استارت آپ فرانسوی در حال توسعه کفش های دست ساز ایرانی (گیوه)

هنر و صنایع دستی ایران از دوران بسیار قدیم در سراسر جهان شناخته شده است. انواع هنرهای دستی چشمگیر از فرش های فوق العاده ایرانی تا سفال، سرامیک، کارهای فلزی و غیره محصول تولیدی هنر و خلاقیت ایرانی است. با توجه به ظرفیت و توانایی های هنرمندان ایرانی در تولید صنایع دستی بومی، فرصت های زیادی برای توسعه از طریق سرمایه گذاری خارجی وجود دارد. نسل جوان بسیار تحصیل کرده و خلاق ایرانی می تواند با دستیابی به بازارهای جهانی موفق شود.بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط معاون ریاست جمهوری ایران برای علم و فناوری، نیروی کار ماهر در ایران (در مقایسه با بازار بین المللی) ارزان است و هزینه های را ه اندازی یک کسب و کار (مانند هزینه های انرژی) کم است؛ بنابراین، کشور فرصتی عالی برای سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد تعاملات بین المللی با هنرمندان ایرانی در زمینه های مختلف از جمله صنایع دستی، انیمیشن، بازی های کامپیوتری، طراحی، مد و لباس و طلا و جواهر ارائه می دهد.

 

استارت آپ فرانسوی در حال توسعه کفش های دست ساز ایرانی (گیوه)

یک استارت آپ فرانسوی شروع به معرفی گیوه، یکی از قدیمی ترین و ساده ترین کفش های ایرانی، به جهان کرده است. مردم ایران نام آن را بسیار شنیده اند، اما تعداد کمی از آنها حاضر به پوشیدن گیوه هستند. از این رو، این نوع صنایع دستی ایران در بخش های کمی از ایران، به ویژه در مناطق روستایی استان کرمانشاه، رایج است. بسیاری دیگر، با این حال، از آن به عنوان کالایی تزئینی استفاده می کنند. چند سال پیش، کفش های روستایی سنتی توجه یک توریست فرانسوی را که در حال بازدید از بازارهای محلی در سراسر ایران بود را جلب کرد.آن گردشگر، دختر جوان، کفش ها را نرم، راحت و با دوام یافت و سپس یک ایده برای راه اندازی یک استارت آپ برای فروش آنها در سراسر اروپا ایجاد کرد. این دختر در نهایت چند ماه پیش ایده خود را عملی کرد. او به احیای صنایع سنتی در ایران کمک کرده است و برای بسیاری از سازندگان گیوه که در روستاهای ایران زندگی می کنند منبع درآمد پایدار فراهم کرده است. در مصاحبه ای انحصاری با روزنامه فارسی زبان همشهری،Oceane Castanet، بنیانگذار استارت آپ فرانسوی Amrose، داستان راه اندازی استارت آپ خود را باز گویی کرد. 

 

استارت آپ فرانسوی در حال توسعه کفش های دست ساز ایرانی (گیوه)
کاستنت، که سال ها در تجارت مد فعال بود، از زیبایی گیوه هنگامی که او در ابتدای دیدار خود در استان اصفهان و کردستان سه سال پیش دیدار کرد، شگفت زده شد."همه کفشهایی که پیش از این دیده بودم از چرم یا چوب ساخته شده بود. من هرگز مردمی را ندیده بودم که کفش ببافند. گیوه کفشی منحصر به فرد و دست ساز است که من تا به حال هرگز ندیده ام. "کاستنت، چندین جفت گیوه خریداری کرد تمام مدت آنها را پوشید و حتی پس از بازگشت به فرانسه. "من ایده ای برای راه اندازی یک استارتآ پ فروش کفش در اینترنت ارائه دادم. اما بسیاری از مردم این ایده را دست کم گرفتند و گفتند که گیوه توسط روستاییان پوشیده شده است و خارجی ها آن را نمی پذیرند. دوستان کاستنت در فرانسه فکر می کردند که کفش فوق العاده خوب است، اما برای شهر خیلی دهاتی است.با این حال، یک سال پیش، کاستنت تصمیم گرفت از حرفه قبلی خود کناره گیری کند و خود را به راه اندازی استارت اپ گیوه خود اختصاص دهد.

 

استارت آپ فرانسوی در حال توسعه کفش های دست ساز ایرانی (گیوه)
کاستانت پروژه خود را بر روی پورتال اینترنتی به نام"Kickstarter.com معرفی کرد و توانست اعتماد بازدیدکنندگان را افزایش دهد و بودجه کافی برای شروع کار خود فراهم کند. در نهایت، Amrose سه ماه پیش فروش گیوه را آغاز کرد. کانستنت تلاش کرد کفش ها را با ایجاد یک داستان برای هر جفت از آنهاجذاب کند و در کنار آن تاکید بر نکات عمده فروش، دست سازبودن و منحصر به فردی.هر گیوه دارای طراحی خاص خود است. همچنین یک کارت شناسایی در جعبه کفش حاوی نام، یک نقاشی و سایر موارد است. بنیانگذار Amrose می گوید: "این داستان ها بر اساس تجربه های من در طول زندگی یا سفر به ایران است. یکی از کفش ها "ساحل رودخانه سین" نام دارد، که داستان کودکی من است. کفش دیگر اصفهان نامیده می شود، که داستان سفرمن به اصفهان است، که زندگی من را تغییر داد. "او گفت: "اینها برای مشتریان جذاب هستند و ارزش افزوده ایجاد می کنند."

 

استارت آپ فرانسوی در حال توسعه کفش های دست ساز ایرانی (گیوه)
همکاری مشترک ایران، پرتغال، فرانسه
کاستنیت مواد اولیه را برای خانم های سازنده گیوه در کردستان، اصفهان، زاهدان و زنجان تأمین می کند و کفش های دست بافت را تحویل میگیرد.در مرحله بعد، کفش ها به پرتغال منتقل می شود، جایی که سایز آنها با قیمت ارزان در مقایسه با سایر نقاط اروپا نهایی می شود. اگر کل کفش در داخل ایران نهایی شود، کل هزینه تولید می تواند کمتر باشد. اما من نتوانستم چنین کارگاهی را در ایران پیدا کنم. "

 

استارت آپ فرانسوی در حال توسعه کفش های دست ساز ایرانی (گیوه)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل برج های طلایی کیش

رستوران ایرانی شیروان ارمنستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر