ارتباط نارسایی قلبی با رابطه جنسی

نارسایی قلبی می تواند به تمامی جنبه های زندگی فرد تأثیر بگذارد، که شامل انرژی و تمایل یا توانایی رابطه ی جنسی است. مقدار انرژی مورد نیاز برای انجام رابطه ی جنسی تقریباً به میزان بالا رفتن  از یک یا دو پله یا پیاده روی به انداره نیم مایل به حالت پیاده روی تند و فرز است. اگر انجام چنین فعالیت هایی مانند پیاده روی و بالا رفتن از پله برای شما با خستگی و تنگی نفس همراه است، قبل از داشتن رابطه جنسی با پزشک در این باره صحبت کنید.

طبق تحقیقات انجمن قلب و عروق آمریکا، اگر شرایط بیمار قلبی در مراحل پایداری قرار داشته باشد، داشتن رابطه جنسی خطرناک نخواهد بود. و تنها در تعدادی از بیماران قلبی با محدودیت هایی همراه است که پزشک معالج در این صورت راهنمایی های لازم را به شما خواهد داشت، بنابراین از پرسش این‌گونه سؤالات از پزشکتان خجالت نکشید. در مورد نارسایی قلبی بیشتر زمانی این‌گونه پرهیزات مطرح می گردد که فرد از تنگی نفس پیشرفته حتی در حالت استراحت نیز رنج ببرد.

ارتباط نارسایی قلبی با رابطه جنسی

در نظر بگیرید که رابطه ی جنسی هر دو جنبه ی روانی و جسمی را تحت تأثیر قرار می دهد. موارد زیر کمک می کند تا فرد به رابطه ی جنسی ترغیب شود:

  • آشکارا با شریک خود صحبت کنید.
  • راههای متفاوتی برای نشان دادن تأثیرات استفاده کنید.
  • زمانی که از نظر جسمی در شرایط مطلوبی قرار دارید این رابطه را برقرار کنید.
  • علاقه مندی، عشق و راستگویی را دو طرف باید رعایت کنند.
  • داروهایی که مصرف می کنید ممکن است برتمایل و رابطه ی جنسی تاثیر بگذارد. در رابطه با این نگرانی ها با پزشک مشورت کنید.
  • داروهایی که در رابطه با ناتوانی جنسی در آقایان تجویز می شود برای مبتلایان به نارسایی قلبی بی ضرر می باشد. مانند همه ی داروهای دیگر، صحبت کردن در مورد هر داروی جدید تجویزی برای نارسایی قلبی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در مورد زنان و افراد مسن نیاز به تحقیقات بیشتری برای اثبات بی خطر بودن آن وجود دارد.

ارتباط نارسایی قلبی با رابطه جنسی

توجه داشته باشید داروهای تجویزی برای فشار خون که در 8 دسته طبقه بندی می شوند می توانند باعث اختلال در عملکرد جنسی شوند این داروها در مردان باعث کاهش فشار خون شده و باعث کاهش میل جنسی شده و با اختلال در نعوظ و همراه خواهد بود. در زنان می تواند منجر به خشکی واژن شود.

با اینکه نارسایی قلبی به تنهایی با ورزش کردن درمان نمی شود اما در بهبود شرایط موجود بسیار کمک کننده خواهد بود.

ارتباط نارسایی قلبی با رابطه جنسی

اگر می خواهید از آغاز ایمن رابطه جنسی خود مطمئن شوید به وجود هر یک از علایم زیر حساس شوید چرا که نشانه ای از سخت کار کردن قلب شما هستند:

درد قفسه سینه یا احساس فشار یا سوزش و سنگینی یا تنگی در زیر قفسه سینه که ممکن است به بازوی چپ یا شانه، پشت، گلو یا فک گسترش یابد.

احساس سبکی در سر یا سرگیجه یا غش

بیهوشی

تنگی نفس غیر معمول یا شدید

ضربانات غیر عادی یا بسیار سریع یا نامنظم

احساس خستگی پس از فعالیت بدنی

اگر هر یک از این علایم در طول روز تجربه می کنید از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید.

شما ممکن است در مورد بدن و احساس رابطه با شریکتان دچار تفکرات متفاوتی شوید. همچنین ممکن شما و همسرتان دچار ترس های ناخودآگاهی شده و داشتن رابطه اجتناب کنید، اما باید بدانید که تأخیر در رابطه زناشویی تنها اضطراب رابطه جنسی را افزایش می دهد.

ارتباط نارسایی قلبی با رابطه جنسی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان