ازدواج آسان

مهریه به تعداد سال تولد میلادی عروس، 2000 مهمان، مراسم در بهترین هتل های تهران، ماشین و خانه آنچنانی در فلان منطقه شهر و ... . این ها تنها گوشه ای از موارد ازدواج های کنونی است. آمار طلاق در سال 96 نشان میدهد که تقریبا به ازای هر 3.8 ازدواج، یک مورد به طلاق منجر شده است. دلایل این آمار عجیب چه میتواند باشد؟

 

ازدواج آسان

روابط اجتماعی با حسادت و به اصطلاح، چشم و هم چشمی، بسیاری از ازدواج های اشرافی را عامل شده است، عاملی که باعث شده چشممان را روی شخصیت و باطن پسران و دختران ببندیم تنها به مادیات ظاهری توجه کنیم. پسری که شیفته دختری باشد ولی به دلایل مادی نتواند به لیلی اش برسد، دختری که مرد رویاهای خود را پیدا کرده ولی چون سطح مالی آنها پایین است توان گفتن به پدرش را ندارد، نمیتوانند در ازدواج به آرامش واقعی برسند. دلیل این نا رسایی های ازدواج چیست؟ 

 

ازدواج آسان

ازدواج آسان

چرا باید آنقدر به جوانانمان سخت بگیریم که مادیات در اولویت ازدواج باشد تا رفتار و کردار جوان؟ این موضوع هم به خانواده ها برمیگردد و هم به خود جوانان. بارها شده که دختران به دلایل واهی مثل ثروت بالا و یا شغل مدیریتی و مناسب، پسری را رد کرده است و یا بالعکس. کاش در این مسائل به سیره معصومین توجه کنیم و از آنها الگو بگیریم، مانند حضرت علی(ع) که برای خرج ازدواجش زره و ابزار جنگی اش را فروخت. هدف اصلی ازدواج، آرامش روحی زوج و احساس خوشبختی است اما گاهی هدف را به گونه دیگر و خوشبختی را تنها در ثروت میبینیم.

ملاک های ازدواج در زندگی های اشرافی و حسادت وار امروزی بسیار تغییر کرده به نوعی که به راحتی از شخص های ایده آل میگذریم و به انتخاب دیگر خود مصریم؛ نتیجه اش هم آمار بسیار بالای طلاق در کشور است. تمام موانع واقعی ازدواج میتواند به راحتی از بین برود؛ اگر ما هدفمان از ازدواج را به درستی تشخیص دهیم و ملاک های اصلی مانند اصالت خانوادگی و رفتار فرد را در نظر بگیریم، میتوانیم با انتخابی درست زندگی را سامان بدهیم. از دلایلی که به شخصه خیلی به آن شاکی ام و معتقدم بسیار در بالا رفتن آمار طلاق مؤثر خواهد بود، از بین رفتن حرمت زندگی های زناشویی و جدایی زوجین است. در خیلی موارد دیده و یا شنیده ام که مردی پس از مدتی ازدواج به راحتی حرف طلاق را پیش میکشد. 

 

ازدواج آسان

ازدواج آسان

نبود علاقه کافی در زندگی ها به شکستن حرمت جدایی و طلاق کمک کرده و خواهد کرد. به رابطه پدران و مادرانمان که نگاه کنیم، زندگی پر از عشق و علاقه را میبینیم. آن ها که نه مهریه سنگین خواستند، نه خانه و ماشین، نه جهیزیه آنچنانی و ... اینگونه در کنار هم آرامش دارند و خوشبخت هستند. رمز ازدواج های گذشته در سادگی آن هاست، ساده در همه مسائل و مشکلات. به ازواج و ارزش آن بیشتر فکر کنیم، ازدواج که در قران بسیار به آن سفارش شده است ارزش طلاق و یا سخت گیری بر جوانان را ندارد. کلام آخرم آیه 32 سوره نور باشد که خداوند میفرماید: " مـردان و زنان بى همسر را همسر دهید و همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را، اگـر فـقـیـر و تـنـگـدسـت بـاشـنـد خـداونـد آنـان را از فضل خود بى نیاز مى سازد، خداوند واسع و آگاه است. "

 

ازدواج آسان

ازدواج آسان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رابطه بین آموزش پیش از ازدواج و موفقیت و تداوم زندگی زناشویی

آداب و رسوم ازدواج در کرمان

مراسم ازدواج در استان ایلام

مراسم ازدواج در شهر شیراز (قسمت اول)

مراسم ازدواج در شهر شیراز (قسمت دوم)

دسترسی آسان و سریع به پوشه ها، فایل ها و موضوعات مورد نظر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر