معرفی کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی که توسط یک نویسنده مشهور نروژی به نام یوستین گردر نوشته شده است، داستانی با درون مایه فلسفی است. این کتاب که به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده است با استقبال فراوانی رو به رو شده است. در این کتاب نویسنده سعی کرده است با طرح سوالاتی مخاطب خود را به تفکر درباره پرسش های بنیادین فلسفه ترغیب کند.
این کتاب اولین بار در سال ۱۹۹۱ چاپ شده است. بعدها از روی این کتاب فیلم و بازی نیز ساخته شد و نزدیک به چهل میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است.

درباره نویسنده
یوستین گردر نویسنده مشهوری در سطح جهان است که در سال ۱۹۵۲ متولد شده است. او به تدریس فلسفه و ادبیات اشتغال داشته است و در این رت ها نیز تحصیل و پژوهش می کرده است. داستان هایش نیز مضامین فلسفی دارند.

مخاطبان کتاب
مخاطب اصلی کتاب نوجوانان هستند. اما کتاب به نحوی نوشته شده است و مسایلی در آن مطرح می شوند که بیشتر از سن نوجوان هم می تواند از آن استفاده کند. در واقع هر کس برای اولین بار می خواهد با مفاهیم فلسفی روبرو شود می تواند از این کتاب استفاده کند.
محتوای کتاب
در این کتاب می توان تاریخ مختصر فلسفه را مرور کرد. به علت این که مفاهیم فلسفی با مال ها و بیان ساده در این کتاب مطرح شده اند، منبع مناسبی برای ورود به مضامین فلسفی است، بدون این که با اصطلاحات سخت رو به رو باشیم.

معرفی کتاب دنیای سوفی

داستان کتاب
کتاب دنیای سوفی داستان دختری نوجوان است که با پرسش های فلسفی روبه رو می شود. سوفی حدود ۱۵ سال سن دارد و در یک کلبه در مزرعه ای کوچک با خانواده خود زندگی می کند. سوفی دختری خیال پرداز و کنجکاو است. سوفی نامه هایی از شخصی ناشناس دریافت می کند که از طریق آن ها با دنیایی از مفاهیم جدید رو به رو می شود.
سوفی آموندسن نامه ای دریافت می کند که مشخص است نویسنده نامه او را می شناسد اما سوفی نویسنده نامه را نمی شناسد. اولین نامه را که دریافت می کند در آن این سوال پرسیده شده بود که تو کیستی؟
سوال مطرح شده در نامه سوفی را درگیر می کند و ذهن ا را به پیدا کردن جواب نامه مشغول می کند. سوفی هرچه فکر می کند نمی تواند پاسخ مناسبی برای سوال خود به راحتی پیدا کند. اما او کنجکاو و فعال است و سعی می کند بتواند با سوال همراه شود و اطلاعاتی برای جواب دادن به ان کسب کند.

معرفی کتاب دنیای سوفی


سوال بعدی که نویسنده نامه ها از سوفی می پرسد این است که جهان چگونه به وجود آمده است؟
نویسنده نامه ها در نامه های بعدی درباره سوالات توضیحاتی کاملتر می دهد و در پاسخ با سوفی همراهی می کند. از این طریق مفاهیم فلسفی وارد داستان می شوند و در تاریخ فلسفه بررسی می شوند.

نویسنده نامه ها آلبرتو کناکس نام دارد که یک استاد فلسفه است. او از انسان و جهان پرسش می کند و مباحث را پیش می برد. او همراه با نامه ها ویدیوهایی نیز برای سوفی می فرستد.

فیلسوفانی که از آن ها صحبت می شود
در این کتاب درباره فیلسوفان زیادی بحث به میان می آید و سوفی آن ها را دنبال می کند. سقراط، افلاطون، ارسطو، فیلسوفان قرون وسطی، اسپینوزا، هگل، مارکس، داروین، فروید و... از جمله این فیلسوفان هستند که هر کدام نظرگاهی در مباحث فلسفی دارند.
نویسنده نامه ها از سقراط و دیالوگ های او می گوید. وقتی بحث وجود را به پیش می کشد از بارکلی یاد می کند و اینکه از نظر او وجود ممکنات چگونه است را طرح می کند. نظریه رویاهای فروید مطلب دیگری است که در دنیای سوفی راه پیدا می کند.

معرفی کتاب دنیای سوفی

مباحث فلسفی کتاب
در این کتاب سوفی می فهمد که فلسفه در یونان باستان و از طریق متفکرین ان دوران و ان سرزیمن آغاز شده است. سقراط فیلسوفی است که از طریق گفتگو با مردم آتن سعی می کند مفاهیمی را با آن ها در میان بگذارد که در مورد آن اندیشه نکرده اند و از این طریق حقیقت را به آن ها یادآوری کند.
پرسش های فلسفی با چیستی انسان و جهان آغاز می شوند. سوفی قدم به قدم با نامه ها همراه می شود. افلاطون را می شناسد که محاوره هایی با مردم شهر از زبان خود و استادش نوشته است. در این محاوره ها که از طریق گفتگو و دیالوگ پیش می روند به روش دیالکتیکی به موضوعات فلسفی پرداخته می شود. محاوره ها اغلب پایان مشخصی ندارند اما مخاطب را به تفکر وا می دارند. ارسطو شاگرد افلاطون به فلسفه رونقی دیگر می دهد و به شکلی روشمند با طرح مباح مطقی در کتاب ارغنون، راه و روش فلسفی را در تفکر تعیین می کند. او به اندیشه درباره طبیعت می پردازد و سعی می کند علوم فیزیک و متافیزیک را مورد مطالعه قرار دهد.
موضوعات اخلاقی از موضوعات دیگری است که در کتاب دنیای سوفی طرح می شوند. اینکه خیر و خوبی چیست و چرا باید هنگامی که از اختیار خود در تصمیم گیری ها استفاده می کنیم باید به جانب خیر گرایش داشته باشیم؟ در این راستا باید از اختیار انسان نیز صحبت شود و این سوال پرسیده شود که آیا به راستی انسان واجد اختیار هست یا خیر؟ آیا او می تواند در کارهایش تصمیم بگیرد و عمل کند یا فقط یک سرنوشت از پیش تعیین شده او را هدایت می کند؟

معرفی کتاب دنیای سوفی

همچنین موضوعات سیاست و کشورداری نیز در کتاب مطرح می شوند. اینکه بهترین نحوه حکومت بر جامعه و مملکت داری چیست، پرسش هایی هستند که با آن ها رو به رو هستیم.
مساله شناخت و این که چگونه به معرفت و شناخت می توانیم دست پیدا کنیم نیز در نامه های سوفی طرح می شود.

کتاب دنیای سوفی به خوبی می تواند مسایل را ساده کند و به شکلی داستانی آن ها را مطرح کند. اگر اسامی فیلسوفان و کتاب ها و یا مختصری از نظرات آن ها را شنیده باشید وقتی در خلال داستان با موضوعات خاص آن ها رو به رو می شوید برایتان جذاب و خواندنی است. در این کتاب می توانید با چکیده ای از نظرات فیلسوفان از یونان باستان تا سارتر و کامو اشنا شوید.

معرفی کتاب دنیای سوفی

کلیک ها: 1

معرفی کتاب صد سال تنهایی مارکز

برخی منتقدان رمان صد سال تنهایی نوشته مارکز را دل انگیزترین رمان قرن 20 توصیف کرده اند. این کتاب در سراسر جهان طرفدارانی پیدا کرد و به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شد.
این شاهکار ادبی در بوینس آیرس منتشر شد. طرح اولیه کتاب در سال 1965 وقتی که در مکزیک مشغول رانندگی بود به ذهنش رسید. از همان سال های اولیه چاپ کتاب، همه نسخه های آن به فروش رفت.

درباره نویسنده کتاب
گابریل گارسیا مارکز نویسنده، روزنامه نگار، ناشر و فعال سیاسی کلمبیایی است. مارکز بیشتر تحت تأثیر ویلیام فاکنر نویسنده آمریکایی بود. او اولین کتاب خود را در 23 سالگی نوشت و منتقدان نیز از آن به خوبی استقبال کردند. او از ابداع کنندگان سبک رئالیسم جادویی بود و برای نوشتن رمان صد سال تنهایی 15 ماه تلاش بی وقفه داشت و حتی در این مدت خود را در خانه حبس می کند. بالاخره تلاش های او به ثمر نشسته و رمان صد سال تنهایی خلق می شود. اولین نکته در مورد این کتاب عنوان جذابش است و مخاطب را با خود درگیر می کند. صد سال تنهایی!
بدون شک رمان صد سال تنهایی یکی از معروف ترین و پرفروش ترین آثار در زمینه ادبیات داستانی در سطح جهان است. این کتاب جایزه نوبل ادبیات در سال 1982 را برای مارکز به همراه داشت. رمان صد سال تنهایی داستان زندگی شش نسل یک خانواده در آمریکای جنوبی است که در روستایی به نام ماکوندو ساکن هستند.

معرفی کتاب صد سال تنهایی مارکز

داستان صد سال تنهایی
ماجرای داستان از صحنه اعدام سرهنگ آئورلیانو شروع می شود. او در مقابل جوخه اعدام ایستاده و زندگی گذشته اش را مرور می کند. در رمان صد سال تنهایی به بیان زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته که نسل اول آن ها در دهکده ای به نام ماکوندو ساکن است.
داستان از زبان سوم شخص روایت می شود. سبک داستان رئالیسم جادویی است. مارکز از کولی هایی می نویسد که کارهای جادویی انجام می دهند. در هنگام حضور کولی ها ماجراهایی اتفاق می افتد و از ترکیب زندگی واقعی مردم کلمبیا با جادوهایی که آن ها انجام می دهند سبک رئالیسم جادویی به وجود بیاید. ناپدید شدن و مرگ مشکوک برخی از شخصیت ها در داستان به جادویی شدن داستان اضافه می کند.

معرفی کتاب صد سال تنهایی مارکز


شباهت اسامی که در داستان وجود دارد خواننده را دچار اشتباه می کند. اگر در خواندن داستان تازه کار هستید و داستان کم خوانده اید، این رمان بسیار مشکلی برایتان خواهد بود.
ولی اگر یک کتابخوان حرفه ای هستید، حتما این کتاب را هم در لیست مطالعات خود قرار دهید. این رمان یکی از مشهور ترین رمان های جهان می باشد. می توان گفت نام مارکز با نام رمان صد سال تنهایی گره خورده است. هرگاه اسمی از مارکز برده می شود، بدون شک رمان صد سال تنهایی را به یاد می آورد. مارکز برای نوشتن این رمان بیشتر از یک سال زمان صرف کرده است و همین امر سبب شده، صد سال تنهایی به یکی از شاهکارهای ادبیات در جهان تبدیل شود.
در ابتدای کتاب مترجم نموداری را ترسیم کرده است که شاید در ابتدا به آن توجهی نکنید ولی بعدا می فهمید که این نمودار برای مطالعه رمان به شما کمک زیادی می کند. چون شباهت اسامی داستان شما را سردرگم می کند. در رمان صد سال تنهایی و الدین اسم فرزندانشان با اسم پدر بزرگ و بقیه اعضای خانواده خود انتخاب می کنند و علت پیچیدگی کتاب هم همین است.

معرفی کتاب صد سال تنهایی مارکز


پیچیدگی های رمان صد سال تنهایی رمان را جذاب کرده است و در پایان داستان است که همه چیز برای خواننده روشن می شود. همان طور که اشاره کردیم، ممکن است خواننده با خواندن رمان در اواسط رمان دچار سردرگمی شود و ممکن است خواندن این کتاب را نیمه کار رها کنید. اما اگر کمی صبر و تحمل به خرج دهید و کتاب را تا پایان مطالعه کنید، بسیار خوب است و پشیمان نمی شوید.
در مجموع می توان گفت رمان صد سال تنهایی از آن دسته رمان هایی است که به شدت مخاطب را به خود جذب می کند. خواندن این رمان انرژی زیادی می طلبد. اما وقتی کتاب را به انتها می رسانید حس بسیار خوبی خواهید داشت و از اتمام کتاب لذت خواهید برد.

بریده رمان
در جایی از رمان می خوانیم:
«اورسلو نگران نشد. گفت: ما از اینجا نمی رویم. همین جا می مانیم چون اینجا صاحب فرزند شده ایم. خوزه آرکادیو بوئندیا گفت: اما هنوز مرده ای در اینجا نداریم. وقتی کسی مرده ای زیر خاک ندارد به آن خاک تعلق ندارد.
آئورلیانو اکنون نه تنها همه چیز را می فهمید، بلکه تجربیات برادرش را قدم به قدم برای خود مزمزه می کرد. یک بار که برادرش جزئیات عشق بازی را برای او شرح می داد صحبتش را قطع کرد و پرسید: چه حسی به آدم دست می دهد؟ خوزه آرکادیو بلافاصله جواب داد: مثل زلزله است. در واقع برای او زندگی مهم بود نه مرگ. برای همین هم هنگامی که حکم اعدام را به اطلاعش رساندند به هیچ وجه نترسید بلکه احساس دلتنگی کرد.

معرفی کتاب صد سال تنهایی مارکز

صد سال تنهایی در ایران
آثار مارکز به خاطر نثر پربار آن در انتقال تخیلات سرشار نویسنده به خواننده مورد تحسین همگان قرار گرفته است. آقای بهمن فرزانه با ترجمه ای که در سال 1354 از این رمان انجام داد، آن را به مردم ایران معرفی کرد و در ایران نیز این رمان با استقبال زیادی روبرو شد. تقربیا تمام آثار مارکز به فارسی ترجمه و منتشر شده است. برخی از کتاب های او مانند«عشق در سال های وبا» با سانسور روانه بازار کتاب شده است.
سبک رئالیسم جادویی مارکز در ایران مورد تقلید بسیاری از نویسندگان قرار گرفت و آن ها تحت تاثیر این سبک به نوشتن می پردازند. آخرین کتاب های این نویسنده بزرگ «روسپی های غمزده من» و خود زندگی نامه او با عنوان « زیستن برای نوشتن» آخرین آثاری هستند که از او در ایران منتشر شده است.

در اینجا بد نیست اشاره کنیم در بین ترجمه هایی که از این کتاب در بازار موجود است، ترجمه آقای بهمن فرزانه، یک ترجمه روان و بسیار خوب است.
انتشارات امیرکبیر در 408 صفحه این رمان زیبا را با ترجمه آقای بهمن فرزانه منتشر کرده است و در اختیار دوستداران کتاب و رمان قرار داده است.

معرفی کتاب صد سال تنهایی مارکز

کلیک ها: 1

کاربردهای فلسفه ی اخلاق

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: کاربردهای فلسفه ی اخلاق

نویسنده: آر ام هیر

مترجم: کوروش الماسی

انتشارات: ماهریس

تعداد صفحات: 160

قیمت: 15000 تومان

کاربردهای فلسفه ی اخلاق

اخلاق از ریشه ی ethos در زبان یونانی آمده است که معادل انگلیسی آن ethic می باشد. Ethos به معنی فراهم آوردن است. اما فراهم آوردن چه چیزی؟ جواب سوال فراهم کردن زندگی خوب است. اما زندگی خوب چیست؟ زندگی ای که بیشترین حد ممکن از مجموعه ی انسان ها بتوانند به شکوفایی استعدادها و علایق خود دست پیدا کنند. برای همین است که اخلاق نه تنها در حوزه ی فردی که در حوزه های خانواده، جامعه، سیاست، پزشکی، مهندسی، آموزش و... وارد شده است و جای خود را در همه ی آن ها باز کرده است. به همین جهت باید از خود بپرسیم اگر اخلاق چنین گستردگی و فایده ای دارد، آیا پرداختن به فلسفه ی اخلاق هم فایده دارد؟ بی شک جواب مثبت است، اما علل آن را به تفصیل باید در کتاب کاربردهای فلسفه ی اخلاق پیدا کرد. فلسفه ی اخلاق نه تنها زاینده ی علم اخلاق است، که چراغ راهی برای تشخیص عمل اخلاقی از غیر اخلاقی و قابل قبول بودن یا نبودن یک راه اخلاقی است.

کاربردهای فلسفه ی اخلاق

بگذارید با سوال خود کتاب آغاز کنیم. اگر حاکم ما یک فیلسوف باشد، اشتباه نخواهد کرد و به همین جهت اطاعت از او باید بدون شرط پذیرفته شود. اما آیا معیارهای گذشتگان برای معرفی یک حاکم و فیلسوف اخلاقی تمام و کمال درست بوده است؟ آیا نباید به خود آن معیارها شک کرد و سپس زمام اختیار را کاملا به دست حاکم داد؟ همین سوال مهم منشا و جواب خود را در فلسفه ی اخلاق پیدا می کند. جایی که باید از خود پرسید چه حکومتی در کدام فلسفه ی اخلاق ما را به هدف خود می رساند و آیا حکومت مطلقه یک حاکم فیلسوف یا یک حاکم دینی یا حکم حاکم نظامی چنین هدفی را دنبال می کند؟ یا حتی ما را به آن نزدیک می کند؟

کتاب ارزشمند کاربردهای فلسفه ی اخلاق تلاش می کند تا به ما بفهماند چرا علی رغم آشنایی کمتر، فلسفه ی اخلاق در دنیای ما اهمیت زیادی دارد. این کتاب در نه فصل با عناوین آیا می توانم به دلیل اطاعت از دستورات مورد سرزنش واقع شوم؟، استدلال های دولت، کارکرد و سنت در معماری، هیچ چیز اهمیتی ندارد، نوجوانان به بزرگسالان، صلح، دولت قانون مند و جامعه و ارتباط نوشته شده است. علی رغم موضوع پیچیده ی انتخابی، موارد مطرح شده در کتاب بسیار ساده و در ارتباط با زندگی روزمره ی ما هستند. نویسنده فهم مسئله ی اصلی را با مثال های گوناگون از آنچه پیرامون ما است تا سر حد امکان تسهیل کرده است. به همین جهت کتاب هم به خاطر ساده بودن و هم به خاطر موضوع انتخابی به همه ی مردم توصیه می شود؟

کاربردهای فلسفه ی اخلاق

کلیک ها: 4

علم چیست؟

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: علم چیست؟

نویسنده: محمد رضا توکلی صابری

انتشارات: نشر علم

تعداد صفحات: 288

قیمت: 25000 تومان

علم چیست؟

هیچ گاه به اندازه ی امروز علم قدر ندیده است. اگر روزگاری افراد برای اثبات سازوار بودن و صحت نظرشان دست به دامن دین می شدند یا روزگاری دیگر از ادبیات مدد می گرفتند، امروز تنها علم است که به نظریات شما اعتبار می دهد. چه شد که علم این همه اهمیت یافت و قدر و قدرت خود را بالاتر از دین، فلسفه، ادبیات و خرافات نشاند؟ چه شد که وانگهی غرب در زمینه ی علم چنین پیشرفت بزرگی کرد که هیچ گاه در تاریخ بشر و تمدن های شکوهمند پیشین سابقه نداشت؟ چرا کشورهایی مثل ایران، مصر، هند و چین که روزگاری قله های علم را در کشور خود می دیدند، دچار بیابان های بی سوادی و خرافات شدند؟ آیا ممکن است کشوری مانند ایران یک بار دیگر چون ققنوس از خاکستر برخیزد و علم دار علمی جهان شود؟ برای پاسخ به این سوال ها نه تنها باید خود علم را شناخت و فهمید معیارها و روش ها و تاریخ ان چیست، که باید روند رشد علم در همه ی جهان را هم شناخت و متوجه شد چرا برخی از این قافله عقب افتادند و برخی هم با سرعت برق در حال پیشروی هستند.

علم چیست؟

علم چیست؟ پژوهشی جامع در مورد علم است که ابتدا ماهیت علم و سپس ابزارها و روش های علم را مورد بررسی قرار می دهد. پس از دو فصل اول که به این موارد می پردازد، در فصل سوم بررسی می کند که آیا علم یک ماهیت واحد دارد یا ما در کنار علمی جریان یافته در غرب، علم اسلامی، علم سوسیالیستی و دیگر انواع علم را هم داریم. در فصل چهارم به علل عقب ماندگی کشوری مانند ایران پرداخته می شود و سوال مهم این بخش این است که آیا انقلاب علمی در ایران و تمدن اسلامی ممکن بوده است؟ فصل چهارم به نظرات اندیشمندانی چون مرتضی مطهری و سید جمال الدین اسد آبادی در مورد علم در اسلام پرداخته می شود. فصل پنجم با توجه به صدر نشینی و اهمیت علم در جهان جدید و گرفتن اعتبار هر ادعایی از علم تلاش می کند علم را از شبه علم و هر دوی آن ها را از ضد علم تمیز دهد تا جامعه توسط ادعاهایی که علم واقعی نیستند گمراه نشود. در فصل هفتم و پایانی موانع علم ورزی در ایران و این مسئله ی مهم که چرا در ایران رشد علمی و اکتشاف و اختراع وجود ندارد پرداخته می شود. همچنین نویسنده به زعم خود و برخی دانشمندان راه کارهایی را برای حل این مسئله ارائه می دهد. باید قبول کرد کشوری چون ایران از قافله ی علم که اهمیت زیادی دارد عقب مانده است، اما با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که همچنان دیر نشده و می شود به خود آمد.

علم چیست؟

کلیک ها: 5

اشتراوس و افلاطون

اطلاعات کتاب:

نام کتاب: اشتراوس و افلاطون؛ نگاهی به تفسیر اشتراوس از فلسفه

نویسنده: ناصر تاجیک

انتشارات: نقد فرهنگ

تعداد صفحات: 176

قیمت: 15000 تومان

اشتراوس و افلاطون

قطعا افلاطون و ارسطو به مثابه ی غول هایی که بار فلسفه را بر دوش دارند، هیچ گاه تمام نخواهند شد و همیشه بررسی های جدیدی بر روی آثار آن ها صورت خواهد گرفت. افلاطون که معلم ارسطو بود، در حوزه های مختلف از جمله اخلاق، سیاست، متافیزیک و... نظریات زیادی دارد و نه تنها یکی از دو ستون فلسفه ی یونان را تشکیل داد، که آگوستین مقدس در قرون وسطی او را مسیحی کرد و سهروردی در تمدن اسلامی پایش را به فلسفه ی اسلامی باز کرد. افلاطون نه تنها در این دو جهان تاریخی که در جهان پس از رنسانس و حتی تمدن امروز آمریکا هم نقش منحصر به فردی دارد و نزدیک ترین شارح او را باید لئو اشتراوس دانست.

اشتراوس و افلاطون

لئو اشتراوس متولد خانواده ای یهودی در آلمان بود. سال 1899 برای تولد یک یهودی در آلمان اصلا سال خوبی نیست، چرا که عقاید فاشیستی ضد یهودیت به سرعت در حال قدرت گرفتند هستند تا یک باره قدرت خود را تقدیم به آدولف هیتلر کنند او هم تصمیم به پاک کردن یهودی ها از آلمان بگیرد. به خاطر همین مسئله او در نوجوانی به آمریکا مهاجرت می کند و فلسفه می آموزد. اشتراوس مکتب شیکاگو را پایه گذاری می کند و به سرعت به شهرت می رسد. پدر معنوی نئوکان ها که به خصوص در حزب جمهوری خواه با افرادی چون جرج بوش پدر، جرج بوش پسر، جان بولتون و... قدرت زیادی دارند، لئو اشتراوس است. البته باید گفت آموزه های اشتراوس به هیچ وجه تا این حد افراطی نبود، اما راه را برای این افراد باز کرد. او در زمینه  افلاطون شناسی هم فرد برجسته ای بود و به نوعی نوافلاطونی محسوب می شود که در فلسفه ی سیاسی اش الهامات زیادی از کتاب جمهوری افلاطون وجود دارد. اشتراوس در ایران با کتاب هایی مانند فلسفه ی سیاسی چیست؟، حقوق طبیعی و تاریخ، روان شناسی استبداد و جامعه شناسی فلسفه ی سیاسی شناخته می شود. او در سال 1973 درگذشت و نتوانست محصول قدرت گیری نئوکان ها از زمان ریاست جمهوری ریگان به بعد را ببیند، اما پیروان او قدرت زیادی در آمریکا پیدا کردند و به نومحافظه کاران بدل شدند که خصوصیاتی چون اعتقاد راسخ به سنت، جنگ طلبی، نژاد پرستی و... را دارند.

کتاب اشتراوس و افلاطون که به شیوه ی نگاه اشتراوس به فلسفه و به خصوص فلسفه ی سیاسی افلاطون می پردازد در چهار فصل با عناوین زندگی و آثار لئو اشتراوس، مبانی فرمنوتیکی لئو اشتراوس، انگیزه ی اشتراوس از رویکرد به آثار افلاطون و حقوق طبیعی و پوزیتیویسم منطقی به نگارش در آمده است و می توان گفت تنها متن در تحلیل این فیلسوف معاصر در ایران است.

اشتراوس و افلاطون

کلیک ها: 6

زیر مجموعه ها