اختلاف نظر والدین با پدر بزرگ و مادر بزرگ در تربیت کودکان

اختلاف نظر والدین با پدر بزرگ و مادر بزرگ در تربیت کودکان

پدربزرگ و مادربزرگ ها با نیتی خیرخواهانه دخالت هایی را در تربیت نوه هایشان می کنند، زیرا احساس می کنند که در تربیت شما بسیار عالی بوده اند. امکان دارد مسائلی که مطرح می کنند قدیمی باشد اما آنها این دستور العمل ها را در تربیت بچه ها بسیار مفید و با ارزش می دانند زیرا قبلا استفاده کرده اند و احتمالا نتایج خوبی هم از این دستور العمل ها گرفته اند و الان چون شما و نوه هایشان را دوست دارند آنها را مطرح می کنند. در این مقاله تکنیک هایی که در دیدار با پدر بزرگ و مادر بزرگ ها باید انجام دهید مطرح می شود تا دیدار شما با آنها بسیار لذت بخش تر بشود.

چگونه اختلاف هایمان را با پدربزرگ و مادربزرگ در رابطه با تربیت کودک حل کنیم؟

اختلاف نظر والدین با پدر بزرگ و مادر بزرگ در تربیت کودکان

1.به هیچ عنوان والدین خود را سرزنش یا محکوم نکنید: سرزنش و محکوم کردن والدین و فقط باعث می شود که آنها نسبت به شما حالتی دفاعی به خود بگیرند و حتی از دست شما ناراحت نیز بشوند. در بیان در خواست های خود مراقب باشید و به صورتی درخواست خود را بیان کنید که متوجه شوند که شما می خواهید تغییری در وضعیت کنونی بدهید مثلا به جای اینکه بگویید:«شما مدام به بچه های اجازه می دهید مواد خوراکی بی ارزش بخورند» می توانید به آنها با حالتی محترمانه بگویید:«فکر می کنم بهتر است شیرینی مصرفی بچه ها را کم کنم و به جای این مواد غذایی بی ارزش به آنها بسکویت گندم سبوس دار و یا یک میوه مانند سیب به عنوان میان وعده بدهم تا به رشد آنها نیز کمک کند» به اینصورت آنها هم از نظر شما در مورد نوع غذا خوردن بچه ها باخبر می شوند و هم کدورت و ناراحتی بین شما پیش نخواهد آمد.

اختلاف نظر والدین با پدر بزرگ و مادر بزرگ در تربیت کودکان

2. از انگیزه والدین خود در مورد نوع برخورد با بچه ها با خبر شوید: میتوانید برای با خبر شدن از نیت پدربزرگ و مادربزرگ ها از آنها خیلی واضح و روشن سوالاتی را بپرسید و در موقعی که جواب سوالاتتان را می دهند به خوبی گوش دهید زیرا مطالب مهمی را خواهید آموخت. سوالات خود را به گونه ای بپرسید که باعث شود از ایده های شما درباره تربیت فرزندتان استقبال کنند.

3.جملاتی که دوست دارید والدینتان بشنوند به فرزندتان بگویید: مثلا هنگامی که فرزندتان روی مبل بالا و پایین میپرد و والدین شما این اجازه را به او داده اند می توانید در مقابل آنها به فرزندتان بگویید: «مبل جای بالا و پایین پریدن نیست تو فقط می توانی روی کاناپه بنشینی و یا دراز بکشی» به این صورت هم صحبتان را گفته اید و هم ناراحتی پیش نیامده است.

اختلاف نظر والدین با پدر بزرگ و مادر بزرگ در تربیت کودکان

4.ایده های خود را به صورت جمله: «مطلبی تازه یاد گرفته ام» مطرح کنید: می توانید در مورد مسئله ای که با والدین خود اختلاف نظر دارید در کتاب و مجله و یا وب سایت ها مطالبی بخوانید و مطالعاتی داشته باشید و در زمان هایی که آنها را می بینید به آنها با لحنی مهربان بگویید مطلبی جدید یاد گرفته ام اما مراقب باشید به گونه ای نگویید که این گونه از سمت آنها برداشت شود که فقط شما باید این ایده را گوش کنید بلکه با شور وشوق بصورتی که این ایده برای شما جذاب بوده و دوست دارید با آنها در میان بگذارید ایده را در جمع مطرح کنید. حتی می توانید از تجربیات یکی از دوستان خود که مشکلش را به خوبی حل کرده و یا صحبت های کارشناسی در برنامه تلویزیون نیز استفاده کنید، و ایده خود را برای والدین مطرح کنید.

5.اختلاف های خود را با والدین حل کنید: برای این کار نباید روی مسائل ریز که زیاد با ارزش نیستند، متمرکز شوید و سعی کنید با صلح و آرامش اختلاف های خود را باوالدین حل کنید، و انرژی خود را بیشتر بر روی مسائل با ارزشتر و مهمتر بگذارید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر