اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

در سراسر دنیا، هتل های زیادی وجود دارند که خدمات رفاهی خوبی را به گردشگران ارایه می دهند. شما با هر بودجه و سلیقه ایی که داشته باشید می توانید هتل مورد نظر خود را در مقصد انتخاب نمایید. هر هتل با توجه به نیاز مسافر انواع واحدها که شامل اتاق‌ها و سوییت‌ها می‌شوند را در نظر گرفته است. در ادامه قصد داریم شما را با انواع اتاق در هتل آشنا کنیم.  

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

اتاق یک نفره (Single)

اتاق یک نفره دارای یک تخت، سرویس بهداشتی، حمام و یخچال است. اگر هتلی با ستاره های بیشتر را انتخاب کنید، امکانات بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد.

اتاق دابل  (DBL)

برای رزرو اتاق های دو نفره، باید دنبال اتاق دابل بگیرید. این اتاق‌ها یک تخت‌خواب دو نفره دارند و برای زوج‌ها بسیار مناسب هستند.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

اتاق تویین (Twin)

ممکن است شما برای سفر های کاری به دنبال اتاق دو نفره باشید. در چنین سفر هایی مطمئنا نمی خواهید در کنار همکارتان بخوابید؛ پس بهتر است سراغ اتاق تویین بروید. فرق اتاق تویین با اتاق دابل این است که دو تخت‌خواب یک نفره و مجزا دارد.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

اتاق سه نفره (TPL)

در اتاق سه نفره یک تخت‌خواب دو نفره و یک تخت‌خواب یک نفره قرار دارد. این مدل اتاق برای خانواده های سه نفر مناسب می باشد. البته ممکن است این اتاق‌ها سه تخت‌خواب یک نفره داشته باشند. بهتر است قبل از رزرو مطمئن شوید چه تخت‌خوابی در اتاق وجود دارد.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

اتاق چهار نفره (Quad)

این اتاق‌ها یک تخت دابل و دو تخت تک نفره، یا چهار تخت تکنفره دارند و برای سفر های چهار نفره گزینه خوبی می باشند. هم چنین ممکن است در بعضی موارد هم دو تخت دابل داشته باشند.

اتاق کانکت (Connected/Connecting)

اتاق کانکت یا کانکتد به دو اتاقی گفته می شود که به هم راه دارند. ممکن است هر دو اتاق دارای سرویس و امکانات کامل و گاهی هم سرویس بهداشتی آنها مشترک باشد. این نوع اتاق برای خانواده‌ها مناسب است.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

سوئیت مینی یا جونیور (Mini/Junior)

ممکن است در نگاه اول تمام سوئیت ها شبیه هم باشند ولی در واقع تفاوت هایی با هم دارند. گاهی سوئیت دارای یک اتاق خواب جدا و آشپزخانه و گاهی هم فقط یکی از آنها را دارد. سوئیت مینی یا جونیور دارای محوطه‌ نشیمن با مبلمان و اتاقی برای خواب و استراحت است.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

سوئیت دوبلکس (Duplex)

 در سوئیت دوبلکس اتاق خواب  به وسیله چند پله از قسمت نشیمن جدا می‌شود.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

سوئیت مدیوم (Medium)

به سوئیت‌های دوخوابه، سوئیتمدیوم می گویند و دارای دو اتاق خواب است.

سوئیت رویال یا پرزیدنتال (Presidential/Royal)

یکی از گران ترین و شیک ترین سوئیت ها، سوئیت رویال یا پرزیندتال است. این مدل سوییت ها اکثرا در هتل‌های لوکس پیدا می شوند. مساحت سوئیت رویال یا پرزیدنتال، از سوئیت مینی و اتاق‌های معمولی بیشتر است. این سوئیت‌ها دارای یک یا چند اتاق خواب در کنار فضای نشیمن و پذیرایی می باشد. از امکانات سوئیت رویال می توان  به  دکور، تختخواب و مبلمان لوکس، مینی‌بار پروپیمان، میز کار، پیشخدمت شخصی و خلاصه همه‌ وسایل رفاهی لوکس اشاره نمود.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

استودیو (Studio)

استودیو یکی دیگر از اتاق های هتل است. استودیو یک سوئیت یک‌ یا دو نفره می باشد که ممکن است اتاق خواب آن جدا از نشیمن  نباشد. هم چنین گاهی استودیو دارای آشپزخانه یا تختخواب اضافی نیز می باشد. این نوع اتاق ها برای سفر های کاری بسیار مناسب هستند.  

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

کابانا (Cabana)

اتاق‌های کابانا در طبقه اول هتل قرار دارند و دلیلش این است که به استخر راه دارند یا دارای استخر اختصاصی می باشند.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

آپارتمان (Apartment)

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در هتل اقامت کنید، بهتر است یک آپارتمان رزرو نمایید. آپارتمان دارای اتاق‌ خواب، نشیمن، مبلمان و حمام و غیره می باشد.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

ویلا (Villa)

جالب است بدانید که در بعضی از هتل‌ها، ویلا نیز وجود دارد که دارای فضای خصوصی بیشتری است. از امکانات ویلاهای لوکس می توان به اتاق خواب، فضای نشیمن، استخر، بالکن یا جکوزی اشاره نمود.

هم چنین ممکن است اتاق های دیگری هم در هتل وجود داشته باشد، مثل اتاق‌هایی ویژه ‌معلولان. اتاق های مجاور هم دیوار به دیوار هم قرار دارند. اتاق‌های روبه‌رو یا همسایه(Adjacent)   دورتادور یک سالن کنار هم یا روبه‌رو قرار می‌گیرند. از انواع اتاق در هتل می توان اتاق ویژه‌ سیگاری‌ها (Smoking) را نام برد. در بعضی از هتل‌ها امکان پذیرش یک یا چندنفر بیشتر از ظرفیت استاندارد اتاق نیز وجود دارد که در این صورت سرویس کف‌خواب، کاناپه  تخت‌خوابشو یا تخت‌ تاشو اضافه می شود.

اتاق های هتل چه فرقی باهم دارند؟

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

هتل اترنو استانبول

هتل اورینت مینتور استانبول

هتل آستین استانبول

هتل آل سیزن استانبول

هتل آوانتگارد استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر