اختراع تی‌شرت مخصوص افراد مبتلا به صرع

اختراع تی‌شرت مخصوص افراد مبتلا به صرع
Bioserenity یک تی‌شرت متصل برای نظارت و جلوگیری از تشنج افراد مبتلا به صرع است که توسط طراحان، یک مهندس و یک دکتر بیمارستان پیتیه سالپتریئر  طراحی شده است. با این تیشرت پزشکان می توانند، بیماران مبتلا به صرع را در خانه کنترل کنند و دیگر نیازی به بستری شدن بیمار نیست. در حال حاضر یک بیمار مبتلا به فشار خون بالا، قادر به استفاده از یک دستگاه سنجش فشار خون متصل است؛ برای بیماران دیابتی که باید دائم انسولین تزریق کنند از یک قلم که دارای سیستم نظارت الکترونیکی متصل است استفاده می‌شود و برای هر بیماری یک شی متصل وجود دارد. این تی شرت برای تقویت رابطه دکتر و بیماران مبتلا به صرع ایجاد شده است.
صرع یک بیماری عصبی است که بیمار مکررا دچار تشنج می‌شود؛ این حملات ممکن است بسیار خفیف و تقریبا غیر قابل شناسایی باشد یا بر عکس طولانی مدت و با لرزش شدید همراه باشد؛ در واقع حملات مکرر صرع بدون هیچ دلیل ثابت و مشخصی رخ می دهند. حملات صرع به دلیل فعالیت سلولی بیش از حد و غیر عادی عصب کورتیکال یا غشایی در مغز بوجود می‌آید؛ حملات صرعی را می توان تا 70 درصد با دارو کنترل کرد اما افراد مبتلا به صرع باید خواب منظمی داشته باشند و از الکل اجتناب کنند، در شرایط استرس‌زایی قرار نگیرند و ملزم به رعایت بسیاری از کارها هستند. این تی شرت برای اولین بار برای یک بیمار مبتلا به صرع استفاده شد. این تی شرت کمک کرد که پزشکان حملات  بیمار در حالت و یا یک محیط خاص  را مورد مطالعه قرار دهند. در واقع  این تی شرت یک ابزار مانیتورینگ جهت مطالعه تشنج‌های صرعی است که در اختیار متخصصین مغز و اعصاب گذاشته می شود تا بتوانند بهتر بر بیماری نظارت داشته باشند.

اختراع تی‌شرت مخصوص افراد مبتلا به صرع
برنامه Neuronaute de BioSerenity شامل یک لباس هوشمند است که دارای سنسورهای بیومتریک است و به طور دائم پارامترهای بدن را ضبط می‌کند و پزشک معالج می‌تواند از طریق این برنامه بر تشنج‌ها و وضعیت بیمار حتی در خانه نظارت کند و لازم نیست بیمار در یک مرکز تخصصی بستری شود؛ در صورتی که بیمار دچار وضعیت بحرانی شد، از طریق برنامه‌ای که بر روی تلفن‌همراه نصب می‌شود، سیستم هشدار به صدا در می‌آید و پزشک معالج را مطلع می‌کند؛ این سیستم قادر به اشتراک گذاری و ذخیره‌سازی داده‌ها است. تمام این اطلاعات از کاربران مختلف جمع آوری شده و برای تجزیه و تحلیل و مطالعات بیشتر در دسترس پژوهشگران قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند از این طریق گروه بیماری و نوع سندرم مبتلا به صرع را بهتر تشخیص دهند. سیستم  Neuronaute در کنترل و درمان بیماری صرع موثر می باشد و برای پیشبرد تحقیقات در بیماری صرع مناسب می باشد.

اختراع تی‌شرت مخصوص افراد مبتلا به صرع

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

داروخانه ای به نام آلوئه ورا

تلاش فیزیکدان ها برای انجام آزمایشی غیرممکن تبدیل نور به ماد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر