ارسال و دریافت یک فایل از یک رایانه به رایانه دیگر بدون اتصال به اینترنت


اتصال کامپیوترها به یکدیگر امری است ضروری و نیازمند شبکه سازی . اما بدون استفاده از شبکه هم می توانید کامپوترهایتان را به همدیگر متصل کنید. در ویندوز 98 ، اکس پی و ویندوز های جدید قابلیتی وجود دارد که شما به وسیله ی آن می توانید از یک رایانه به رایانه دیگر با سرعت بالا فایل ارسال و یا فایلی را دریافت کنید به علاوه می توانید بدون استفاده از اینترنت با دوستانتان به گفت و گو بپردازید.

ارسال و دریافت یک فایل از یک رایانه به رایانه دیگر بدون اتصال به اینترنت


برای انجام این کار کافیت تا ابتدا وارد کنترل پنل ویندوز شوید و پس از انتخاب گزینه ی Add or remove programs و کلیک روی قسمت Add/ remove windows components کنار تمامی قسمت های موجود یک تیک بزنید و آن ها را فعال کرده و سپس تغییرات انجام شده را تایید کنید.
پس از اتمام کار باید مراحل زیر را انجام دهید:
Start/ programs/ accessories/ communications و برنامه Hyper terminal را اجرا کنید. حال باید یک نام و یک آیکون برای برنامه رایانه ای که می خواهید به آن متصل شوید را انتخاب کنید و سپس در پنجره باز شده باید شماره تلفن فرد مورد نظر را وارد و پس از اتمام کار در این بخش باید بر روی گزینه ی Modify کلیک کرده و علامت تیک کنار گزینه use country/ region code and code را بردارید و پس از تایید آن باید قبل از این که روی گزینه Dial کلیک کنید.

ارسال و دریافت یک فایل از یک رایانه به رایانه دیگر بدون اتصال به اینترنت

فردی که قرار است رایانه شما با رایانه آن با هم ارتباط داشته باشند همین مراحل را طی کنید ولی در پنجره آخر روی گزینه cancel کلیک کرده و گزینه Wait for a all را انتخاب کنید و پس از این کار شما می توانید روی گزینه ی Dial کلیک کنید و به رایانه دوستتان متصل شوید و با استفاده از منوی transfer در محیط برنامه می توانید به ارسال و دریافت فایل بپردازید و همچنین با تایپ کردن در صفحه میانی برنامه می توانید با همدیگر گفت و گو کنید. برای خاتمه دادن به ارتباط نیز می توانید از منوی call روی گزینه Disconect کلیک کنید.

ارسال و دریافت یک فایل از یک رایانه به رایانه دیگر بدون اتصال به اینترنت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

بازار پردیس یک کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر