آیا مصرف زعفران در بارداری مجاز است؟

آیا مصرف زعفران در بارداری مجاز است؟

زعفران دارای فواید بسیاری است البته این ادویه در کنار فوایدی که دارد شامل خطراتی برای خانم های باردار نیز می شود در این مقاله درباره خطرات و عوارض جانبی و مزایای آن برای خانم های باردار و اینکه خانم های باردار چه مقدار و در چه دوره ای از بارداری خود مجاز به استفاده از این ادویه ارزشمند هستند صحبت خواهیم کرد.

عوارض مصرف زعفران در بارداری برای خانم های باردار

آیا مصرف زعفران در بارداری مجاز است؟

شما در دوره حساسی از زندگی خود بسر میبرد و باید در مورد غذاهایی که می خورید اطلاعات کافی داشته باشید، از جمله مواد غذایی که در دوران بارداری باید در مورد مصرف ان اطلاع لازم را داشت، زعفران است، زیرا زعفران مصرف زیاد آن خطرات و عوارضی را برای خانم های باردار در پی دارد از جمله این خطرات و عوارض شامل موارد زیر می شود:

1.مصرف زعفران باعث سقط جنین می شود: البته فراموش نشود که منطور از مصرف، مصرف زیاد زعفران است این ادویه اگر زیاد مصرف شود ممکن است سبب بروز انقباضات رحمی در بدن خانم باردار بشود که در نتیجه منجر به سقط جنین می شود. البته این موضوع در طول سه ماهه دوم از دوران بارداری دیگر جای نگرانی ندارد و خانم های باردار می توانند استفاده کنند.

2.مصرف زعفران باعث ایجاد حساسیت برای خانم های باردار می شود: مشاهده شده است که بعضی خانم های باردار بعد از مصرف زعفران به مشکلات تنفسی و اضطراب، تهوع، خشکی دهان و سردرد دچار می شوند. اگر شما جزء این دسته افراد هستید برای رهایی از این مشکلات باید از خوردن زعفران خودداری کنید. تا دچار عوارض جانبی آن نشوید.

3. مصرف زعفران باعث ایجاد حالت تهوع و استفراغ در خانم های باردار می شود: اکثر خانم ها در دوران بارداری خود از عوارض بارداری رنج میبرند، یکی از این عوارض حالت تهوع در بارداری است که باعث ایجاد نگرانی در خانم ها می شود به غیر از تغییرات هورمونی مصرف زعفران هم در بارداری باعث ایجاد این حالت در خانم ها می شود. بنابراین برای رهایی از این عارضه به شما پیشنهاد می کنیم از مصرف این ادویه در بارداری خودداری کنید.
در موارد دیگر مصرف بیش از حد زعفران باعث ایجاد این مشکلات حاد می شوند بنابراین در صورت مشاهده سریع به پزشک خود اطلاع دهید، تا خطری شما را تهدید نکند

آیا مصرف زعفران در بارداری مجاز است؟

1. مصرف بیش از حد زعفران باعث ایجاد خون در ادرار و یا مدفوع خانم های باردار می شود.
2. مصرف بیش از حد زعفران باعث خونریزی از پلک ها، لب ها و بینی در خانم های باردار می شود.
3. مصرف بیش از حد زعفران منجر به احساس بی حسی قسمت هایی از بدن و بی حالی در خانم باردار می شود.
4. مصرف بیش از حد زعفران سبب سرگیجه و باعث از دست دادن حالت تعادل در خانم های باردار می شود.
6. مصرف بیش از حد زعفران باعث زرد شدن پوست بدن خانم های باردار می شود.

مصرف زعفران در بارداری چه میزان و چه زمانی مجاز است؟

آیا مصرف زعفران در بارداری مجاز است؟

از آنجایی که زعفران باعث ایجاد انقباضات رحمی در بدن خانم های باردار و نهایتا منجر به سقط جنین داخل رحم آنها می شود، متخصصان اعلام کرده اند که استفاده از این ادویه در سه ماه دوم بارداری مخصوصا ماه پنجم به بعد مجاز است و خانم های باردار می توانند مقدار روزانه 10 گرم از این ادویه را در غذای خود استفاده کنند به این دلیل که مصرف بيش از حد آن می تواند برای جنین داخل رحم خانم باردار بسیار خطرناک محسوب شود و رشد جنین را تحت تاثیر قرار دهد. البته شما می توانید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید. و اگر پزشک متخصص شما مصرف زعفران را در باردای شما امن و بدون مشکل اعلام کرد شما می توانید بدون هیچ نگرانی از زعفران استفاده کنید.

مزایای استفاده از زعفران

آیا مصرف زعفران در بارداری مجاز است؟

همانطور که گفتیم زعفران را می توانید از ماه پنجم به بعد بدون هیچ نگرانی مصرف کنید، این ماده ارزشمند در کنار خطراتی که دارد می تواند مزایایی نیز داشته باشد که در اینجا به چند مورد از موارد استفاده از زعفران اشاره می کنیم
1. یکی از مزایای مصرف زعفران در دوران بارداری، این است که باعث ایجاد حرکت جنین در داخل رحم خانم باردار می شود.
2. با اضافه کردن چند رشته گوچک زعفران به شیر می توانید کلسیم خوبی دریافت کنید و یا حتی می توانید چند رشته از زعفران را با بادام و پسته مخلوط کرده بکوبید و خمیر بدست آمده را در شیر ریخته و میل کنید این ماده غذایی ارزشمند و مغذی را می توانید وارد برنامه غذایی کنید تا از کلسیم ان بهره ببرید همانطور که می دانید کلسیم به رشد جنین داخل رحم کمک شایانی می کند.
3. مقدار کم زعفران در غذا باعث ایجاد طعم و رنگ و عطر خوبی در غذای شما می شود و بنابراین می توانید مقدار کمی( روزانه نهایتا 10 گرم)زعفران را در سوپ و یا برنج خود ریخته از رنگ و عطر آن در غذا لذت ببرید، البته فراموش نکنید این میزان از حد مجاز بیشتر نشود تا باعث ایجاد عوارض جانبی نگردد و فقط فواید آن به شما و جنینتان برسد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر