ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی با دریای مرمره و سواحل آن

دریای زیبای مرمره در مرز دو قاره ی اروپا و آسیا قرار دارد. از نکات جالب توجه مرمره این است که این دریا، کوچک ترین دریا در سراسر جهان است. در نزدیکی سواحل این دریا چندین کوه وجود دارد. همچنین وجود چندین جزیره و شبه جزیره به زیبایی های این منطقه افزوده است. سواحل متعدد این دریا مسافر های بیش تری را به این محل کشانده است. در نزدیکی دریا می توانید هتل های مدرن زیادی را برای اقامت بر گزینید.

آشنایی با دریای مرمره و سواحل آن

     این دریا طول 280 کیلو متری و عرضی برابر با 80 کیلو متر دارد و مساخت آن 117272 کیلو متر می باشد و همین مساحت نسبتا کم است که مرمره را به کوچک ترین دریا در جهان تبدیل کرده است. حجم مرمره حدود 4 هزار کیلو متر مکعب می باشد. متوسط عمق در این دریا 250 فوت است اگر چه که عمق دریا در برخی نقاط به 1360 فوت نیز می رسد.

تاریخ مرمره: نام مرمره از برخی جزایر این منطقه می آید که توسط کاپیتان دریای بریتانیا یعنی جان مارشال در سال 1788 نام گذاری شد. این دریا به علت گسل های پوشته ای که اروپا، آسیا و آقریقا را از هم جدا کردند، تشکیل شد. این دریا در منطقه ای زمین لرزه ای قرار دارد و احتمال وقوع سونامی در آن وجود دارد. جزیره ی مرمره، بزرگ ترین جزیره در دریای مرمره است که در منطقه ی غربی آن واقع است. استخراج سنگ مرمر در این جزیره رواج بسیاری دارد. طول این جزیره حدود 17 کیلومتر و عرض آن 8 کیلومتر می باشد. مرتفع ترین نقطه ی این جزیره کوه بایووک است که ارتفاعی برابر با 699 متر دارد. همچنین از مناطق پر بازدید این ناحیه می توان به موزه ی شهر و آثار هنری و باستانی اشاره کرد.

آشنایی با دریای مرمره و سواحل آن

     جزیره ی تورکل یا اوشا نیز از مناطق محبوب در دریای مرمره است. این جزیره در جنوب جزیره ی مرمره واقع شده است. تورکل در حدود 8 کیلو متر طول و 5 کیلو متر عرض دارد. گردشگران اروپایی زیادی در زمان های مختلف سال این جزیره را از نزدیک تماشا می کنند و همچنین این جزیره، از مکان های مورد علاقه برای تفریح در شهر استانبول است. نزدیک به پایان ماه سپتامبر ازدحام این جزیره بیش تر از قبل می شود. از مناطق دیگر زیبای آن می توان ساحل شنی آلتینکوم را مثال زد.

جزیره ی اکینیلیک: این جزیره در نزدیکی جزیره ی تورکل واقع است. نقشه و شکل این جزیره از بالا شبیه به یک قاشق معکوس است. این جزیره همچنین تبدیل به یک روستای کوچک شده است.

جزیره ی پاشالی مانی: این جزیره ی زیبا در شرق جزیره ی تورکل واقع می باشد و 9 کیلومتر طول و 7 کیلومتر عرض دارد. کل جزیره بسیار سرسبز و دیدنی است و همین موضوع باعث شده است تا توریست های زیادی برای دیدن این مکان از خودشان علاقه نشان دهند.

آشنایی با دریای مرمره و سواحل آن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد