آیسو کندی

آیسو کندی
 گرم ترین ماه های سال در ژاپن، ژوییه و اوت هستند. تابستان ها در ژاپن دمای هوا  بسیار بالا می رود  و در این زمان، بسیاری از مردم به ویژه کودکان  بستنی یخی و کاکیگوری یا یخ تراشیده با شربت می خورند.

در زمان های قدیم، گاهی وقت ها در زمستان برای اشراف زاده ها یخ طبیعی برده می شد و آن را  در یخ خانه های ویژه ای تا ماه تابستان نگهداری می کردند. در ماه های گرمتر، یخ ماده ی ارزشمندی به شمار می آمد. هم چنین  یخ ها را به قطعه های کوچک خرد می کردند که تا آخر ماه تابستان مورد استفاده قرار بگیرند مانند تراشیدن آنها و سرو این یخ های تراشیده با یک مایع شیرین گیاهی که بسیار پر طرف بود.

برای سه طعم مختلف شما به سه قالب برای یخ نیاز دارید، ابعاد این قااب ها، ده در بیست سانتی متر و عمق سه سانتی متر است. هم چنین برای چوب بستنی، از چوب غذاخوری یک بار مصرف استفاده کنید.

آیسو کندی

بستنی یخی شیری:
مواد لازم:
•    شیر غلیظ چهار قاشق غذاخوری
•    شیر، یک پیمانه دویست میلی لیتر

بستنی یخی آناناسی
مواد لازم:
•    آناناس کنسرو شده، چهار حلقه
•    شکر دو قاشق غذاخوری
•    شربت داخل کنسرو، یک پیمانه، در صورت کم بودن می توانید به آن آب اضافه کنید

بستنی یخی آزوکی
مواد لازم:
•    لوبیاهای آزوکی جوشانده، دویست گرم
•     آب، نصف پیمانه
•    شکر یک قاشق غذاخوری
بستنی یخی شیری
طرز تهیه:
ابتدا شیر غلیظ شده را به شیر اضافه کنید و خوب هم بزنید. و در قالب بریزید. به جای چوب بستنی از چوب های غذاخوری یک بار مصرف استفاده کنید. یک چوب را داخل هر بخش از قالب قرار دهید و مطمئن شوید که انتهای آن از قالب بیرون می ماند. قالب را در فریزر قرار دهید.
بستنی یخی های آناناسی

آیسو کندی
ابتدا آناناس را خرد کرده و در هر قالب مقداری از آن ها قرار دهید. به شربتی که داخل کنسروها قرار دارد مقداری شکر اضافه کرده و مخلوط کنید. این ترکیب را داخل قالب های یخ بریزید. در هر بخش یک چوب غذاخوری قرار دهید و قالب را داخل فریزر بگذارید.
 بستنی یخی های آزوکی
- ابتدا لوبیاها را در قابلمه ریخته و روی حرارت قرار داده تا بجوشد و پخته شود. سپس آبکش کنید.
- سپس لوبیاهای جوشانده با شکر و آب  مخلوط کنید. آنها را داخل قالب های یخ ریخته و در هر کدام یک چوب غذاخوری بگذارید و سپس در فریزر قرار دهید.
نکته:
بستنی یخی ها را به مدت پنج تا شش ساعت داخل فریزر بگذارید و صبر کنید تا خود را بگیرند. برای خارج کردن بستنی یخی ها از داخل قالب،  دخل یک سینی بزرگ کمی آب جوش بریزید. یکی از قالب های یخ را در این سینی بزرگ به مدت حدود ده ثانیه قرار دهید سپس. بستنی یخی ها را با چوب هایشان بلند کنید. دوباره بستنی یخی ها را داخل فریزر قرار دهید تا زمان خوردن آنها فرا برسد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر