از بلندترین مجسمه ی دنیا رونمایی شد!

در هند مجسمه ای ساخته شده است که تندیس اتحاد نام گرفته است و به افتخار سردار والابای پاتل اولین قائم مقام نخست وزیری بنا شده است. ارتفاع این تندیس به 182 متر می رسد و هم اکنون بزرگ ترین مجسمه ی دنیا است. قبل از این که این مجسمه ساخته بشود، تندیس بهار معبد بودا که در چین واقع شده است، بزرگ ترین مجسمه ی دنیا بود. این تندیس 153 متر داشت و حالا تندیس اتحاد هند، رکورد این مجسمه را شکسته است.

از بلندترین مجسمه ی دنیا رونمایی شد!

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که تندیس اتحاد بر روی پایه ای با ارتفاع 58 متر قرار گرفته است که در مجموع ارتفاع مجسمه ی اتخاد را به 240 متر می رساند.

سردار والابای پاتل جز افرادی بوده است که توانسته در حدود 500 ایالت خودمختار هند را متحد کند تا هند به یک کشور یک پارچه و مستقل تبدیل شود. به همین دلیل است که نام تندیس ساخته شده از او را مجسمه ی اتحاد نامیده اند و به او نیز لقب مرد آهنین هند را دادند.

از بلندترین مجسمه ی دنیا رونمایی شد!

این مجسمه در جزیره ای رودخانه ای به نام سادهو بت یا Sadhu Bet واقع شده است و قرار است در داخل پایه ی آن موزه، پارک تفریحی، و یک هتل در نزدیکی آن ساخته بشود. در واقع اطراف این مجسمه قرار است به یک مرکز گردشگری با امکانات رفاهی و جاذبه های فراوان تبدیل بشود. گفته می شود بودجه ی این پروژه 420 میلیون دلار است. برای ساخت این تندیس و پروژه های اطراف آن، 185 خانواده که در نزدیکی این مکان بوده و زندگی ساده ی روستایی داشتند مجبور به ترک خانه هایشان شدند. آن ها از ضایع شدن حقشان ناراضی هستند و افسوس می خورند که سرمایه ی ملی در حال هدر رفتن است.

از بلندترین مجسمه ی دنیا رونمایی شد!

البته در داخل خود مجسمه که از برنز و فولاد ساخته شده است، یک گالری نیز قرار گرفته است که ارتفاع آن 153 متر است.

قرار است به زودی در ساحل بمبئی مجسمه ی دیگری ساخته شود که 212 متر است و تندیس چاتراپاتی شیواجی است. این پروژه در حال ساخت است و تا دو سال دیگر تکمیل می شود. در واقع رکورد بزرگ ترین مجسمه ی هند به زودی از مجسمه ی اتحاد گرفته می شود.

از بلندترین مجسمه ی دنیا رونمایی شد!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مجسمه یادبود مدیا در باتومی

مجسمه مادر تفلیس گرجستان

مجسمه بودای بزرگ پوکت تایلند

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر