احداث قنات گناباد توسط جن ها!

احداث قنات گناباد توسط جن ها!
شاید تا به حال در مورد این قنات نشنیده باشید. داستان های زیادی در مورد این قنات گفته می شود که در این مقاله به آن می پردازیم. این قنات با قدمت 2500 تا 2700 در گناباد واقع شده و دارای دو دالان زیرزمینی به طول ۳۳ کیلومتر و چاه‌های بسیار عمیقی است که عمق برخی از آنان به ۳۰۰ متر می رسد. اهالی این منطقه داستان های ترسناکی را در مورد این قنات می گویند. بنا به گفته اهالی این روستا نام شهر گناباد خراسان، ابتدا جن آباد و تلفظ آن به صورت جناباد بوده و بعدها در طول زمان به شکل گناباد، درآمده است. افسانه های زیادی در مورد این قنات شنیده شده که یکی از آنها در مورد ساختن این قنات توسط جن ها می باشد. در واقع اهالی این روستا می گویند در زمان قدیم شخصی به نام طاهر به دیو ها دستور داده که چاهی بسیار عمیق حفر کنند. البته در مورد علت احداث این قنات در بین پژوهشگران اختلاف نظر وجود دارد و تمام اطلاعاتی که در مورد این قنات داریم فقط از روی داستان های اهالی این روستا می باشد.

احداث قنات گناباد توسط جن ها!
البته بنا به تحقیقات یک پژوهشگر، احداث قنات قصبه گناباد با  فرمان بهمن یکی از سلاطین قدیم ایران، می باشد. در واقع وجود این قنات به قبل از پادشاهی کیخسرو می رسد. آیا به نظر شما چنین قنات عمیقی توسط نیروی انسانی ساخته شده یا نیروی ماورائئ در ساخت آن دخالت داشته است؟

احداث قنات گناباد توسط جن ها!
این قنات مانند بسیاری از مکان های دیگری همچون قلعه ی آدمخوار و یا حتی دریاچه ی تخت سلیمان و... نمی توان به اطلاعات دقیقی در مورد نحوه ساخت آنها اشاره کرد. یک پژوهشگری فرانسوی به نام هانری گوبلوی سال های زیادی را در مورد این قنات به تحقیق و پژوهش پرداخت. او برای تحقیق در سال 1940 به ایران سفر کرد و در کتابی به نام قنات فنی برای دستیابی به آب، در مورد این قنات این چنین نوشت که این قنات یکی از با اصولی ترین قنات جهان می باشد و من یقین دارم که توسط افرادی ساخته شده که نیروی ماوراء طبیعی داشتند. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر