از سقف این غار، ستاره می بارد! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

از سقف این غار، ستاره می بارد!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چیزی شبیه به آسمان پر ستاره را می توانید در جایی غیر از آسمان نیز مشاهده کنید. منظورمان جایی مانند سقف یک غار است. در کشور نیوزیلند غاری وجود دارد که بر روی سقف آن کرم های شب تاب زیادی زندگی می کنند و منظره ای شبیه به آسمان پر ستاره را خلق کرده اند که بسیار دیدنی و جالب است. این غار که در نیوزیلند واقع شده است، هر ساله مسافران زیادی را برای بازدید به سوی خود می کشد.

مجموعه غارهای وایتومو یا waitomo که در شهر اوتوروهاگانا در کشور نیوزیلند واقع شده اند، یکی از غارهای عجیب و بسیار دیدنی دنیا می باشند. علت این زیبایی شگفت انگیز نیز وجود کرم های شب تاب بر روی سقف این غارها است. این غار زیبا از سال ها پیش و توسط مردم بومی قبیله ی مائوری یا maori کشف شده است. مردم آن قبیله این غار را به عنوان غار کرم شب تاب می شناختند. در نهایت در سال 1887 میلادی رئیس قبیله ی تانه تینورا فردی به نام فرد میس را به غار کرم شب تاب برد. فرد میس یک جهانگرد انگلیسی بود و پس از مشاهده ی این غار و ثبت دیده هایش در سفرنامه ی خود، باعث شد که غار کرم شب تاب به همگان معرفی شود و شهرتی جهانی را کسب کند.

از سقف این غار، ستاره می بارد!

پس از چاپ سفرنامه ی فرد میس و انتشار عکس هایی که از این غار گرفته بود، افراد بسیاری از سرتاسر جهان برای بازدید از این غار به نیوزیلند سفر کردند و در آن هنگام رئیس قبیله ی تانه تینورا نیز به عنوان راهنمای این غار شروع به فعالیت کرد. زیبایی این غار به حدی زیاد و حیرت انگیز است که هر فردی با مشاهده ی آن خیال می کند که با جادو طرف است. این موضوع در زمان های گذشته که آشنایی زیادی با این گونه موارد نیز وجود نداشته است، بسیار پررنگ تر بوده است. به همین دلیل برای گردشگرانی که به این غار سفر می کرده اند به طور کامل شرح داده می شده است که منبع این نورهای زیبا، جادو نیست، بلکه تنها کرم های شب تاب کوچکی هستند که اندازه ی آن ها در حد یک پشه است و در سقف این غار زندگی می کنند. این کرم ها در روز هیچ زیبایی خاصی ندارند، اما در شب با نورافشانی خود زیبایی های زیادی را خلق می کنند.

از سقف این غار، ستاره می بارد!

کرم های شب تاب پوستی شفاف دارند و به علت واکنش های شیمیایی که در بدنشان صورت می گیرد، نوری از طیف های آبی و سبز را از خود ساطع می کنند. وقتی تعداد بسیار زیادی از آن ها در کنار هم و بر روی سقف یک غار تاریک زندگی می کنند، می تواند منظره ی شگفت انگیزی را ایجاد کنند که دیدنش برای همگان جالب خواهد بود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در صورتی که برای دیدن این غار به کشور نیوزیلند و شهر اوتوروهانگا سفر کردید باید 60 یورو برای ورودی غار بپردازید و امکان حمل دوربینتان به داخل غار را نیز نخواهید داشت.

از سقف این غار، ستاره می بارد!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل می تاور مالزی

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

هتل ستاره طلایی کیش

هتل ستاره کیش

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر