احتمال اضطراب چیست

احتمال اضطراب چیست
اضطراب مجموعه ای از علایم و اختلالاتی است که باعث نگرانی، عصبی شدن و ترس می شود. این احساس اضطراب می تواند در زندگی افراد تداخل ایجاد کند. در بعضی موارد؛ افراد قادر به حل مساله یا مشکلی نیستند و در نتیجه دچار اضطراب می شود و تصور می کنند این اضطراب بدون دلیل رخ داده است. گاهی وجود کمی اضطراب منطقی به نظر می رسد مثل اضطراب ناشی از حضور در یک همایش، سخنرانی، ملاقات ولی تداوم این اضطراب می تواند زندگی فرد را دچار مشکل کند. طبق آمار سازمان اضطراب و افسردگی آمریکا، اختلالات اضطراب شایع ترین علت بیماری های ذهنی و روحی هستند. این اختلالات  به خوبی به درمان پاسخ می دهند ولی تنها 36 درصد افراد از اضطراب خود آگاه هستند و برای درمان مراجعه می کنند.
انواع اختلالات اضطراب:
اختلال اضطراب عمومی

احتمال اضطراب چیست
 به اضطراب و نگرانی بیش از حد در مورد رویدادهای زندگی روزمره بدون هیچ دلیلی گفته می شود و ممکن است این اضطراب 6 ماه یا بیشتر طول بکشد. افراد مبتلا به اختلال اضطراب عمومی اغلب انتظار وقوع یک فاجعه را دارند و نمی توانند نگران سلامت، پول، خانواده، کار یا مدرسه نباشند. افراد مبتلا به اختلال اضطراب عمومی در بیشتر موارد نگرانی های غیر واقعی دیده می شود. برای این گونه افراد زندگی روزانه معمولا به نگرانی، ترس و اضطراب خلاصه می شود.
اضطراب اجتماعی
ترس از قضاوت شدن یا تحقیر شدن در کارهای اجتماعی و شبیه یک هراس است؛ به این شکل که ترس از چیزی چنان قوی شده که برای شما دیگر امکان نزدیک شدن به آن چیز وجود ندارد. درست مانند دیگر هراس ها می¬توان با تمرین، این هراس و پرهیز را از بین برد، اما نیاز به این دارد که این کار گام به گام انجام شود و در یک محیط  امن صورت گیرد. اختلال اضطراب اجتماعی به این معنی است که شما دچار اضطراب می¬شوید از اینکه خود را در موقعیت های اجتماعی قرار دهید که در آنجا این خطر می¬رود که تحت تاثیر احساسات ناخوشایند و احساس رسوایی و بی¬آبرویی قرار گیرید.
اضطراب جدایی
ترس از جدا شدن از خانه یا خانواده. اختلال اضطراب جدایی، اختلال روانی است که در آن فرد به دلیل جدا شدن از خانه یا از کسانی که به آن‌ها دلبستگی و وابستگی عاطفی دارد، دچار پریشانی، نگرانی و اضطراب شدید می‌شود. اختلال اضطراب جدایی نیز همانند دیگر اختلالات روانی، جنبه‌های گوناگون زندگی مانند عملکرد تحصیلی، شغلی، روابط میان‌فردی، خانوادگی و اجتماعی را با چالش روبه‌رو می‌کند.
فوبیا
فوبیا ترسی است غیرواقعی، شدید و طولانی مدت از یک جسم، شخص، حیوان یا موقعیت. فوبیا نوعی اختلال اضطراب است. شخصی که فوبیا دارد یا سعی می کند از چیزی که ترس ایجاد میکند اجتناب کند یا آن را با اضطراب و پریشانی فراوان تحمل می کند. بعضی از فوبیا ها بسیار خاص و محدود هستند.
OCD اختلال وسواس فکری

احتمال اضطراب چیست
افکار تکراری که باعث رفتارهای خاص می شوند. اختلال وسواس فکری عملی (OCD) یک اختلال اضطراب است که مشخصه‌ی آن افکار غیرقابل کنترل و ناخواسته و الگوهای مکرر رفتاری است که شما برای انجام آنها احساس اجبار می‌کنید. اگر OCD داشته باشید، احتمالا می‌دانید که افکار و رفتارهای وسواس‌‌گونه‌ی شما غیرمنطقی است، با وجود این، برای مقاومت در برابر این مشکل و رهایی از آن، احساس ناتوانی می‌کنید.
اختلال اضطرابی بعد از حوادث

احتمال اضطراب چیست
شخصی که با یک پیشامد بسیار آسیب زا مواجه شود که آنرا تهدید کننده حیات احساس کند، ممکن است مبتلا به اختلال استرس پس از صدمه شود. بطور مثال تجاوز جنسی، خشونت روانی یا جسمانی، مرگ، شکنجه، جنگ، مهاجرت، آفات طبیعی، دزدی مسلحانه یا حوادث.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آب پنیر چیست

جو دوسر چیست و چه خواصی دارد؟

ویترکتومی چیست

زوفا چیست

آیا می‌دانید ژله رویال چیست

یک رژیم غذایی نرمال شامل چیست