از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟

بیماری آنورکسیا یک نوع بیماری تقریبا ناشناخته می باشد که غالبا در بین نوجوانان و جوانان دختر زیر بیست سال رخ می دهد. این بیماری که به کم خوری و یا نخوردن معروف است که به نوعی با تغذیه و روان آدمی ارتباط دارد. به طوریکه نوعی تفکر غالب از نوع ناسالم برای این افراد وجود دارد از اینکه می خواهند وزن خود را از چیزی که بوده کمتر کنند، و یا همیشه به دنبال رژیمی برای لاغرشدن هستند. در عمل و به طور تجربی دیده شده این گونه بیماران حتی اگر به پوست و استخوان هم برسند، باز هم راضی نیستند.

از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟

افراد معمولا نیم الی یک ساعت از وقت خود را صرف رسیدگی به خود و اموری از قبیل رفتن به جلوی آینه و آرایش کردن و ورزش و این دسته کارها می کنند، که این طبیعی است. ولی این افراد غالبا وقت خود را به وزن و لاغرشدن خود می اندیشند. که چه غذایی بخورند و یا چگونه ورزش کنند که وزن کم کنند. و همواره در طول شبانه روز خود را درگیر این قبیل افکار کرده، که غیر طبیعی و فرد را بیمار می کند.

از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟

معمولا در این افراد که بیشتر جنبه روانی آن مد نظر پزشکان است. آنها نوع وزن و جسم خود را همواره مورد سوال قرار داده و با این تفکر که از حدی که دارند بیشتر اضافه وزن داشته خود را می آزارند. و شروع به کم کردن وزن خود، و فقط از طریق غذا نخوردن و یا اعتصاب غذا می کنند. که در برخی نیز این بیماری منجر به مرگ افراد نیز شده است.

از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟
این گونه افراد دقیقا نمی دانند که مریض هستند و تا آگاه کردن روانپزشک از مساله مورد نظرشان، آنها این امر را طبیعی می دانند. یک نوع طرز تفکر ناسالم و افراطی در مورد جسم و وزن خود دارند، به این گونه که اگر به وزن ایده آل خود نیز برسند، دوباره لازم است تا وزن کم کنند و هیچگاه وضعیت موجود را کافی نمی دانند.

از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟

آنها حتی از لاغر شدن زیادی نیز متنفرند، ولی درونا از اینکه فقط کمی لاغر شده اند احساس عذاب وجدان دارند. و همیشه برای آنها تفاوتی بین خود واقعی با آن تصویری که از خود در مورد وزن در ذهن خود پرورانده اند در تضاد و تعارض است.  زیرا طرز فکر غالب به آنها اجازه نمی دهد، تا به خود اعتماد داشته باشند و همیشه در مورد رسیدن به وزن ایده آل خود احساس شکست می کنند.

از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟

آنچه که این افراد دارند این است که همواره احساسات و افکار خود را در چهار چوبی قرار داده و هیچگاه بروز نمی دهند و حتی در بیشتر مواقع این گونه افراد بسیار معاشرتی نیز هستند، ولی اطرافیان هیچگاه نمیدانند در درون آنها چه می گذرد. و همینطور افرادی می باشند که چهره آنها اغلب به دلیل کم غذایی و عدم تغذیه مناسب نسبت به سنی که دارند کم جثه تر، ریز نقش تر و کوچک تر دیده می شوند.

از بیماری آنورکسیا چه می دانیم؟

انواع مشاوره تک به تک که فرد در محیطی کاملا ایمن پذیرش رویارویی با بیماری خود را داشته باشد، و همچنین مشاوره های گروهی و یا گروه درمانی، و همچنین روشهای شناختی بالینی و روانپزشکی که روش درمان از طریق  دارو است، می تواند به این گونه افراد در ابتدا پذیرش و پیشرفت بهبودی از طریق اصول سالم و آگاهانه کمک نماید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر