آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟

آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟

یکی از نگرانی های خانم های باردار در ماههای آخر در مورد دردهای زایمان می باشد. و به همین دلیل است که اکثر خانم ها به سمت سزارین گرایش پیدا می کنند، و آمار عمل سزارین در کشور ایران بسیار زیاد شده است درست است که زایمان طبیعی همراه با دردهایی می باشد که به دلیل انقباضات رحم و عضلات شکم است اما باید این نکته را بدانید که با انجام راه حل هایی می توانید به کاهش این دردها کمک کنید.

-داشتن آرامش و انجام تکنیک های تنفسی:

اکثر خانم ها با شروع دردها دچار استرس و اضطراب می شوند، اما باید این نکته را بدانید که داشتن استرس و عدم وجود آرامش باعث می شود روند زایمان به خوبی پیش نرود و با داشتن آرامش و انجام تکنیک های تنفسی و تمرکز بر روی انقباضات رحم کمک زیادی به روند زایمان می کنید.

-کمپرس آب گرم یا آب سرد :

برای کاهش دردهای ناحیه دست و پا می توانید از کمپرس آب گرم و آب سرد به روی این نواحی استفاده کنید، و همچنین این کار به رفع گرفتگی عضلات شما نیز کمک خواهد کرد.

-ماساژ مادر درهنگام زایمان طبیعی :

آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟

ماما یا همسر می توانند با انجام ماساژ آرام دست و پا و عضلات شکم مادر به کاهش دردهای او در حین زایمان کمک شایانی بکنند.

-قرار گرفتن در یک حالت و یا وضعیتی که مادر احساس راحتی می کند:

در هنگام زایمان مادر باید تمام تمرکز را روی زایمان خود قرار بدهد و هرطور که راحتتر است قرار بگیرد بنابراین در هنگام زایمان هر طور که راحتتر می باشید و احساس درد کمتری می کنید مثل نشستن معمولی و یا سجده زدن و هر مدلی که در آن لحظه برای شما راحت تر می باشد به انتخاب خود گزینش کنید.

-اگر ترسی از دردها دارید در موردش صحبت کنید:

آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟

ترس از درد یک امر طبیعی می باشد، شما می توانید برای کاهش این دردها در موردشان صحبت کنید این راهکار می تواند موثر باشد اگر فرد مطمئن و آگاه سراغ دارید که تجربه بالایی دارد می توانید در مورد دردهای خود حتی با صدای بلند صحبت کنید این کار باعث آرامش شما می شود و به کاهش نگرانی و استرس شما نیز کمک می کند.

-کسب آگاهی و اطلاعات لازم درباره مراحل زایمان طبیعی:

می توانید قبل از زایمان اطلاعاتی راجع به مراحل زایمان از طریق کتاب، وب سایت ها، فرد با تجربه و آگاه و حتی فیلم راجع به مراحل زایمان کسب کنید و با آگاهی کامل به اتاق زایمان بروید. و از دردهای خود آگاهی پیدا کنید و بنابراین با استرس کمتری زایمان خود را شروع کنید.

-یادگیری تکنیک های درست نفس کشیدن در زایمان طبیعی:

آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟

قبل از زایمان از یک فرد با تجربه تکنیک های درست نفس کشیدن را یاد بگیرید البته اگر به کلاس های آمادگی برای زایمان بروید که این کلاس ها برای خانم هایی که می خواهند زایمان طبیعی داشته باشند بسیار پر فایده می باشد معمولا این تکنیک ها را به شما یاد می دهند این کار توسط ماما و یا مربی کلاس صورت می گیرد که افرادی پر تجربه می باشند، و در هنگام زایمان شما می توانید با انجام دم و بازدم های درست به پیشرفت روند زایمان کمک شایانی بکنید و این کار را حتی می توانید به جای ناله کردن در موقع دردهای زایمان انجام دهید.

-قرار گرفتن در یک حوضچه آب گرم در هنگام شروع دردهای زایمان :

آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟

البته این کار را باید با نظارت کامل پزشک انجام دهید و برای کاهش دردهای خود به یک حوضچه و یا جکوزی آب گرم بروید این کار باعث آرامش و کاهش دردهای شما می شود اما این نکته را فراموش نکنید که از واژن خود در برابر وارد شدن آب محافظت کنید بنابراین بودن پزشک در کنار شما در این هنگام ضروری می باشد. همچنین می توانید در هنگام شروع درد زایمان طبیعی خود با چکاندن چند قطره از روغن های ضروری در آب باعث حس آرامش خود بشوید. و این کار را نیز با مشورت پزشک انجام دهید.

-انجام طب سوزنی راهکاری برای کاهش درد زایمان طبیعی :

قبل از شروع دردهای زایمان جستجو کنید و ببینید که آیا در بیمارستان شما متخصص طب سوزنی هست یا نه؟ که اگر نیست یک متخصص برای خود پیدا کنید و با استفاده از او شما می تواند به کاهش دردهای زایمان طبیعی خود کمک کنید.

-انجام آروماتراپی برای کاهش دردهای مادر:

ایجاد کردن یک فضای آرام بخش، و در صورتی که امکانش باشد گذاشتن یک موسیقی ملایم باعث آرامش مادر می شود و در زمان زایمان طبیعی احساس خوبی، را به مادر می دهد این کار را می توانید در خانه و یا در بیمارستان انجام دهید و یا از کسی بخواهید برایتان انجام دهد.

چه روغن هایی باعث آرامش و کاهش درد زایمان طبیعی می شود؟

آیا کاهش درد در زایمان طبیعی امکان پذیر است؟

- اسطوخودوس: این روغن خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و اثر آرام بخش زیادی برای خانم ها در هنگام زایمان طبیعی می تواند داشته باشد. بنابراین می توانید در هنگام زایمان از تأثیرات خوب این روغن بهره مند شوید.
-یلانگ یلانگ: این روغن یک مسکن قوی بشمار میرود و تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
-مریم گلی: روغن مریم گلی تاثیر آرام بخش طبیعی بسیاری دارد و دارای خواص ضد درد بسیاری نیز می شود.
-شکوفه پرتقال: روغن شکوفه پرتقال باعث آرامش بسیار زیادی می شود و برای خانم هایی که در هنگام زایمان بسیار عصبانی هستند و نگرانی و اضطراب زیادی دارند می تواند موثر باشد.
حتما قبل از شروع دردهای زایمان در مورد استفاده از این روغن ها می توانید با یک متخصص تب سنتی و یا یک فرد با تجربه مشورت کنید و همچنین در مورد چه طور استفاده کردن از این روغن ها نیز اطلاعاتی کسب کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر