همه چیز در مورد بازار بزرگ استانبول

 بازار بزرگ، یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین بازار های جهان، دارای بیش از 300 مغازه، چیزی بیش از یک مکان تماشایی است. از قرن 15 میلادی تا کنون این بازار فعال بوده است. هر روز مردم مناطق گوناگون در حال رقابت هستند تا بهترین ها را برای خود به دست آورند. مساحت این بازار در حدود 700/30 متر مربع است و بیش از 60 خیابان و کوچه را شامل می شود و در طول سال ها نیز گسترده تر شده است. علاوه بر این امکانات مختلف دیگری برای بازرگانانی که در آن جا مشغول به کار هستند، وجود دارد. امکاناتی از قبیل رستوران ها، حمام و مسجد حداقل 10 اتاق کوچک برای استراحت و اتاق نماز. همچنین امکانات دیگری از قبیل یک ایستگاه پلیس، یک اداره ی بهداشت، اداره ی پست، شاخه های عمده ی بانک و یک مرکز اطلاعات توریستی در این بازار به چشم می خورد.


همه چیز در مورد بازار بزرگ استانبول
 در این جا برخی نکات ارزشمند در مورد بازار بزرگ استانبول و مغازه های اطراف آن وجود دارد:
 در مقایسه با نام خیابان ها در کشور هایی مثل انگلیس، نام خیابان های ترکیه بسیار توصیفی و بر اساس عملکرد واقعی افراد نام گذاری شده است.
 در بازار بزرگ استانبول، محل معروفی به نام Zincirli Han وجود دارد که نه تنها خریداران فرش بلکه علاقه مندان به تاریخ می توانند به ان جا بروند.


همه چیز در مورد بازار بزرگ استانبول
وقت خود را برای معامله و چانه زنی بگذرانید

 تلاش برای دیدن کل بازار بزرگ در یک بعد از ظهر یک کار غیر واقعی است. با در نظر داشتن این قضیه بهتر است بازار بزرگ را با حوصله تجربه کنید، نه با عجله و از یک فروشگاه به سوی دیگری. خرید نهایی به اندازه ی روند و ارتباطی که بین فروشنده و شما ایجاد می شود، مهم نیست. چانه زنی با فروشندگان که اغلب به بیش از یک زبان مسلط هستند، چیزی است که بازار بزرگ استانبول را متفاوت می کند. ده ها فروشگاه در کنار هم قرار گرفته است و محصولات مشابهی را به فروش می رسانند. اگر فروشنده ای ازپیشنهاد شما خوشش نیاید، آن جا را ترک نکنید و به دنبال معامله ی بهتر در جای دیگر باشید.


همه چیز در مورد بازار بزرگ استانبول

رستوران های مجتمع بازار بزرگ به عنوان یکی از بهترین ها در استانبول بسیار شناخته شده هستند. رستوران های همچون Aslan، Havuzlu، Sark Kahvesi و Aynen Durum در بازار بزرگ استانبول وجود دارند.
در حالی که امروز بازار بزرگ دیگر مرکز تجاری استانبول نیست، اما هنوز هم یکی از بهترین مکان ها برای رسیدن به طعم زندگی در دوران عثمانی می باشد.

کلیک ها: 45

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

بسفر یک تنگه طبیعی است که دریای سیاه را به دریای مرمر متصل می کند، در نتیجه یک نقطه بسیار استراتژیک است. طول این تنگه 32 کیلومتر (20 مایل) در جهت شمال به سمت جنوب است، با عرض بین 730-3300 متر (800-3600 متر) و عمق بین 30-120 متر (100-395 فوت) متغیر است. بسفر بخش اروپایی را از بخش آسیایی استانبول جدا می کند. جریان آن همیشه از سمت شمال به جنوب حرکت می کند. با این حال، گاهی ضد جریان قوی در زیر سطح آن ایجاد می شود.

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

 بسفر از واژه باستانی گرفته شده است که به معنی "عبور با گاو" است و از افسانه ایو که یکی از عاشقان زئوس بود، حاصل شد. هنگامی که هرا، همسر زئوس، به شوهرش که در رابطه عاشقانه با یو بود، مظنون شد، زئوس یو را به یک گاو کوچک تبدیل کرد و سعی کرد او را از خشم هرا دور کند. او (گاو) در سراسر تنگه شنا کرد، اما هرا آن را کشف کرد و پس از آن، این گاو را از بین برد و او را آزار داد تا وقتی که به پایان دریای اژه رسید.

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

بسفر در ترکی به عنوان Bogazici شناخته می شود، به معنی "تنگی درونی" است. از آنجا که زمان های قدیم، همیشه به دلیل موقعیت استراتژیک آن، نقش مهمی را ایفا کرده است، و همراه با تنگه دوردانلس، تنها راه عبور از دریای سیاه به مدیترانه است. به خصوص در زمان جنگ سرد، این تنگه ها برای نیروی دریایی شوروی بسیار مهم بود.
بسفر یک آبراه بسیار شلوغ است و بسیاری از کشتی ها و تانکرهای نفتی از آن عبور می کنند و نیز ماهیگیران محلی و کشتی هایی که به طرف آسیا به عقب و جلو می روند. حدود 48،000 کشتی از طریق این تنگه هر ساله عبور می کنند، سه برابر متراکم تر از ترافیک کانال سوئز و چهار برابر متراکم تر از کانال پاناما می باشد. تقریبا 55 میلیون تن نفت در هر سال از طریق این تنگه حمل می شود.

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

سه پل معلق در بسفر برای اتصال اروپا به آسیا (و یا بالعکس) وجود دارد. اولین پل به نام "پل بسفوروس" شناخته می شود و در 29 اکتبر 1973 بین محله های بیلربایی و اوراکویک باز شد. نام این پل به "کشتگان 15 ژوئیه" اختصاص یافته که قربانیان کودتا در تاریخ 15 ژوئیه 2016 بودند، تغییر داده شده است. این پل دارای 1074 متر (1175 متر) طول و دو ستون است، دارای 6 لاین، 165 متری (540 فوت ارتفاع) است. دومین پل که به نام "پل فتیح سلطان مهمت" (یا اخیرا پل فستیون) شناخته می شود و در 3 ژوئیه 1988 بین آنادلو هیشری و روملی هشری ها باز شد. این پل 1090 متر (1192 متر) طول دارد، دارای 8 لاین است و 65 متر از سطح آب فاصله دارد. این پل بخشی از بزرگراه TEM (بزرگراه اروپائی) بین استان های آنکارا و ادیرن است. سومین پل به نام "پل Yavuz Sultan Selim" (و یا به تازگی پل YSS) شناخته می شود و در 26 اوت 2016 بین محله های گریپس و پویراکوکی در امتداد ساحل تنگه بسفر افتتاح شد. این یکی از طولانیترین و بلندترین پلهای معلق در جهان است؛ که 1408 متر (1540 متر) طول دارد و دارای 8 لاین برای وسایل نقلیه موتوری و ماشینی و 2 لاین برای قطار ها است. بزرگراه جدیدی در هر دو طرف پل سوم برای تجارت بین قاره ای و کنترل ترافیک ساخته شده است. عوارض عبور از این پل ها تنها در زمان عبور به سمت آسیا پرداخت می شود. در زمان تعطیلی پل ها فقط وسایل نقلیه ای که دارای سیستم عبور الکترونیکی (OGS یا HGS نامیده می شوند) پذیرفته می شوند، و دوچرخه و عابر پیاده مجاز به عبور از آن نیست.

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

تونل میان اسکوار و یینیکاپی در اکتبر 2013 به بهره برداری رسید. این پروژه بزرگ توسط شرکت های ژاپنی ساخته شده است که ساخت و تکمیل آن به علت دلایل فنی و یافته های باستان شناسی به مدت 4 سال به تأخیر افتاد. این تونل راه آهن / مترو بین اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. یک تونل دیگر از زیر آب، با طول 5،4 کیلومتر (3،3 مایل) تونل طولانی بین اروپا و آسیا است. این پروژه "تونل اوراسیا" نامیده می شود و در دسامبر 2016 افتتاح شد، تنها برای عبور اتومبیل ها و مینی بوس ها، می باشد و هیچ موتورسیکلت یا ماشین سنگین و یا عابر پیاده ای مجاز به عبور از آن نیست. بیشتر تونل های زیر دریایی برای پروژه های آینده برنامه ریزی شده اند.

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

بسفر یکی از محبوب ترین مناطق استانبول برای ساکنان آن است، به خصوص در تابستان به دلیل آب و هوای مطلوب آن. سواحل آن با محله های زیبا، کاخ های عثمانی، قلعه ها، ویلا های چوبی قدیمی، هتل ها، پارک ها و باغ ها، رستوران ها، کافه تریا و غیره بسیار دیدنی می باشد.
برخی از محله های جالب در بسفر، عبارتند از: بشیکتاس، اورکاوی، آرنووتکوی، ببک، روملیهیزار، امیرگان، تاربایا، یینیکوی، استیونیه، سارییر، یسودار، کانلیسا، بیکوز، آنادلوحیسار، بیلربای، چنگلکوی و بسیاری دیگر. بهترین راه برای دیدن این مناطق یک سفری قایقی خوب در امتداد بسفر است.
این کانال یک مسیر مهاجرت فصلی برای ماهی ها از دریای سیاه است. هر دو سمت سواحل این تنگه دارای درخت هستند و روستاها، استراحتگاه ها و ویلاهای زیبایی در آنجا قرار دارند.

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

با افزایش نفوذ قدرت اروپایی ها در قرن 19، قوانینی (در معاهدات 1841 و 1871) تدوین شد که بر حمل و نقل کشتی های تجارتی و دریایی از طریق این تنگه نظارت داشتند. یک کمیسیون بین المللی پس از شکست عثمانی در جنگ جهانی اول کنترل تنگه را بر عهده گرفت. ترکیه در سال 1936 کنترل خود را بر تنگه بسفر از دست داد.

جاذبه های گردشگری تنگه بسفر در شهر استانبول

کشتی های خصوصی بین یسودار و بشیکاش و یا کاباتاش در شهر کار می کنند. قطارنوردی روی دریاچه خدمات رفت و آمد با سرعت بین سواحل اروپا و آسیا از بسفر را ارائه می دهند، اما در مقایسه با کشتی های عمومی، در بنادر و سواحل کمتری توقف می کنند. هم کشتی های عمومی و هم قطارها، خدمات رفت و آمد بین بسفر و جزایر پرنس در دریای مرمر را فراهم می کنند. سواری های توریستی در نقاط مختلفی در امتداد سواحل بسفر موجود است. قیمت های آنها با توجه به نوع سواری، و برخی از ویژگی هایی مانند داشتن موسیقی با صدای بلند برای مدت زمان سفر متفاوت است.

کلیک ها: 92

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

شهر استانبول در ترکیه که قبلا به عنوان قسطنطنیه و قبل تر از آن به عنوان بیزانس شناخته شده بود، تنها شهر موجود در جهان است که در دو قاره قرار دارد: اروپا و آسیا. این شهر در دو طرف کانالی قرار دارد که دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می کند.
حدود 99 درصد از ساکنان استانبول، مسلمانان ترک و دو سوم از آنها اهل سنت هستند. بقیه علوی هستند، که فرقه ای شبیه شیعه است. اقلیت های مسیحی و یهودی نیز به تعداد اندک وجود دارند.

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

ارتفاع آن تقریبا 600 متر (2000 فوت) بالاتر از سطح دریا می باشد. استانبول دارای آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرم و خشک است. بادهای شمال شرقی و یا پویراز از سوی دریای سیاه آمده و گاه سرمای فراوانی به شهر وارد می کند.
دمای متوسط این شهر در حدود 40.5 درجه فارنهایت (4.7 درجه سانتیگراد) در ماه ژانویه و حدود 73 درجه فارنهایت (22.8 درجه سانتیگراد) در ماه ژوئیه است. میانگین بارش سالانه آن نیز حدود 31.5 اینچ، است که بیشترین بارش را در زمستان دارد. در حال حاضر این شهر حدود 5،000،000  نفر جمعیت دارد و مساحت آن 1991 کیلومتر مربع (769 کیلومتر مربع) می باشد.

معرفی

استانبول یک شهر با میراث معماری غنی است. بازدیدکنندگان از سراسر جهان برای دیدن کاخ های ترکیه، مساجد، موزه ها، بناهای تاریخی، و چشمه های آب به آنجا سفر می کنند. برخی از محبوب ترین مکان های دیدنی در استانبول عبارتند از: موزه ایاسفیه، موزه کریه، موزه کاخ ابراهیم، موزه فرش ترکیه و موزه موزاییک. بسیاری از مساجد و سایر آثار تاریخی حتی در سال 1985 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده اند. بسیاری از مردم نیز برای خرید فرش، کاشی و سرامیک به استانبول سفر می کنند.

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

باقی مانده های باستان شناسی نشان می دهد که بشر ده ها هزار سال پیش در استانبول کنونی ساکن شده است. جمعیت بزرگی در حدود 5000 نفر این شهر را بنیان نهادند. شهر قدیمی استانبول که بیش از 2500 سال قدمت دارد، یکی از محبوب ترین مکان های جهان است. که برای مقاومت در برابر مهاجمین، ساکنان آن دیوارهای عظیمی به طول 9 متر (30 فوت) دور آن ساختند.
استانبول هم اکنون یک شهر سنتی نیست. با نزدیک به 3000 سال سکونت مداوم، به دلیل جنگ ها، تهاجم، اشغال و تخریب شهر، و همچنین آلودگی ها، زلزله های ویرانگر و آتش سوزی، بخش های بسیاری از شهر مجددا بازسازی شده است. اما علیرغم تمام این تغییرات قابل توجه هنوز هم ساختمان های باستانی و بناهای تاریخی در حال حاضر وجود دارد. استانبول یک شهر قدیمی و دارای دیوار است. بازرسی دقیق دیوارها نشان می دهد که چگونه شهر از حملات بسیاری آسیب دیده است. در برخی نقاط، دیوارها 9 متر (30 فوت) ارتفاع و 5 متر (16 فوت) ضخامت دارند، و برج هایی 18 متری (60 فوت) در هر 55 متر (180 فوت) در گرداگرد دیوارهای محافظ شهر ساخته شده است.

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

استانبول که قبلا به عنوان قسطنطنیه شناخته می شد، پیش از آن نیز بیزانس نام داشت. شهر بیزانس پایتخت روم، و امپراتوری های عثمانی بود و به طور خلاصه این شهر پایتخت جمهوری ترکیه است. این شهر بیش از 60 بار مورد حمله قرار گرفت. در زمان های قدیم، یونانی ها، آتنی ها، ایرانی ها و اسپارتها برای گرفتن آن جنگیدند. که رومی ها نهایتا آن را به دست آوردند و نام آن را تغییر دادند، و این شهر پایتخت جدید امپراتوری متحد رم اعلام شد. امپراتوری عثمانی که در سال 1453 این شهر را به تصرف خود درآورد و این شهر را با کاخ ها، مساجد و چشمه های آب پوشش داد، ساخت قصر، کلیساها، و ساختمان های دیگری را در این شهر شروع کرد. ده ها زلزله نیز در طول تاریخ این شهر را مختل کرده و ساختمان را به گرد و غبار تبدیل کرده است. استانبول مانند بسیاری از شهرهای جهان، عصر طلایی خود را سپری کرده است. و امروزه فقر، آلودگی و مشکلات اجتماعی است که در این شهر باقی مانده است. با این حال، تاریخ استانبول هنوز هم قابل تحسین است.

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

بیزانس در طول دوران طلایی خود بهترین بندر طبیعی در منطقه بود. ماهی ها فراوان بودند و زمینه های اطراف آن حاصلخیز و برای کشاورزی مناسب بود. بندر امن در نزدیکی شهر، نیز مسیری دریایی بزرگی را که دریای سیاه را به دریای مدیترانه متصل می کند، فراهم می کرد. در 18 سپتامبر 324، کنستانتین اول، امپراتور لیکینیوس را شکست داد و امپراتوری وسیع روم را تحت رهبری خود متحد کرد. در روز 11 مه 330، بیزانس به طور رسمی به پایتخت امپراتوری تبدیل شد. و به عنوان رم جدید شناخته شد، و نام آن به قسطنطنیه تغییر یافت.

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

قسطنطنیه تبدیل به یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین شهرهای جهان در زمان خود شد. تا قرن یازدهم، تقریبا بدون رقیب بود، دانشمندان زیادی در این شهر بودند و ثروت زیادی در این شهر وجود داشت. قسطنطنیه، محل اتصال شرق و غرب بود.
با توجه به حجم گسترده ثروتی که در اختیار این شهر قرار داشت، امپراتوری بیزانس قسطنطنیه را به یک شهر زیبا تبدیل کرد. بعضی از بهترین معماران آن زمان، کلیساها و کاخ هایی را طراحی و معماری کرده اند. هنرمندان و مجسمه سازان نیز آثار باشکوهی در این شهر ساختند. همچنین همگام با پیشرفت و رشد شهر، دیوارهای محافظ تقریبا غیر قابل نفوذی گرداگرد آن ساخته شد.

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

در طول سلطنت یوستانیان، امپراتور بیزانس (527-565)، بیش از 500،000 نفر در قسطنطنیه زندگی می کردند. یوستانیان دستور ساخت برخی از ساختمان های برجسته شهر را داد. تحت حکومت او، شهر قسطنطنیه به اوج خود رسید.
انباشت ثروت در این شهر موجب جذب دشمنان شد. در سال 542، طاعون جمعیت زیادی را از بین برد به طوری که سه نفر از هر پنج نفر مردند، و سپس زلزله شهر را به سوی ویرانی کشاند. دشمنان شهر ضعیف را محاصره کردند اما نمیتوانستند به دیوارهایش نفوذ کنند. بین قرن های هفتم و یازدهم، روس ها، ساسانیان، اعراب مسلمان و بلغارها به شهر قسطنطنیه حمله کردند.

همه چیز در مورد شهر قدیم استانبول

در طول جنگ های صلیبی چهارم (مجموعه ای از جنگ های مذهبی بین مسیحیان و مسلمانان غربی اروپایی برای تصاحب سرزمین های مقدس)، دیوارهای شهر شکست خوردند و شهر در سال 1204 به تصرف لاتین ها درآمد.
تحت حکومت مسیحیان، شهر غارت و ویران شد. مهاجمان بسیاری از نمادهای ارزشمند مذهبی و مدنی را به سرقت بردند، مجسمه های برنزی را برای ساخت سکه ذوب کردند. جمعیت این شهر به 50،000 نفر کاهش یافت و مردم آن به طور مداوم در آستانۀ قحطی قرار داشتند. در این فاصله، نیروهای پیشروی امپراتوری عثمانی نزدیکتر و نزدیکتر می شدند. ترک های عثمانی برای نخستین بار در سال 1396 به قسطنطنیه حمله کردند.
حکومت عثمانی تا زمان جنگ جهانی اول زمانی که استانبول توسط نیروهای متحد اشغال شد، ادامه یافت. پس از سال ها مبارزه که توسط آتاتورک در برابر نیروهای اشغالگر رهبری می شد، جمهوری ترکیه در سال 1923 متولد شد و پایتخت آن به استان آنکارا منتقل شد. اما استانبول به طور چشمگیری گسترش یافته است؛ امروزه جمعیت آن بیش از 13 میلیون نفر است و همچنان دائما افزایش می یابد. و این شهر همچنان مرکز تجاری و فرهنگی ترکیه است.

کلیک ها: 67

آشنایی با مسجد آبی استانبول

 این ساختمان زیبا و چشم نواز یکی از بزرگ ترین مساجد عثمانی در سراسر ترکیه است. مسجد آبی استانبول بین سال های 1609 و 1616 توسط معماری به نام مهمت آقا و تحت هدایت سلطان احمد ساخته شد. دلیل نامگذاری مسجد آبی این است که بیش از 20000 تن از سرامیک های دست ساز و آبی و تزئین شده با گل های طلایی و رز در آن استفاده شده است. نور داخل این مسجد عالی است چرا که بیش از 260 پنجره در طراحی آن به کار رفته است. این مسجد در کنار حباب بیزانس در مرکز شهر قدیمی قرار دارد. هنگامی که سلطان احمد در سال 1617 فوت کرد، یک آرامگاه در نزدیکی مسجد برای او ساخته شد و جسد او در آن قسمت دفن شد.

آشنایی با مسجد آبی استانبول

گذشته از زیبایی و اندازه بزرگ این مسجد، یک  از عناصر متمایز کننده ی آن در استانبول، وجود شش مناره است که به دستور سلطان احمد بدین گونه ساخته شده است.
اطلاعات برای بازدید از مسجد: اگر چه این مسجد یکی از محبوب ترین مکان های استانبول است، هنوز هم مسجدی مشغول به کار است و در طول نماز به روی گردشگران بسته است. به طور کلی ساعت های باز بودن مسجد آبی ترکیه از 9 صبح تا یک ساعت قبل از غروب در هر روز، به استثنای 90 دقیقه در هر زمان نماز و دو ساعت در زمان نماز جمعه است. توصیه می شود هنگام بازدید احتیاط کنید چرا که شرط ورود به مسجد آبی، رعایت حجاب است.
ساده ترین راه برای رسیدن به این مسجد، مسیر تراموا به سوی سلطان مهد است. جایی که تنها به دو دقیقه پیاده روی نیاز است. در زمان های شلوغ اغلب یک صف طولانی برای وارد شدن به مسجد وجود دارد. این مسجد دارای یک حیاط بیرونی است که توسط چند دروازه قابل دسترسی است. حیاط داخلی این مسجد، اواخر نام دارد که در گذشته در وسط آن چشمه زیبایی برای وضو گرفتن وجود داشته اما امروز خشک شده است.

آشنایی با مسجد آبی استانبول

چه چیز های دیگری در آن نزدیکی است؟: مسجد آبی استانبول در شهر قدیمی و تاریخی قرار دارد که دیدن هر کدام از آن ها می تواند جالب توجه باشد. مناطقی در نزدیکی مسجد مانند حیاط سوفیا، کاخ توپکاپی، موزه باستان شناسی، مخزن ریحانا و بازار بزرگ وجود دارند. همچنین می توانید به آرامگاه سلطان احمد، واقع در شمال غربی مسجد نیز سر بزنید و از آن دیدن کنید. کاشی های به کار رفته در این آرامگاه متعلق به قرن 17 می باشد.
آیا هتل یا محل اقامتی در نزدیکی مسجد وجود دارد؟ : واقع در محبوب ترین منطقه ی گردشگری، تعدادی از گزینه های مناسب محل اقامت برای انواع بودجه ها وجود دارند. هتل های بسیار لوکس مانند سلطان مهمت و یا هتل آرمادا  همیشه از بهترین مکان ها برای اقامت در ترکیه بوده اند.

آشنایی با مسجد آبی استانبول

کلیک ها: 45

راهنمای سفر به استانبول

شهر زیبای استانبول به دو قاره ای بودن هم معروف می باشد، بزرگترین شهر ترکیه و سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود. تنگه بسفر، قاره آسیا و اروپا را از هم جدا می کند و استانبول تنها شهر بزرگ دنیاست که بین این 2 قاره قرار دارد. به استانبول، شهر هفت تپه هم لقب دادند زیرا این شهر مثل رم روی هفت تپه بنا شده است. برای اینکه با این شهر توریستی بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.

هتل ها و اقامتگاه های استانبول بهترین هتل های کوش آداسی

شهر استانبول دارای هتل ها و اقامتگاه های بسیاری است. در سفر خود به استانبول، شما با هر بودجه و سلیقه ای که داشته باشید، می توانید هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید. این شهر هتل های 5 ستاره بی نظیری دارد و از بهترین آنها می توان به هتل هیلتون، هتل سویسوتل، هتل سیراگان پالاس کمپینسکی، هتل اینترکانتیننتال و هتل فور سیزن سلطان احمد اشاره کرد. اگر به دنبال اقامتی ارزان قیمت هستید، پیشنهاد می کنیم به هتل های 4 و سه ستاره بروید. هتل هایی مثل هتل امین سلطان که یکی از هتل های 4 ستاره خوب این شهر  می باشد و در محله تاریخی و زیبای سلطان احمد واقع شده است. از هتل های ارزان قیمت شهر هم می توان به  هتل آلاهان، هتل رامادا، هتل کروانسرای، هتل بلک برد، هتل لارس پارک اشاره کرد.

خوراکی های استانبول

بهترین هتل های کوش آداسی

فرهنگ غذایی شهر استانبول، شبیه به ایرانی ها می باشد و شما با خیال راحت می توانید از خوردن انواع غذاها لذت ببرید. معروف ترین غذای این شهر، کباب ترکی می باشد. طعم کباب های ترکی با کباب های ایرانی متفاوت است و پیشنهاد می کنیم حتما امتحان کنید. معروف ترین کباب های ترکی شامل اسکندرکباب، ساچ کباب، دونر کباب، آدانا کباب و... است که واقعا لذیذ و خوشمزه هستند. از غذاهای معروف شهر استانبول می توان به بورک های خوش طعم، سیمیت، نان و ماهی، کنفه، باسلوق ترکی، باقلوای استانبولی، کوفته، لاهماجون، پیده و... اشاره کرد. استانبول دارای رستوران های زیادی است که غذاهای خوشمزه ای را سرو می کنند. بهترین رستوران های شهر شامل رستوران اولوس 29، رستوران یاکا بالک، رستوران پندلی، کباب خانه سلطان احمد، کافه رستوران الد اوتومان، رستوران آلیو آناتولیان، خانه استیک نصرت اتیلر، رستوران درالیه اوتامان، رستوران تورکارت و کافه رستوران ماسا بیسترو می باشد که انواع غذاهای ترکی و بین المللی را سرو می کنند. اگر در سفر خود به استانبول، دلتان هوس غذاهای ایرانی را کرد، به رستوران خراسانی سری بزنید.

نوشیدنی های استانبول

بهترین هتل های کوش آداسی

قهوه ترک، یکی از بهترین نوشیدنی هایی است که می توانید در شهر استانبول نوش جان کنید.  اگر به کافه رفتید، حتما همراه چای ترکی، باقلوای استانبولی سفارش دهید و از خوردن آن لذت ببرید. از معروف ترین کافه های شهر می توان به کافه هایی مثل کافه رومیست، کافه پریواتو، کافه روملی، د هاوس کافه اورتاکوی، کافه پییر لوتی و کافه اسک اشاره کرد.

خریدنی های استانبول

بهترین هتل های کوش آداسی

استانبول در واقع یکی از قطب های تجاری محسوب میشود. اگر به دنبال مراکز خرید خوب هستید که علاوه بر قیمت مناسب، کیفیت بالایی هم داشته باشد، استانبول بهترین گزینه است.  پیشنهاد می کنیم برای خرید سری به منطقه تکسیم بزنید. این منطقه پر از بازارهای رنگارنگ و تودرتوی استانبول است. در استانبول و شهرهای دیگر ترکیه، هزینه پوشاک، کیف و کفش مناسب می باشد. اگر قصد خرید سوغاتی برای عزیزانتان را دارید، سراغ فرش ها و قالی های ترکی، انواع صنایع دستی، سفالینه ها، ظروف مسی و برنجی و پارچه بروید. این شهر، دارای مراکز خرید بسیاری است که شامل مرکز خرید جواهر، مرکز خرید اولیویوم، مرکز خرید فروم، مرکزخرید ایستینیه پارک، مرکز خرید کانیون، بازار بزرگ کاپالی چارشی، خیابان استقلال، بازار ادویه ها و بازار بزرگ استانبول می باشد.  

گردشگری در استانبول

بهترین هتل های کوش آداسی

شهر استانبول به سواحل رویایی و مراکز خرید فوق العاده اش مشهور می باشد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری است. یکی از مکان های دیدنی شهر، قلعه دختر می باشد که در تنگه زیبای بسفر قرار دارد. از مهمترین جاذبه های تفریحی و گردشگری این شهر، میدان تاکسیم و مسجد آبی یا همون مسجد سلطان احمد است که یکی از زیباترین مسجدهای دنیا می باشد. از دیگر جاذبه های شهر می توان به کاخ توپقاپی که محل اقامت سلطنتی رسمی سلاطین عثمانی بوده، کاخ فوق العاده زیبای دلماباهچه، برج گالاتا از برجهای قدیمی جهان، مسجد سلیمانیه، موزه کلیسای کاریه، بازیلیکا سیسترن، مسجد رستم پاشا، پارک گلهانه، موزه مدرن استانبول، مسجد و موزه ایاصوفیه اشاره کرد. توجه داشته باشید که برای دیدن جاذبه های شهر استانبول، استفاده از هاپ آن هاپ آف بهترین و به صرفه ترین گزینه است.

کلیک ها: 49