. البته در مقایسه با بسیاری از ماهی‌های پرورشی و دریایی پرطرفدار مثل قزل آلا یا ماهی سفید، فاقد آن طعم و مزه‌ای است که از ماهی انتظار می‌رود، اما بی‌تیغی فیله آن و همین‌طور نزدیکی مزه آن به مزه گوشت مرغ موجب شده تا از بازار خوبی برخوردار باشد.

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

بازار ماهی کیش

میدان ماهی دبی

آیا باید نگران ذرات پلاستیکی میکروسکوپی در بطری های آب بود؟

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

سارا و ماهی گلی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد