استراتژی تشخیص کودکان با استعداد چیست؟

ممکن است شما با یک کودک با استعداد بر خورد کنید یا این که خود فررزند با استعداد داشته باشید.

این که بتوانید بفهمید که آیا کودک تان با استعداد است یا نه؛ نقش بسیار مهمی  در تربیت فرزندانتان دارد. برای تشخیص این کار می تونید از تست های آی   کیو( تست های هوش)استفاده نمایید. و با شناخت و یژگی ها و خصوصیات  کودکان با استعداد خیلی زود تر روش های تربیت کودکان با استعداد را شروع کنید.

بعضی از کودکان معمولا توانایی یادگیری بیشتری نسبت به هم سن و سالان خود دارند .شاید  شما با خودتان فکر کنید که فرزندتان از هم سن و سالان خود با هوش تر و با استعداد تر باشد.

در اینجا با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم استراتژی تشخیص کودک با استعداد چیست؟

استراتژی تشخیص کودکان با استعداد چیست؟

خصوصیات کودکان باهوش

کودکان با استعداد  سرعت یاد گیری بالایی دارند . بنا براین بیشتر کودکانی  که با سرعت هر چیزی را فرامی گیرند با هوش و بااستعداد می باشند . البته این تصور همیشه درست نیست و برای شما سخت و مشکل است  که میزان هوش و خلاقیت  کودکتان را براساس نقاط عطف رشد  او انتخاب کنیم. چون کودکان  با استعداد دیگری هستند که هنوز  به برخی از نقاط عطف  رشد آن ها،  راه پیدا نکرده اند. همیشه این تصور که همه کودکان با هوش زود تر از همه شروع  به صحبت  می کنند اشتباه است و بعضی از کودکان  باهوش هستند که دیر شروع به حرف زدن می کنند اما وقتی که شروع به حرف زدن می نمایند توانایی آن ها د ر سخنشان  آشکار و مشخص است.

افراد باهوش توانایی خواندن را ممکن است دیر تر یاد بگیرند  ولی باشروع کردن به خواندن  پیشرفت بسیار زیادی می کنند.

کودکان بااستعداد با بچه های های بزرگتر ارتباط دارند.

استراتژی تشخیص کودکان با استعداد چیست؟

کودکان با هوش و با استعداد تمایل دارند با افراد بزرگتر از خودشان ارتباط داشته باشند و  افراد بزرگتر نیز علاقه  دارند با هم سن و سالان خودشان ارتباط داشته باشند تا علایق مشترک شان را باهم درمیان بگذارند و این باعث می شود این کودکان بیشتر از دیگر بچه  مطالعه کنند  تا با افراد بزرگتر دوست شودند. بنابراین آن ها به طرف اسباب بازی های بزرگتر از خود جذب می شوند.

ممکن است شنیده باشید که بعضی از والدین  کودکشان  هنوز توانایی صحبت کردن را نداشت،  اما حروف الفبا را  در زمان کمتری  یاد گرفت آن هم در فاصله یک نیم تا دوسالگی . هم چنین بعضی از کودکان  توانستند بسیار سریع  و قبل از اینکه به مدرسه بروند خواندن را فرا گرفته بگیرند. این درحالی است که چیزی درباره  هیچ کدام از صدای حروف را نمی دانستند.

پس همه کودکان باهوش، توانایی ها یشان را  بالاخره یک روز نشان می دهند. پس بهتر است برای کودک خود بهترین شرایط را حاضر کنید تا کودک بتواند استعداد خود را بشناسدو در پی شکوفا کردن استعداد هایش باشد.

استراتژی تشخیص کودکان با استعداد چیست؟

والدین نقش مهمی دارند
این که والدین  ادعا می کنند که فرزندشان توانایی بسیار بالاییی در انجام مهارت های غیر معمول در خانه را دارد و یک فرد باهوش محسوب می شود زیاد خوش آیند نمی باشد. درحقیقت  ما بدون آن که دقیقا بدانیم که والدین خواهان انجام چه کاری هستند نمی توانیم بگوییم که این کودک با هوش و با استعداد است یا انجام   مهارت های سخت و پیچیده را از پدر و مادر خود فرا گرفته است.

افراد باهوش می توانند با سر عت همه مطالب را فرا بگیرند درحالی که ممکن است اغلب چنین مهارت هایی را درکودکان باهوش نبینید ، صرف نظر از این که فرزندتان دارای استعداد و خلاقیت است و یا هوش متوسط دارد باید محیط امنی را برای فرزندان در نظر بگیرد.

 استراتژی تشخیص کودکان با استعداد چیست؟

  

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر