آیین های کشورهای آسیایی در نوروز - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آیین های کشورهای آسیایی در نوروز

آیین های کشورهای آسیایی در نوروز

جشن نوروز نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشور ها جشن گرفته می شود. در واقع این کشور ها به خاطر فرهنگ غنی و قدیمی، جشن نوروز را بسیار باشکوه برگزار می کنند. اگر دوست دارید به این کشور ها سفر کنید تا  در مراسم جشن نوروز آنها شرکت کنید؛ با ما همراه باشید تا شما را با این کشور ها بیشتر آشنا کنیم.

نوروز در روسیه

آیین های کشورهای آسیایی در نوروز

 یکی از کشور هایی که جشن نوروز را برپا می کند، روسیه می باشد. این جشن نوروز، نه تنها در بین روس ها، بلکه بین 25 میلیون مسلمان این کشور با شادی و آواز زیادی برگزار می شود. با توجه به اینکه در زمان های گذشته، فرهنگ ایرانیان تاثیر زیادی در فرهنگ کشورهای مناطق آسیای مرکزی و قفقاز داشته، به همین دلیل نوروز بین قوم های لزگی، آوار، اوستیایی روس و اقوام مهاجر تاجیک، افغان، قرقیز، ازبک، آذری و شوروی جشن گرفته می شود.  نوروز در این کشور بسیار دیدنی می باشد.  شما می توانید با سفر به این کشور از نمایشگاه های آثار هنری، جشن عید ماسلنیتسا که در زمان ممنوعیت نوروز برای زنده نگه داشتن آن برگزار می شود، مسابقات کشاورزی، دو، خوانندگی و از رسوم ویژه مناطق ولگا، ازبک و تاتارستان بازدید نمایید.

نوروز در ویتنام

آیین های کشورهای آسیایی در نوروز

یکی از کشورهایی که نوروز در آن برگزار می شود، وینتام است.  جشن نوروز در این کشور، از اواسط بهمن آغاز می گردد. مدت برگزاری جشن نوروز در کشور ویتنام، سه روز و گاهی هم یک هفته می باشد. عادات مردم این کشو مانند ایرانیان است و قبل از عید، خانه تکانی کرده و همه جا را با روبان قرمز تزئین می کنند. مردمان این سرزمین در ایام عید لباس نو و تمیز به تن کرده و برای احترام به ارواح ،اجداد و بزرگان فامیل مراسم های خاصی برگزار می کنند. هم چنین عیدی دادن، یکی از عادات مردمات ویتنامی است. خوردن کیک چهارگوش پرتقالی و مربای نارگیل هم در ایام نوروز مرسوم می باشد. در گوشه و کنار بازارهای این کشور، کاردستی ها و دوره گردها زیادی نیز به چشم می خورنند. در واقع برگزاری آیین نوروز در ویتنام، به یکی از جاذبه های گردشگری این کشور تبدیل شده است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور تایلند ویژه نوروز

تور مالزی ویژه نوروز

تور چین ویژه نوروز

تور مالزی نوروز 94

تور تایلند نوروز 94

تور چین نوروز 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر