اسباب بازی هایی که می توانند برای فرزندتان خطرناک باشند

کدام بچه ای است که از بازی کردن با اسباب بازی لذت نبرد و کدام پدر و مادری از خریدن اسباب بازی های مختلف برای دلبندشان لذت نمی برند؟
اما با این وجود بسیاری از اسباب بازی هایی که بسیار با مزه به نظر می رسند، ممکن است برای چشم های کودکتان خطر داشته باشند. حتی امکان دارد بعضی از این اسباب بازی ها آسیبی به چشم وارد کند که باعث از بین رفتن بینایی شوند. طبق آمار جهانی در آمریکا، سالیانه حدود 250 هزار کودک به علت آسیبی که توسط اسباب بازی ها به آنها وارد شده در بخش اورژانس بیمارستان پذیرش شدند. حدود نیمی از این آسیب ها به سر و صورت کودکان وارد آمده است و در بسیاری از آنها چشم کودکان آسیب دیده است.

 

اسباب بازی هایی که می توانند برای فرزندتان خطرناک باشند

6 نوع اسباب بازی که احتمال آسیب چشمی در کودکان را افزایش می دهند:
1- اسلحه های اسباب بازی با قابلیت پرتاب هر نوع شی: شاید تا قبل از خواندن این مقاله تصور می کردید که این اسباب بازی ها برای چشم خطری ندارند ولی اکثر این اسلحه های اسباب بازی، قابلیت پرتابی تا فاصله 72 فوتی دارند و سرعت آنها به حدی است که می توانند آسیبی به چشم وارد کنند.
2- اسلحه های آب پاش: اسلحه هایی که می توانند جریانی از آب را بپاشند می توانند زمانی که در فاصله ی نزدیک شلیک می شوند، باعث آسیب جدی به چشم شوند.
3- شمشیرهای اسباب بازی
4- اسپری های پرتاب نخ های چسبناک: مواد شیمیایی موجود در این اسپری ها باعث حساسیت و حتی قرمز شدن چشم شده و در صورت استفاده از آنها در فاصله نزدیک می توانند منجر به آسیب به قرنیه و عفونت شوند.
5- چراغ قوه های لیزری: البته این چراغ قوه ها، اسباب بازی محسوب نمی شوند ولی اکثر بچه ها عاشق آنها هستند. این لیزر های قابل حمل اکثرا برای کنفرانس های شغلی استفاده می شوند و در واقع نباید به دست بچه ها سپرده شود. شدت نور این لیزر ها برای ایجاد کردن آسیب دایمی بینایی کافی است. حتی چراغ های پر قدرت LED می توانند خطر ناک باشند.
اگر تصمیم دارید برای نوه یا فرزندتان اسباب بازی تهیه کنید، قبل از خریدن به انچه قرار است خریده شود، خوب فکر کنید و تمام جنبه های آن را در نظر گرفته و مطمین شوید، دلبندتان با این اسباب بازی آسیب به خود یا دیگران وارد نخواهدکرد. 


 اسباب بازی هایی که می توانند برای فرزندتان خطرناک باشند

اسباب بازی هایی که می توانند برای فرزندتان خطرناک باشند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

موزه اسباب بازی آنتالیا

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر