استانبول کارت چیست؟ 

همیشه هزینه های بالای سفر، یک دغدغه اصلی برای گردشگران می باشد. اگر قصد دارید به استانبول سفر کنید و به دنبال راهی برای کاهش هزینه ها هستید، پیشنهاد می کنیم استانبول کارت تهیه کنید. جالب است بدانید با استانبول کارت حدود ۲۰% از هزینه های حمل و نقلتان کاهش می باید. در این مقاله قصد داریم در مورد استانبول کارت بیشتر صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید. 

استانبول کارت چیست؟

کارت گردشگری استانبول یا استانبول کارت چیست؟

با خرید کارت گردشگری استانبول می‌توانید هزینه های مربوط به حمل و نقل، بازدید از جاذبه های گردشگری، سرویس های آنلاین شبانه روزی و اینترنت مصرفی در این شهر توریستی را کاهش دهید. کارت گردشگری استانبول، کارت هوشمندی است که برای پرداخت کرایه در حمل و نقل عمومی استفاده می‌شود و به راحتی هم قابل شارژ شدن است.

مزایا و کاربردهای کارت گردشگری استانبول

  • اینترنت رایگان در سطح شهر
  • تجربه‌ ی رایگان تفریحاتی که برای کارت تعریف شده
  • راهنمای شبانه ‌روزی به صورت آنلاین
  • حمل و نقل رایگان یا همراه با تخفیف فوق العاده در سطح شهر
  • سرویس رایگان از فرودگاه به محل اقامت
  • بازدید رایگان از جاذبه‌ها و موزه هایی که برای کارت تعریف شده

چگونه استانبول کارت بخریم؟

شما می توانید این کارت را از دکه های داخل ایستگاه های مترو و اتوبوس، فرودگاه ها، دکه های روزنامه فروشی داخل شهر یا به صورت اینترنتی از سایت های فروش استانبول کارت خریداری نمایید.

استانبول کارت چیست؟

قیمت استانبول کارت چقدر است؟

شما برای خرید کارت گردشگری استانبول، باید 6 لیر ترکیه پرداخت کنید. البته این قیمت خود کارت است و بعد باید به اندازه نیازتان آن را شارژ کنید.  

روش های شارژ کردن استانبول کارت

  • شارژ کارت گردشگری استانبول از طریق دستگاه های ATM

یکی از راه های شارژ کارت گردشگری، استفاده از دستگاه های ATM است. به این صورت که ابتدا کارت گردشگری خود را در محل شیشه ای دستگاه (که تصویر کارت را هم کشیده است) قرار دهید. سپس به اندازه ای که می خواهید اسکناس درون دستگاه بگذارید. بعد از شمارش اسکناس به صورت خودکار، کارت شما به همان اندازه شارژ می‌شود. دقت داشته باشید که اسکناس ها سالم و بدون هیچ گونه تاخوردگی و حتما لیر ترکی باشند.

استانبول کارت چیست؟

  • شارژ کارت گردشگری استانبولدر دکه های مترو و روزنامه فروشی

روش دیگر به این صورت است که به دکه های روزنامه فروشی مراجعه کرده و با پرداخت لیر ترکیه، کارت گردشگری خود را شارژ نمایید.

آیا امکان شارژ کارت گردشگری استانبول به صورت آنلاین هست؟

بله؛ شما می توانید به سایت فروش آنلاین کارت گردشگری استانبول istanbultouristpass.com مراجعه کنید. بعد از اینکه فرآیند خرید به پایان رسید، یک ایمیل حاوی لینک و کد فعال سازی برای شما ارسال می‌گردد.

با کارت گردشگری استانبول از کدام وسایل نقلیه می توان استفاده کرد؟

شما با  کارت گردشگری استانبول می‌توانید از مترو، تراموا، متروباس، اتوبوس، قایق، تی ‌سی ‌دی ‌دی، هاواتاش (یا هاواباس که اتوبوس فرودگاهی است) و انواع قایق ‌های کروز (شامل توریل و دنتور) استفاده کنید.

استانبول کارت چیست؟

تاثیر استفاده از استانبول کارت در حمل و نقل چقدر است؟

با چند مثال ساده تاثیر استفاده از کارت گردشگری استانبول را به شما توضیح می‌دهیم.  مثلا  هزینه کلی هر مسیر با مترو برای مسافر ۶/۲ لیرترکیه است که با استفاده از کارت گردشگری این هزینه تا ۵۰ درصد در همان روز کاهش می یابد. هم چنین اگر گروهی سفر می‌کنید، می‌توانید هر 5 نفر از یک کارت گردشگری استفاده نمایید. بعد از اینکه اولین مسافر کرایه خود را با این کارت پرداخت نمود؛ باید چند ثانیه صبر کرد و سپس نفر بعد دوباره از این کارت استفاده کند. البته پیشنهاد می کنیم بیشتر از سه نفر از این کارت استفاده نکنند. به علاوه این کارت تا 2 سال اعتبار دارد و شما می توانید در سفر های بعدی از آن استفاده نمایید.  

پس از سفر با کارت خود چه کار کنیم؟ پس بدهیم یا آن را نگه داریم؟

شما می‌توانید کارتتان را در پایان سفر بفروشید؛ البته اگر قصد دارید باز هم به استانبول سفر کنید، بهتر است آن را نزد خودتان نگه دارید. پیشنهاد می‌کنیم اگر عاشق بازدید از موزه هستید برای کاهش هزینه ها، کارت موزه استانبول تهیه نمایید. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور استانبول

هتل الیت ورد پرستیژ استانبول

هتل اترنو استانبول

هتل اورینت مینتور استانبول

هتل آستین استانبول

هتل آل سیزن استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر