اجزای دوربین های دیجیتال عکس برداری (1)

اگر شما یک عکاس تازه کار هستید و به تازگی به این حرفه علاقه مند شده اید و یا این که به تازگی یک دوربین دیجیتال خریده اید با ما همراه باشید تا با اجزای دوربین دیجیتال خود آشنا شوید. مسلما هر دوربینی، بسته به برند و مدل آن، اجزا و دکمه های مخصوص به خود را دارد اما برخی از این اجزا در تمام دوربین ها یکسان است و تقریبا در اکثر دوربین های دیجیتال DSLR موجود می باشد. بنابراین ما در این مقاله این اجزا را معرفی خواهیم کرد.

برای شروع به تصویر زیر نگاه کنید. در این تصویر تمام اجزای مهم دوربین شماره گذاری شده است. با دقت در این تصویر می توانید تا حد خوبی با اجزای ابتدایی دوربین و نام آن ها آشنا شوید. اجزایی که در این تصویر وجود دارند عبارت اند از: دکمه ی شاتر که به وسیله ی آن عکس می گیرید. دکمه ی چرخان تغییر حالت که برای انتخاب حالات مختلف دوربینتان مورد استفاده قرار می گیرد، فلاش داخلی دوربین در حالت باز شده، لنز دوربین که معمولا قابلیت تعویض دارد، دریچه ی دیافراگم و دکمه ای که برای آزاد کردن لنز و باز کردن آن از دوربین به کار برده می شود.

 اجزای دوربین های دیجیتال عکس برداری (1)

تصویر زیر نیز نمایی از پشت دوربین را نشان می دهد که در آن می توانید نمایاب یا ویزور، کفشک یا محل اتصال فلاش اکسترنال و رادیو فلاش، دکمه های مختلف دوربین، نمایشگر یا LCD، محل قرار گیری کارت حافظه ی دوربین و محل قرارگیری باتری دوربین را مشاهده کنید.

 اجزای دوربین های دیجیتال عکس برداری (1)

همان طور که گفته شد، لنز دوربین قابلیت جداسازی از دوربین و تعویض آن را دارد. بسیاری از دوربین ها در زمان فروش یک لنز معمولی و مبتدی را بر روی بدنه ی خود دارند و به همراه آن فروخته می شوند. اما شما می توانید یک دوربین را بدون لنز بخرید. در واقع خرید یک بدنه یا بادی تنها قیمت ارزان تری خواهد داشت و شما می توانید لنز مورد نیاز خود را به صورت جداگانه تهیه کنید. البته این در حالی است که شما یک عکاس حرفه ای باشید و به لنزهای مختلف نیاز داشته باشید. در غیر این صورت لنزی که به صورت پیش فرض بر روی بدنه ی دوربین شما قرار دارد، برای شروع بسیار مناسب خواهد بود.

اجزای دوربین های دیجیتال عکس برداری (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر