اسب سواری در بارداری

اسب سواری در بارداری

اسب سواری یکی از ورزش های مفرح بین افراد می باشد، اگر شما از آن دسته افراد هستید که به ورزش اسب سواری علاقه دارید و دوست دارید در زمان بارداری نیز از این ورزش سرگرم کننده بهره ببرید و آن را ادامه بدهید، به شما پیشنهاد میکنیم که حتما این مقاله را مطالعه نموده و بعد راجع به این ورزش تصمیم قطعی بگیرید.

آیا خانم های باردار مجاز به اسب سواری در دوران بارداری خود هستند؟

اسب سواری در بارداری

اگرچه ممکن است شما چند سالی این ورزش را انجام داده باشید و در این کار بسیار حرفه ای و کاربلد شده باشید، اما بعد از خبر بارداری شما، حتما دوستانی که در اسب سواری ماهر هستند و مربیان شما این توصیه را خواهند کرد که این ورزش را در مراحل پایین تر ادامه دهید. و جالب است بدانید که هیچ پزشک متخصص زنان هم انجام این ورزش را در دوران بارداری تایید نمی کند و مجاز نمی داند. بیشترین مخالفت ها با این ورزش برای این است همه این افراد ترس سقوط و یا افتادن خانم باردار از اسب را دارند که این اتفاق برای خانم باردار و جنین داخل رحم او بسیار خطرناک محسوب می شود.
حتی در مواردی که خانم باردار در زمان سوارکاری احساس خوب و راحتی داشته باشد، باید این نکته را بداند که احتمال به خطر افتادن سلامت خود و جنین داخل رحم آنها وجود دارد در ادامه در مورد خطرات احتمالی که در اثر سوارکاری ممکن است برای خانم باردار و جنین داخل رحم او پدید بیاید صحبت خواهیم کرد.

-احتمال بروز حوادث ناگوار در هنگام اسب سواری:

 

این نکته را باید بدانید که شما بر پشت یک حیوان هر چند دست آموز و کاربلد نشسته اید و ممکن است چند سالی باشد که با این اسب سوار کاری انجام می دهید، و این کار را به راحتی و تجربه فراوان انجام میدهید. به گونه ای که حتی به افتادن و یا سقوط از روی اسب فکر هم نمی کنید. اما نمی توان بروز حوادث خطرناک را در هنگام سوار کاری رد کرد، و این احتمال در بارداری شما به عنوان یک تهدید جدی محسوب می شود و ممکن است برای هر خانم بارداری رخ بدهد. زیرا اسب یک حیوان است و هنگام مواجه با ترس و یا شنیدن صدای بلند، رم می کند و شروع به لگد زدن می کند در این وضعیت، ممکن است خانم بارداری که سوار بر اسب است تعادل خود را از دست بدهد و از روی اسب سقوط کند. در این صورت، صدمات جبران ناپذیری به خود و جنین داخل رحم خود وارد می کند. به غیر از ترس حیوان که باعث افتادن از اسب می شود باید این نکته را بدانیم که در هنگام بارداری مرکز ثقل بدن خانم ها تغییراتاسب سواری در بارداری زیادی می کند، مخصوصا اگر فصل زمستانخانم های باردار نتوانند تعادل خود را حفظ کنند که در نهایت منجر به سقوط از روی اسب خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید این اتفاق ناگوار برای شما نیافتد و سلامتی شما و جنین داخل رحمتان به خطر نیوفتد این توصیه را می کنیم از اسب سواری در بارداری اجتناب کنید.

-سختی و ناراحتی برای خانم باردار در هنگام اسب سواری:

اسب سواری در بارداری

از آنجایی که شما بر روی یک زین می نشینید و این زین هیچ قسمت تکیه گاه و پشتیبانی برای کمر و ستون فقرات شما ندارد و شکم شما به دلیل بارداری بزرگ شده و جلو آمده بنابراین ممکن است برای شما نشستن بر روی اسب حالت سخت و ناراحت کننده ای باشد. و در برخی موارد دیده شده است که خانم های باردار زمانی که اسب سواری می کنند، دچار حالت تهوع و یا سرگیجه شدید می شوند، این حالت تهوع و سرگیجه به این دلیل رخ می دهد که بدن آنها در حال پشت سر گذاشتن دوران سخت بارداری است، و در این دوران خانم های باردار مجبور به تحمل ناراحتی و فشار زیادی در طول روز و شب هستند و در هنگام سوار شدن بر روی اسب درد و ناراحتی دیگری به درد های آنها اضافه می شود و از آنجایی که فشار بیش از حدی به بدن آنها وارد می شود باعث می شود و سیستم تعادلی آنها بهم بریزد و دچار مشکلاتی از جمله حالت تهوع و سرگیجه بشوند.

-حرکات اسب در هنگام سوار کاری میتواند برای جنین خطرناک باشد:

اسب سواری در بارداری

زمانی که خانم باردار بر روی اسب می نشیند و سوار کاری می کند یک حرکت ثابت به سمت بالا و پایین، که به آن"Jostling" گفته می شود، دارد این حرکت ها ممکن است آسیب های جدی به جنین داخل رحم خانم های باردار وارد کند. این حرکت های تند و تکان های ناگهانی خطراتی را برای جنین خواهد داشت و صدمات جبران ناپذیری را برای شما به بار خواهد آورد بنابراین برای جلوگیری از این خطرات و از پشیمانی بعد از ایجاد این صدمات به شما این پیشنهاد را می کنیم که با در نظر گرفتن خطراتی که از اسب سواری برای شما شرح دادیم ورزش امن دیگری را جایگزین اسب سواری کنید و با خیالی آسوده دوران بارداری خود را پشت سر بگذارید و دوباره بعد از بارداری ورزش اسب سواری که مورد علاقه شما است را ادامه بدهید و از آن لذت لازم را ببرید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر