ابتلا به چه بیماری هایی میل جنسی را کاهش می دهد؟

ابتلا به چه بیماری هایی میل جنسی را کاهش می دهد؟

میل جنسی یکی مهمترین عوامل پیوند میان زن و مرد است و داشتن یک رابطه سالم و بانشاط جنسی عامل مهمی برای استحکام و ثبات یک زندگی است؛ اما ابتلا به برخی از بیماری ها، میل جنسی را کاهش می دهد و همین امر ارتباط جنسی فرد را با همسرش دچار اختلال می کند و در نتیجه در دیگر روابط بین زن و شوهر نیز تاثیر منفی خود را خواهد گذاشت.
در این مطلب بیماری هایی را که موجب کاهش میل جنسی خواهند شد، را بیان خواهیم نمود.
1- دیابت
دیابت یکی از بیماری هایی است که با به وجود آوردن مشکلات دیگری مانند آسیب های عصبی و بیماری های عروقی، موجب کاهش میل جنسی به ویژه در بانوان می شود. البته این بیماری با کنترل قند خون، فشارخون و میزان کلسترول قابل کنترل بوده و در نتیجه میل جنسی فرد نیز تا حدودی به حالت نرمال بازخواهد گشت.
2- ام اس
ام اس بیماری است که با تخریب سیستم اعصاب مرکزی، میل جنسی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. زنان مبتلا به ام اس، میل جنسی پائینی دارند و به همین دلیل ممکن است، در روابط خود با همسرشان دچار مشکل شوند.
3- پارکینسون
پارکینسون بیماری عصبی دیگری است که تاثیرات مشابه با ام اس بر بیمار خواهد داشت.
4- بیماری های عروقی
بیماری های عروقی، شریان های خونی را سخت و باریک می کنند و در نتیجه عبور خون را در رگ ها تحت تاثیر قرار می دهد. با کاهش جریان خون، خون رسانی به اندام تناسلی نیز کاهش یافته و همین امر میل جنسی فرد را نیز کاهش می دهد.
5- بیماری های روحی
اختلالات روحی و روانی موجب می شود، هورمون های عصبی به صورت نرمال ترشح نشوند. از بین بیماری های روانی، افسردگی یکی از شایع ترین آنها می باشد؛ که با بر هم زدن تعادل مواد شیمیایی تولید شده در مغز موجب کاهش میل جنسی می شود. حتی مصرف داروهای ضد افسردگی نیز شرایط را حادتر کرده و میل جنسی فرد را بیشتر از قبل کاهش می دهند.
6- خفگی در خواب یا آپنه
خفگی در خواب به حالتی گویند که تنفس فرد در حالی که خواب است، به مدت 10 ثانیه قطع شده و این روند مرتبا در حین خواب تکرار می شود. این بیماری را در اصطلاح آپنه می گویند. طبق تحقیقات پزشکان، خفگی در خواب بر میل جنسی مردان تاثیرگذار است.

ابتلا به چه بیماری هایی میل جنسی را کاهش می دهد؟7- کم کاری یا پرکاری غده تیروئید
غده تیروئید یکی از مهمترین غدد موجود در بدن است که با تولید هورمون های موثر در کنترل سوخت و ساز، نقش اساسی در سلامت انسان بازی می کند. اما در برخی شرایط اختلال در عملکرد این غده بر میل جنسی فرد تاثیر گذاشته و موجب کاهش میل جنسی می شود.
8- کیست تخمدان
تخمدان یکی از اعضای مهم دستگاه تناسلی در زنان می باشد. که گاهی بر اثر عواملی، کیست هایی در آن رشد می کنند. این کیست ها موجب می شوند عمل زناشویی فرد با همسرش دردناک باشد و به همین دلیل میل جنسی خانم کاهش می یابد.
9- التهاب لگن
التهاب لگن و در شرایط حادتر سرطان لگن، نیز موجب می شود آمیزش دردناک شود و به طور کلی میل جنسی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.
10- یائسگی
با بالارفتن سن زنان و نزدیک شدن به دوران یائسگی، میزان تولید استروژن که یکی از هورمون های بسیار موثر در افزایش میل جنسی است، کاهش می یابد. همچنین میزان ترشح هورمون تستوسترون نیز با کاهش فعالیت تخمدان ها، کاهش یافته و این دو به همراه خشک شدن واژن موجب کاهش میل جنسی در خانم می شود.
11- مصرف برخی از داروها
برخی از داروها نیز با تاثیرگذاری منفی بر میزان میل جنسی می توانند موجب کاهش این میل در انسان شوند. داروهای ضدبارداری، داروهای کنترل فشار خون و داروهای ضد افسردگی در این دسته جای دارند.
12- اعتیاد
اعتیاد نیز یکی از بیماری هایی که با وابسته شدن فرد به مواد مخدر یا الکل در دراز مدت موجب کاهش میل جنسی به خصوص در آقایان می شود.
13- سلیاک
سلیاک، بیماری عدم تحمل گلوتن (پروتئین موجود در گندم و جو) است که باعث می شود بیمار پس از مصرف نان و برخی حبوبات دچار مشکلات گوارشی شده و یکی از مخرب ترین تاثیرات این بیماری، کاهش شدید میل جنسی است.
سلیاک هم در زنان و هم در مردان می تواند موجب بروز اختلالات جنسی شود. در خانم ها بیشتر به صورت کاهش میل جنسی و مشکل در رسیدن به ارگاسم خود را نشان می دهد و در مردان نیز با کاهش شدید میل جنسی و همچنین اختلال در نعوظ تاثیرات منفی خود را نشان می دهد. این بیماران به درمان های مرسوم اختلال جنسی مقاوم بوده و این نوع درمان ها فقط باعث بروز عوارض در آنها می شوند.
این بیماری معمولا پس از مواردی نظیر جراحی، بارداری، عفونت های ویروسی و استرس های روانی، خود را نشان می دهد.
البته با تغییر در رژیم غذایی و استفاده از یک رژیم بدون گلوتن، آرام آرام اختلالات جنسی نیز بهبود یافته اما این بهبود، تدریجی است و با بهبود شرایط عمومی بیمار، میل جنسی نیز به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.ابتلا به چه بیماری هایی میل جنسی را کاهش می دهد؟وضعیت خود را توصیف نمایید
بسیاری از افراد احساس می کنند به تازگی میل جنسی شان کم شده است و بسیاری از چیزهایی که قبلا برایشان تحریک امیز بوده اکنون تاثیری در آنها ندارد و یا حتی ناراحت کننده است. این حالت به خصوص در مورد بانوان اتفاق می افتد و زنان در مقاطعی از زندگی زناشویی خود این حالت را تجربه خواهند کرد.
همواره به یاد داشته باشید که احساسی که اکنون در حال تجربه آن می باشید، صرفا به عنوان ناتوانی شما در روابط زناشویی نیست مگر این که تاثیری منفی در ارتباط شما با همسرتان گذاشته باشد.
اغلب مشکلات زنان در رابطه با کاهش میل جنسی شان، در زمان های که هورمون های بدن تغییر می کنند، به همین دلیل نگران نباشد، ببیشتر مشکلات شما که موجب ناتوانی در ارتباط شما با همسرتان شده است قابل درمان هستند. سعی کنید، میزان کاهش میل جنسی خود را بیشتر بررسی کرده تا متوجه شوید شما در کدام یک از گروه های زیر جای می گیرید.
1- میل جنسی کاهش یافته یا به طور کلی ناپدید شده است.
2- میل جنسی شما تغییر نکرده اما با انجام روابط جنسی، به ارگاسم نمی رسید.
3- در هنگام انجام روابط زناشویی، دچار درد می شوید.
بسته به قرار گرفتن در هر یک از این دسته ها، درمان شما روند متفاوتی خواهد داشت.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد