اسب پیر و شیر - 2.0 out of 5 based on 1 vote

اسب پیر و شیر

روزی روزگاری اسب پیری برای کشاورز کار می کرد. اسب پیر سال های زیادی را به کشاورز خدمت کرده بود ولی الان پیر شده بود و مثل قبل نمی توانست خوب کار کند. یک روز کشاورز به همسرش گفت: این اسب خیلی پیر شده و باید به فکر اسب جوان تری باشیم. اسب پیر با شنیدن حرف های کشاورز بسیار ناراحت شد و پیش دوستش در جنگل رفت. وقتی اسب پیر ماجرا را برای دوست صمیمی اش روباه تعریف کرد، روباه کمی فکرد و گفت: باید کاری کنیم که کشاورز بفهمد تو هنوز مثل قبل قوی هستی. من یک پیشنهاد خوب دارم.

 

اسب پیر و شیر

اسب پیر و شیر

روی زمین بخواب و خودت را به مردن بزن. اسب با تعجب گفت: ممکن است حیوانات وحشی به من حمله کنند. روباه گفت: به من اعتماد کن. اسب هم قبول کرد و روی زمین دراز کشید و تکان نخورد. روباه به کنار غار رفت و شیر را صدا زد و گفت: سلطان جنگل؛ برای شما غذای بسیار لذیذی را پیدا کردم. لطفا همراه من بیایید. شیر بسیار خوشحال شد و با روباه پیش اسب رفتند. وقتی شیر به سمت اسب رفت تا او را بخورد، روباه گفت: شما سلطان جنگل هستید، درست نیست وسط جنگل این اسب را بخورید. بهتر است، اسب را به غار خود ببرید و از خوردن آن لذت ببرید.

 

اسب پیر و شیر

شیر گفت: با حرفت موافق هستم ولی این اسب بسیار سنگین است. چطوری او را به غار ببرم؟ روباه گفت: من یک پیشنهاد دارم، دم خود را به دم اسب گره بزنید، اینجوری می توانید او را تا غار روی زمین بکشید و همه حیوانات هم متوجه میشوند که چقدر شما قدرتمند هستید. شیر قبول کرد و روباه تا دم شیر را به دم اسب گره زد. اسب بلند شد و با سرعت دوید و شیر هرچه فریاد میزد، فایده ایی نداشت. اسب به سمت روستا حرکت کرد. همه اهالی روستا اسب را دیدند و برای او دست زدند. وقتی کشاورز اسب پیر را دید که شیر را روی زمین میکشد، بسیار خوشحال شد و تصمیم گرفت اسب را نفروشد. بعد از این ماجرا اسب پیر بسیار در شهر معروف شد و اهالی شهر برای دیدن این اسب پیر به کشاورز پول پرداخت میکردند.

 

اسب پیر و شیر

2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر