ابزارها در Corel Draw

یکی از تغییراتی که بر روی متون می توان انجام داد شکل دهی آن توسط ابزار Shape است. زمانی که متن خود را تایپ کردید آن را با موس انتخاب کرده و سپس ابزار Shape را انتخاب کنید. توسط ابزار Shape می توانید کارهای زیادی انجام دهید برای مثال می توانید بین حروف فاصله ایجاد کنید و یا اینکه گاهی اوقات بجای اینکه تمامی متن را تغییر دهیم می توانیم تنها حروف خاصی را تغییر دهیم.

 

ابزارها در Corel Draw

برای مثال می توانیم با ابزار Shape حروف مورد نظر را انتخاب کرده و نوع قلم، اندازه، بولد بودن، زیر خط دار بودن و ... را تغییر دهیم.
برای چرخاندن حروف نیز می توانید حرف مور نظر را انتخاب کرده و در نوار خصوصیت در کادر angle of Rotation زاویه چرخش را وارد کنید.
اندیس و توان
توان و اندیس امکاناتی است که در نرم افزار کرل در نظر گرفته شده است.
توان بالاتر از متن و در اندازه ای کوچکتر قرار می گیرد و اندیس پایین تر از متن و با اندازه ای کوچک نمایش داده می شود.
برای انجام این کار حروف مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه Superscript را انتخاب میکنیم که حالت توان اجرا شود و برای انجام حالت اندیس گزینه Subscript را انتخاب می کنیم.
برای تغییر رنگ حروف نیز حروف مورد نظر را انتخاب کرده و از قسمت پالت رنگ، رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.
یکی از حالت های دیگر نوشتن متن، پاراگرافی و متن طولانی است. این حالت در محیط نرم افزار کرل بدین صورت است که باید کادری را برای متن در نظر گرفته و درون کادر متن وارد شود.


ابزارها در Corel Drawبرای کشیدن کادر کافیست ابزار متن را انتخاب نمایید و با موس در یک نقطه کلیک کرده و سپس کلید سمت چپ موس را پایین نگه داید و آن را حرکت دهید تا کادر کشیده شود و در نهایت کلید موس را رها کنید.
بعد از انجام این کار مکان نمای موس درون کادر نمایش داده شده و شما می توانید متن خود را وارد نمایید.
برای نوشتن نیز اگر خواستید پاراگراف جدیدی را وارد کنید کافیست کلید Enter را فشار دهید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر