اجلاس استارت آپ جاده ابریشم: ۳ استارت آپ برتر انتخاب شدند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اجلاس استارت آپ جاده ابریشم: ۳ استارت آپ برتر انتخاب شدند

استارت آپ جاده ابریشم در ۱۸ و ۱۹ اپریل ۲۰۱۷ در جزیره زیبای کیش برگزار شد. استارت آپ جاده ابریشم اولین گردهمایی بین المللی B2B در ایران است تا اکوسیستم استارت آپ داخلی را به جوامع بین المللی نشان دهد. این رویداد یک فراخوان اعلام کرد در سراسر کشور و 400 استارت آپ در این مسابقه ثبت نام کردند. 84 استارت آپ از ۷ شهر کشور انتخاب شدند. پس از این سری مسابقات، 16 فینالیست پذیرفته شدند تا در مسابفه فینال در جزیره کیش شرکت کنند. با حضور 250 نفر، که 30 درصد خانم بودند وبا بیش از 20 سخنرانان بین المللی از کشورهایی مانند فرانسه، سوئد، اسپانیا، سنگاپور، اتریش، ژاپن و چین، اولین رویداد بین المللی استارت آپ در ایران برگزار شد.

 

اجلاس استارت آپ جاده ابریشم: ۳ استارت آپ برتر انتخاب شدند

در کنار مسابقه استارت آپ، پانل های مختلفی برگزار شد که در آن کارشناسان فن آوری ایرانی و بین المللی در مورد موضوعاتی مانند "مزایای شگفت انگیز تحریم های ایالات متحده"، "بنیانگذاران زن ایران"، "وضعیت فعلی استارت آپ اروپا"، "تقویت دولتها در اقتصاد نوآوری"،" آینده هوش مصنوعی "و" شهرهای هوشمند " صحبت کردند. در پایان روز دوم این رویداد، زمانی که ۱۶ استارت آپ ارائه شدند 7 نفر از اعضای هیئت داوران، تیم ها را بررسی کردند. در پایان، ۳ استارت آپ انتخاب شدند.

Echobaar

یک سرویس حمل و نقل کامیون است. این استارت آپ بازاری برای حمل و نقل کننده ها، شرکت های باربری و کامیون هاست. EchoBaar تلاش می کند تا شکاف بین فن آوری و روش لجستیک فعلی را که به شدت به تماس های تلفنی و دستگاه های فاکس وابسته است، از بین ببرد.

Keshmoon

اولین بازار اجتماعی زعفران در سطح جهانی است. بنیانگذار آن اهل استان خراسان است که 95 درصد زعفران در دنیا را تامین می کند. خانواده موسس Keshmoon و 180،000 از کشاورزان زعفران ایران سهم کوچکی در این بازار یک میلیارد دلاری دارند.

Doctoreto

کمک می کند تا کاربران پزشکان را جستجو و پیدا کنند و قرار ملاقات رزرو کنند. همچنین Doctoreto به پزشکان کمک می کند زمان و ملاقات های خود را مدیریت کنند. هدف Doctoreto این است که پزشکان حرفه ای را به افراد در محیطی قابل اطمینان برای رفع نگرانی هایشان از سلامت جسمی و روانی مرتبط کند. 

 

اجلاس استارت آپ جاده ابریشم: ۳ استارت آپ برتر انتخاب شدند

نشست استارت آپ راه ابریشم، بازخوردهای مثبت زیادی از شرکت کنندگان و مطبوعات بین المللی به عنوان یکی از اولین گام ها برای ارتباط اکوسیستم استارت آپ ایرانی به کشورهای اروپایی و آسیایی دریافت کرد. رضا ملک زاده، مدیر کل شركت Partech، گفت: "رویداد استارت آپ راه ابریشم یک رویدادبزرگ بود كه به مخاطبان بین المللی اجازه می داد تا چشم اندازاستارت آپ ایرانیان را بیابند. کیان زندیه یکی دیگر از سخنگویان اصلی گفت: "به نظر من کنفرانس راه ابریشم موثر ترین روش برای به دست آوردن یک دید کلی از آخرین تحولات در صحنه استارت آپ ایران و دیدار از شرکت های شرکت کننده تازه وارد در سرتاسر کشور است."مارال خلجیان، مدیر بازاریابی و ارتباطات Watty، از مشارکت زنان در صحنه شگفت زده شده بود و گفت: "بهترین بخش، حضور زنان بود که در اکوسیستم محلی کارهای بزرگی انجام داده اند. بیش از 60 درصد فارغ التحصیلان مهندسی ایرانی، زن هستند ".

این رویداد با حمایت شرکت های فن آوری داخلی مانند Snapp برگزار شد که به چشم انداز استارت آپ راه ابریشم در توانمند سازی استارت آپ ها و کارآفرینان جوان در سراسر کشور اعتقاد دارند. ماموریت استارت آپ جاده ابریشم جمع آوری و درگیر کردن همه بازیکنان عرصه کشور است با حمایت امیدوارانه اسنپ در طول مسیر، و برگزارکنندگان این رویداد انتظار دارند که افراد بیشتری به این رویدادها بپیوندند وآن را حمایت کنند. شهرام شاهکار، مدیر کل اسنپ، گفت: ما در کار عمومی به عنوان موتور اصلی اکوسیستم استارت آپ ایران اعتقاد داریم. حمایت از استارت آپ جاده ابریشم به عنوان یک رویداد استارت آپ مستقل، یکی از راه های ما برای بازگشت به جامعه و حمایت از جوانان برای بهبود اقتصاد دیجیتال کشور است. سال آینده رویدادی بزرگتر و متنوع تر برگزار خواهد شد.

 

اجلاس استارت آپ جاده ابریشم: ۳ استارت آپ برتر انتخاب شدند

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل کیمیا 3 قشم

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

برترین استارت آپ های ایرانی

برترین استارت آپ های ۲۰۱۷

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد