همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

موزه پاور هوس یک از  اصلی ترین موزه هنرهای کاربردی و علوم مختلف در سیدنی است، اگر چه اغلب به عنوان یک موزه علمی نیز شناخته می شود، اما موزه پاور هوس مجموعه ای متنوع از همه فن آوری های موجود در جهان از جمله هنرهای تزئینی، علوم طبیعی مختلف، ارتباطات، حمل و نقل، لباس، مبلمان، رسانه، فن آوری کامپیوتری، فن آوری فضایی و موتور بخار را شامل می شود.
این موزه بیش از 125 سال است که احداث شده است و دارای 400000 مصنوعات است که بسیاری از آنها از سال 1988 به نمایش گذاشته شده اند. این موزه در حومه شهر اولتیمو در سیدنی استرالیا واقع شده که در اصل در سال 1902 ساخته شده است و شهرتی جهانی دارد و به مقصد محبوبی در سیدنی برای توریست ها تبدیل شده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

تاریخچه موزه پاور هوس

این موزه ابتدا در ساختمانی معروف، به نام کاخ باغ، که در سپتامبر 1882 توسط آتش سوزی نابود شد، قرار داشت. پس از آن در ماه اوت 1893 به مکان جدید و هدفمند فعلی در خیابان هریس منتقل شد که به عنوان موزه تکنولوژی نام گرفت. سپس این موزه در سال 1982 به رصدخانه سیدنی متصل شد و نام موزه پاور هوس برای آن انتخاب شد.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

جاذبه های کلیدی

موزه پاور هوس دارای تعدادی نمایشگاه های منحصر به فرد و دایمی است. از جمله اشیایی که در آن به نمایش گذاشته شده است می توان به قدیمی ترین موتور بخار جهان، ساخت وایتدبرد موتور در سال 1785، اشاره کرد. این موتور به عنوان یک اثر تاریخی در مهندسی مکانیک است که توسط انجمن مهندسان مکانیک آمریکا در سال 1986 نامگذاری شده است.

نمایشگاه های دائمی

موزه پاور هوس میزبان تعدادی از نمایشگاه های دائمی، که شامل انواع مختلف مصنوعات حمل و نقل و ارتباطات می شود، است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

حمل و نقل

در نمایشگاه حمل و نقل می توانید نظری بر پیشرفت حمل و نقل در گذر سالیان مختلف بیاندازید. از چرخ دستی های اولیه گرفته تا موتور بخار، اتومبیل و هواپیما و آخرین فن آوری های هیبریدی را در این بخش از موزه می توانید مشاهده کنید. لوکوموتیو بخار که در این نمایشگاه وجود دارد، برای 87 سال خدمت کرده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

همچنین اتوبوس و مجموعه ای از موتورسیکلت ها نیز در این بخش وجود دارد. هواپیماهای پارک شده را از بالکن می توانید مشاهده کنید که عبارتند از کاتالینا که پاتریک گوردون تیلور با آن اولین پرواز را از استرالیا به آمریکای جنوبی خلبانی کرد و با آن 29 سرباز را در سال 1945از نیویورک به استرالیا آورد. همچنین یک اسکوت کویینیر نیز در این بخش وجود دارد که تنها هشت خودروی دیگر از آن در جهان وجود دارد.
در موزه پاور هوس همچنین تراموا C11 (1898)، O805 (1909)، (R1738 (1938. که در نوع خود بهترین بودند، و موتور بخار تراموا 28A نیز وجود دارد.

بخش فضایی

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

در نمایشگاه فضایی به فضانوردی و اکتشافات مربوط به آن توجه می شود. این بخش شامل یک کابین فضایی خلبان و شاتل است. که شبیه ماهواره های استرالیا است و از طریق یک راه زیر زمینی به نمایشگاه حمل و نقل و دو طرف ورودی نمایشگاه می پیوندد.

بخش اکولوژی: ایجاد یک آینده ی پایدار

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

نمایشگاه "اکولوژی" بر چالش های زیست محیطی، تاثیرات انسانی و روش ها و فن آوری هایی برای متوقف کردن اثرات مخرب بر محیط زیست متمرکز است. خانه ای به نام اکو هوس وجود دارد که در آن افراد تغییرات متغیرهای نوری را می توانند ببینند و همچنین شبیه سازی انرژی و بازی های زیست محیطی نیز وجود دارد. در بخشی از این نمایشگاه یک درخت موجود است که بر اساس خطوط سنی که با حلقه های روی تنه آن مشخص می شود، نشان می دهد که قدمت آن به قرن 17 میلادی باز می گردد.

دنیای سایبری: کامپیوترها

نمایشگاه دنیای سایبری در مورد کامپیوترها و مشتقات آن است و از اولین ماشین حساب ها تا آخرین ماشین های کامپیوتری موجود را در خود گنجانده است.

همه چیز در مورد موزه پاور هوس سیدنی

نمایشگاه "آزمایشات"

بخش "آزمایشات" یک نمایشگاه علمی است و شامل نمایش هایی تعاملی است که جنبه های مغناطیس، نور، برق، حرکت و حواس را نشان می دهد. همچنین این بخش شامل یک ماشین است که توضیح می دهد که چگونه شکلات ساخته شده و اجازه می دهد تا شخص چهار مرحله احساس طعم شکلات را درک کند. یک مدل کامل از یک آتشفشان نیز وجود دارد و همچنین مدل تولید جریان الکتریکی و ایجاد صدا در این بخش دیده می شود. یکی از محبوب ترین ویژگی های این نمایشگاه، یک توپ پلاسما است که جریان الکتریسیته را از طریق گاز درخشان داخل آن نشان می دهد و رنگ آن هنگام لمس شدن تغییر می کند.

نمایشگاه های غیر دائمی

نمایشگاه فرهنگ استرالیا

نمایشگاه های مختلفی نیز به فرهنگ عمومی استرالیا می پردازند. برخی از این موارد شامل: پخش لحظات تاریخی در تلویزیون استرالیا از سال 1956 تا کنون است که باعث می شود تا فرد احساس کند که به گذشته قدم گذاشته است.

نمایشگاه هنر

نمایشگاه های هنر گرا شامل نمایشگاه فبرگ، نمایشگاه گنجینه های فلسطین، نمایشگاه کریستین دیور، نمایشگاه آدری هپ بورن و کایلی است.  بخشی از نمایشگاه به احترام کایلی مینوگ و سهم او در صنعت موسیقی، صفحه نمایش، و بسیاری از لباس های او را به نمایش می گذارد. یک نمایشگاه نیز در مورد شاهزاده ولز، که به نام دیانا شهرت دارد، برگزار شده است: که شامل مجموعه از لوازم وی در خانه اجدادی وی، از جمله لباس عروسی، جواهرات خانوادگی و فیلم های دیانا در کودکی است.
هری پاتر: این نمایشگاه از تاریخ 19 نوامبر 2011 برپا شد. این نمایشگاه دارای لباس های واقعی و مجموعه ای از هشت فیلم هری پاتر از جمله اسنیک طلایی، نیمبوس 2000 و توپ طلایی و لوازم مختلفی از همه شخصیت های اصلی این داستان است. این بخش دارای جاذبه عظیمی بوده و باید گسترش یابد. این نمایشگاه در تاریخ 9 آوریل 2012 بسته شد.

نمایشگاه سینما

از سال 1988 در موزه پاور هوس تعدادی نمایشگاه موقت بزرگ برگزار شده است، که برخی از آنها بر پایه ی فیلم های محبوب سینمایی مانند ارباب حلقه ها و جنگ ستارگان بوده اند، که مدل ها، ابزار و لباس های همه بازیگران شش قسمت فیلم جنگ ستارگان را به نمایش گذاشته است. و جالب توجه است که به همراه پیشرفت های اخیر در فن آوری، برخی از آن ساخته های فانتزی به واقعیت تبدیل شده اند.

تلسکوپ مرز (MERZ)

موزه پاور هوس یک تلسکوپ مرز هفت و نیم اینچی دارد که در سال 1860-1861 ساخته شده است.

بازدید ها: 504

راهنمای سفر به سیدنی

قطعاً سیدنی یکی از شهرهای چند ملیتی دنیاست که توسط ساحلهای بی‌نظیر، مکانهای میراث جهانی و همچنین مناطقی که شراب ناب تولید می‌کنند احاطه شده است. علاوه بر این که شهر سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا است، این شهر همچنین توسط گردشگران و توریستهایی از اقسام نقاط دنیا هم هر ساله بازدید می‌شود. این شهر جاذبه-های گردشگری و مناطق دیدنی مختلفی دارد که قطعاً باعث سرگرم شدن گردشگران شده و اوقات خوبی را برای آنان ثبت میکند.

راهنمای سفر به سیدنی

همچنین این مناطق دیدنی شامل سواحل بسیار معروف و محبوب باندی (Bondi) و منلی (Manly)، هرچند که فهمیدن اینکه چرا مردم به این سواحل علاقهمند هستند و مدت زیادی را در آن میگذرانند خیلی سخت نیست، زیرا این سواحل قطعاً از بهترین و زیباترین سواحلی است که تا به حال به آن رفتهاید. اگر به سیدنی سفر کردید سعی کنید اگر میتوانید چند روزی را در آنجا بمانید و از زیباییهای آن نهایت لذت را ببرید. هرچند که جاذبههای گردشگری و مناطق تفریحی در سیدنی بسیار زیاد است که ممکن است در انتخاب اینکه اول به کجا بروید برایتان سخت باشد. در ادامه قصد داریم شما را با این شهر زیبای استرالیایی به طور کامل آشنا کنیم و تمام نکات سفر به این شهر جذاب توریستی را برایتان بازدید کنید. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید، به ویژه اگر برای اولین بار است که به آن سفر میکنید با ادامهی مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با شهر سیدنی آشنا کنیم.

5 مورد از بهترین کارهایی که میتوانید در سیدنی انجام دهید:

- گشت و گذار در سواحل ای شهر

از سواحل پالم گرفته تا سواحل منلی (Manly)، بوندی (Bondi) و کوگی (Coogee)، سیدنی سواحلی دارد که برای تمام افراد مناسب است. تمام سواحل موجود در شهر سیدنی به راحتی با وسایل نقلیهی عمومی قابل دسترسی هستند و همچنین هزاران هزار رستوران و مغازههای موج سواری در اطراف این سواحل وجود دارد. کیفیت غذایی رستورانهای کنار ساحل بسیار خوب است و شما با خیال راحت بعد از یک شنای عالی می‌توانید به این رستورانها بروید و با خوردن غذاهای فوقالعاده خوش طعم و دیدن منظرهی زیبای بیرون اوقات خوشی را برای خودتان رقم بزنید.

راهنمای سفر به سیدنی

- کوهستانهای آبی (The Blue Mountains)

به راحتی می‌توانید با قطار سیدنی به این کوهها دسترسی پیدا کنید. همچنین بازدید از این منطقه کاملاً مجانی است. در این منطقه کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد از جمله کوهنوردی کردن و یا مشاهده‌ی منظرهی تکرار نشدنی دیوارههای سنگی. همچنین آبشار زیبایی در طول این مسیر قرار دارد که میتوانید در آن آبتنی کنید. این کوهستان قطعاً یکی از جاذبههای فوق‌العاده و تکرار نشدنی سیدنی است که حتماً باید به این مکان بروید و از زیباییهای آن نهایت لذت را ببرید.

راهنمای سفر به سیدنی

از باغ وحش حیات وحش سیدنی (Wild Life Sydney Zoo) حتماً دیدن کنید:

باغوحش زندگی حیاتوحش سیدنی زیستگاه طبیعی زندگی پرندهها، گونهی خاصی از کانگوروها، خزندگان و دیگر حیوانات است. همچنین تورهای راهنمای مختلفی در این باغوحش وجود دارد و همهروزه به حیوانات موجود در آن غذا داده میشود. بازدید از این باغ وحش یک تفریح جالب و خوب خانوادگی است که در آن میتوانید ساعات خوشی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. همچنین بلیت بازدید از این باغوحش برای هر نفر 40 دلار استرالیا است. البته اگر این بلیتها را از طریق اینترنت و وب‌سایت این باغوحش رزرو و خریداری کنید این مبلغ 12 دلار استرالیا تخفیف خواهد داشت که این روش بسیار به صرفهتر است و باعث میشود در طول سفر به این شهر بتوانید کمتر پول خرج کنید و مقداری از بودجه خود را پسانداز کنید. این باغ وحش همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.

راهنمای سفر به سیدنی

- خانهی اپرای سیدنی (Sydney Opera House)

این خانهی اپرا برای سقف سرتاسر سفیدی که دارد که بسیار معروف است. به عنوان یک بنا دیدنی تلفیقی از معماری و مهندسی تمام عیار است. همچنین با پرداخت 40 دلار استرالیا به تورهای راهنما میتوانید توضیحات آنها راجع به این بنا و معماری آن را به طور کامل بشنوید و از راز پیچیدگی این بنا به طور کامل آگاه شوید.

راهنمای سفر به سیدنی

- پل بندرگاه سیدنی

این پل در سال 1932 توسط دولت ساخته شد و به یکی از زیباترین مکانهای دیدنی شهر سیدنی تبدیل شده است. پیکر بندی استیلی این پل به عنوان سنبل این شهر شناخته شده است. اگر همراه با تور به این منطقه میروید مبلغی معادل 140 دلار استرالیا باید پرداخت کنید تا از این پل بتوانید بالا بروید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که دوچرخه سواری و یا قدم زدن در این مکان کاملاً رایگان است و به راحتی میتوانید منظرهی لنگرگاه و خانهی اپرا را مشاهده کنید و از زیبای این منظره نهایت لذت را ببرید. همچنین بازدید از این پل بندرگاه میتواند ساعتها شما را سرگرم کند.

راهنمای سفر به سیدنی

قیمتهای هتل

هتلهای موجود در سیدنی بسیار گران قیمت هستند. البته مهمانخانههای ارزان قیمت را هم میتوانید در منطقهی King’s Cross پیدا کنید. یک خوابگاه 8 تخته از 26 دلار استرالیا شروع میشود این در حالی است که یک اتاق 4 تخته قیمتی معادل 33 دلار استرالیا را دارد. اتاقهای شخصی حدوداً 80 تا 120 دلار استرالیا قیمت دارند. البته این قیمت به مکان هتل و اینکه اتاق اشتراکی است یا خیر هم بستگی دارد. پیشنهاد میکنیم هرگز در Jolly Swagman اقامت نکنید! این مکان بدترین جایی است که میتوانید در آن در طول مسافرت خود اقامت داشته باشید.
بودجهای که برای هتل باید کنار بگذارید با توجه به اینکه در کدام قسمت شهر اقامت خواهید داشت میتواند کاملاً متفاوت باشد. اگر مایل هستید در مرکز شهر اقامت داشته باشید، بهتر است یک اتاق شخصی در مهمان-خانهها و یا هتلها برای خود کرایه کنید. بودجهای که برای اقامت خود در هتل باید در نظر بگیرید از حدود 90 دلار استرالیا برای هر شب اقامت شروع میشود و تا بیشتر از 200 دلار هم میتواند افزایش داشته باشد.

راهنمای سفر به سیدنی

غذا خوردن در این شهر

غذاهای ارزان قیمتی نظیر سوشی، ساندویچ و برگرها در همهجای این شهر با قیمت زیر 14 دلار یافت میشود. اگر تمایل دارید که وعدههای غذایی را خودتان بپزید، حدوداً 100 دلار برای هر هفته باید در نظر بگیرید. البته اگر در مهمانخانه اقامت میکنید اکثراً هر شب غذاهای خانوادگی را به شما پیشنهاد میکنند که قیمت آن حدوداً 8 دلار است. البته برخی از این مهمانخانهها شام رایگان هم دارند ولی پیشنهاد میکنیم هرگز از آنها میل نکنید زیرا اکثراً سوسیس و یا هات‌داگ‌های بیکیفت ارائه میکنند.

بازدید ها: 320

راهنمای سفر به شهر کانبرا

راهنمای سفر به کانبرا

وقتی به کانبرا سفر می‌کنید، متوجه میشوید که این شهر از هر چیزی سعی داشته که بهترین را در خود بگنجاند. رستورانهای شیک، بارهای مدرن، بوتیکها و فروشگاههای خاص، فعالیتهای سرگرم‌کننده برای کودکان و یک تقویم شلوغ با فستیوالهای متعدد از کاراهایی است که می‌توانید در این شهر انجام دهید. این شهر پایتخت استرالیا است و جمعیتی نظیر 400 هزار نفر را در خود گنجانده است. در این مقاله ما می‌خواهیم که به شما راهنمای سفر به این شهر زیبا را داده و همچنین شمارا با تمام ابعاد این شهر مثل فرهنگ و هنر، جاذبهها، رستورانها، هتلها و نکات کلیدی سفر به کانبرا به‌طور کامل آشنا کنیم. پس با ادامهی مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با این شهر زیبا و فرهنگی آشنا شوید.

آب‌وهوا

راهنمای سفر به کانبرا

هر زمان که شما به این شهر سفر کنید مطمئن باشید کارهای زیادی است که میتوانید در این شهر انجام دهید. این شهر در استرالیا واقع‌شده است؛ و رنگ و فعالیتهای مختلف مختص به هر فصلی را در خود گنجانده است. بهار در این شهر از 1 سپتامبر تا 30 نوامبر ادامه دارد. بهار در کانبرا نفسگیر و زیباست. همهجا می‌توانید شکوفههای زیبای گل را ببینید و همچنین هوا هم گرم و معتدل است که زیبایی و لذت این فصل را دو برابر می‌کند. این زمان بهترین وقت برای فعالیت در هوای باز است و همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم در هوای زیبای این فصل در سطح شهر پیادهروی کنید تا از آسمان آبی و آبوهوای تازه نهایت لذت را ببرید.
تابستان در کانبرا از 1 دسامبر شروع‌شده و تا 28 فوریه ادامه دارد. به شما پیشنهاد میکنیم کلاهتان را بردارید و شلوارک بپوشید تا بتوانید درجاهای دیدنی این شهرگشت و گذار کنید.
پاییز در این شهر از 1 مارس تا 31 می ادامه دارد. این فصل بدون شک زیباترین فصل کانبرا است و شما از دیدن مناظر در این فصل حیرت‌زده میشوید. منظرهی دل‌فریب شهر کانبرا طیف رنگ، قرمز، طلایی، حنایی، قهوهای و قرمز لاکی به خود میگیرد و شما می‌توانید شاهد تغییر رنگ درختها در فصل پاییز باشید. همچنین تقویم این شهر در این فصول پر از فستیوال‌های مخصوص و رنگارنگ است.
زمستان کانبرا از 1 ژوئن تا 31 آگوست ادامه دارد. زمستان این شهر آب‌وهوای خنکی دارد و همچنان خورشید درخشان میتابد. این زمان بهترین وقت برای دیدن گالریها و موزههای سطح شهر است. از فعالیتهای زمستانهی این شهر لذت ببرید و این لذت را با استراحت کردن در کنار شومینه در حالی که شام خود را میل می‌کنید کاملتر نمایید. به دلیل اینکه کوهستانها در زمستان از برف پوشیده شدهاند به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد رفتن به کوه و یا کوهنوردی رادارید حتماً از لباس ضخیم مثل شال و کلاه، کاپشن و همچنین بوتهای بلند استفاده کنید.

خرید کردن در شهر کانبرا

راهنمای سفر به کانبرا

بهترین محل برای خریدهای خاص در این شهر رفتن به بوتیکهای کانبرا است. البته از کیفیت و اجناس زیبایی که بومیان دست سازه فروش این شهر، دپارتمانهای بزرگ و زنجیرهای و مغازههای فشن و مد نمی‌توان به راحتی گذشت. بهترین ویژگی مراکز خرید و فروشگاههای کانبرا این است که همواره میتوانید در اطراف آن کافههایی را برای استراحت و غذا خوردن بعد از یک خرید طولانی پیدا کنید که این بسیار محشر است.
همچنین در مغازههای این شهر شما آخرین‌مدل‌های صنعت مد را به‌راحتی پیدا میکنید.

فعالیتهای در دل طبیعت و در هوای آزاد

با انجام دادن این فعالیتها در زمان اقامت در کانبرا از سفر به این شهر بیشتر هم لذت میبرید. همچنین در دل طبیعت پدیدههای طبیعی نظیر آبشارها، رودخانهها و کوهستانهای پوشیده شده از برف را میابید. همچنین گیاهان وحشی و حیوانات مخصوص به این شهر را نیز در محلهای یادشده به‌راحتی پیدا میکنید. از دل طبیعت می‌توانید به‌عنوان باشگاه پرانرژی استفاده کنید و پیادهروی کنید یا دوچرخه‌سواری کنید. برای بچهها هم زمین-های بازی زیادی طراحی و ساخته‌شده است.

راهنمای سفر به کانبرا

کلکسیونهای هنری و فرهنگی شهر کانبرا

این شهر به خاطر داشتن کلکسیونهای هنری و فرهنگی بسیار خوششانس است. گالریها و موزههای موجود در کانبرا از کلکسیونهای ملی و بینالمللی و همچنین کارهای هنرمندان محلی و بومی خود محافظت و نگهداری می‌کنند. بزرگ‌ترین کلکسیونهای اولیهای که تشکیل شد در گالری ملی استرالیا (National Gallery of Australia)، Foundation Collection of Sir Sidney Nolan واقع در کانبرا هستند. پس اگر از این شهر زیبا دیدن میکنید پیشنهاد ما این است که از موزهها و گالریهای بینظیر واقع در این شهر دیدن کنید و ساعاتی را صرف بازدید از این آثار هنری زیبا و قدیمی کنید. مخصوصاً اگر به آثار هنری و تاریخ گذشته بسیار علاقهمندید این مکان بهترین جاذبهی کانبرا برای شما تلقی می‌شود و برای ساعتها شمارا سرگرم نگه می‌دارد.

راهنمای سفر به کانبرا

بازدید ها: 340

همه­ چیز درباره ­ی سفر به سیدنی

قطعاً سیدنی یکی از شهر­های چند ملیتی دنیاست که توسط ساحل­ های بی‌نظیر، مکان­های میراث جهانی و... احاطه شده است. علاوه بر این که شهر سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا است، این شهر همچنین توسط گردشگرانی از اقصی نقاط دنیا هم هر ساله بازدید می‌شود. این شهر جاذبه-های گردشگری و مناطق دیدنی مختلفی دارد که قطعاً باعث سرگرم شدن گردشگران شده و اوقات خوبی را برای آنان ثبت می­ کند. همچنین این مناطق دیدنی شامل سواحل بسیار معروف و محبوب باندی (Bondi) و منلی (Manly)، هرچند که فهمیدن اینکه چرا مردم به این سواحل علاقه­ مند هستند و مدت زیادی را در آن می­ گذرانند خیلی سخت نیست، زیرا این سواحل قطعاً از بهترین و زیبا­ترین سواحلی است که تا به حال به آن رفته­ اید.

اگر به سیدنی سفر کردید سعی کنید اگر می ­توانید چند روزی را در آنجا بمانید و از زیبایی­ های آن نهایت لذت را ببرید. هرچند که جاذبه­ های گردشگری و مناطق تفریحی در سیدنی بسیار زیاد است که ممکن است در انتخاب اینکه اول به کجا بروید برایتان سخت باشد. در ادامه قصد داریم شما را با این شهر زیبای استرالیایی به طور کامل آشنا کنیم و تمام نکات سفر به این شهر جذاب توریستی را برایتان یادآوری کنیم. پس اگر قصد سفر به این شهر را دارید، به ویژه اگر برای اولین بار است که به آن سفر می­ کنید با ادامه ­ی مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با شهر سیدنی آشنا کنیم.

5 مورد از بهترین کارهایی که می ­توانید در سیدنی انجام دهید:

1- گشت و گذار در سواحل

از سواحل پالم گرفته تا سواحل منلی (Manly)، بوندی (Bondi) و کوگی (Coogee)، سیدنی سواحلی دارد که برای تمام افراد مناسب است. تمام سواحل موجود در سیدنی به راحتی با وسایل نقلیه ­ی عمومی قابل دسترسی هستند و همچنین هزاران هزار رستوران و مغازه ­های موج سواری در اطراف این سواحل وجود دارد. کیفیت غذایی رستوران­ های کنار ساحل بسیار خوب است و شما با خیال راحت بعد از یک شنای عالی می‌توانید به این رستوران­ ها بروید و با خوردن غذاهای فوق ­العاده خوش طعم و دیدن منظره­ ی زیبای بیرون اوقات خوشی را برای خودتان رقم بزنید.

همه چیز درباره ی سفر به سیدنی

2- کوهستان­ های آبی (The Blue Mountains)

به راحتی می‌توانید با قطار سیدنی به این کوه­ها دسترسی پیدا کنید. همچنین بازدید از این منطقه کاملاً مجانی است. در این منطقه کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد از جمله کوهنوردی کردن و یا مشاهده‌ی منظره­ ی تکرار نشدنی دیواره­ های سنگی. همچنین آبشار زیبایی در طول این مسیر قرار دارد که می­ توانید در آن آب تنی کنید. این کوهستان قطعاً یکی از جاذبه ­های فوق‌العاده و تکرار نشدنی سیدنی است که حتماً باید به این مکان بروید و از زیبایی­ های آن نهایت لذت را ببرید.

همه چیز درباره ی سفر به سیدنی

3- از باغ ­وحش حیات وحش سیدنی (Wild Life Sydney Zoo) حتماً دیدن کنید:

باغ­ وحش زندگی حیات­ وحش سیدنی زیست­گاه طبیعی زندگی پرنده ­ها، گونه ی خاصی از کانگورو ها، خزندگان و دیگر حیوانات است. همچنین تور­های راهنمای مختلفی در این باغ ­وحش وجود دارد و همه ­روزه به حیوانات موجود در آن غذا داده می­ شود. بازدید از این باغ وحش یک تفریح جالب و خوب خانوادگی است که در آن می ­توانید ساعات خوشی را برای خود و خانواده‌ تان رقم بزنید. همچنین بلیت بازدید از این باغ ­وحش برای هر نفر 40 دلار استرالیا است. البته اگر این بلیت­ ها را از طریق اینترنت و وب‌سایت این باغ ­وحش رزرو و خریداری کنید این مبلغ 12 دلار استرالیا تخفیف خواهد داشت که این روش بسیار به صرفه ­تر است و باعث می­ شود در طول سفر به این شهر بتوانید کمتر پول خرج کنید و مقداری از بودجه­ خود را پس ­انداز کنید. این باغ وحش همه­ روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد­ از ظهر باز است.

همه چیز درباره ی سفر به سیدنی

4- خانه­ ی اپرای سیدنی (Sydney Opera House)

این خانه­ ی اپرا برای سقف سرتاسر سفیدی که دارد بسیار معروف است. به عنوان یک بنای دیدنی تلفیقی از معماری و مهندسی تمام عیار است. همچنین با پرداخت 40 دلار استرالیا به تور­های راهنما می­ توانید توضیحات آن­ها راجع به این بنا و معماری آن را به طور کامل بشنوید و از راز پیچیدگی این بنا به طور کامل آگاه شوید.

همه چیز درباره ی سفر به سیدنی

5- پل بندرگاه سیدنی

این پل در سال 1932 توسط دولت ساخته شده و به یکی از زیباترین مکان­ های دیدنی شهر سیدنی تبدیل شده است. پیکر بندی استیلی این پل به عنوان سنبل این شهر شناخته شده است. اگر همراه با تور به این منطقه می ­روید مبلغی معادل 140 دلار استرالیا باید پرداخت کنید تا از این پل بتوانید بالا بروید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که دوچرخه سواری و یا قدم زدن در این مکان کاملاً رایگان است و به راحتی می­توانید منظره­ ی لنگرگاه و خانه­ ی اپرا را مشاهده کنید و از زیبای این منظره نهایت لذت را ببرید. 

قیمت­ های هتل

هتل­ های موجود در سیدنی بسیار گران قیمت هستند. البته مهمان­خانه­ های ارزان قیمت را هم می توانید در منطقه­ ی King’s Cross پیدا کنید. یک خوابگاه 8 تخته از 26 دلار استرالیا شروع می­ شود این در حالی است که یک اتاق 4 تخته قیمتی معادل 33 دلار استرالیا را دارد. اتاق­ های شخصی حدوداً 80 تا 120 دلار استرالیا قیمت دارند. البته این قیمت به مکان هتل و اینکه اتاق اشتراکی است یا خیر هم بستگی دارد. پیشنهاد می­ کنیم هرگز در Jolly Swagman اقامت نکنید! این مکان بدترین جایی است که می­ توانید در آن در طول مسافرت خود اقامت داشته باشید.

همه چیز درباره ی سفر به سیدنی

بودجه ­ای که برای هتل باید کنار بگذارید با توجه به اینکه در کدام قسمت شهر اقامت خواهید داشت می ­تواند کاملاً متفاوت باشد. اگر مایل هستید در مرکز شهر اقامت داشته باشید، بهتر است یک اتاق شخصی در مهمان­خانه ­ها و یا هتل­ها برای خود کرایه کنید. بودجه ­­ای که برای اقامت خود در هتل باید در نظر بگیرید از حدود 90 دلار استرالیا برای هر شب اقامت شروع می­شود و تا بیشتر از 200 دلار هم می ­تواند افزایش داشته باشد.

همه چیز درباره ی سفر به سیدنی

غذا خوردن در این شهر

غذاهای ارزان قیمتی نظیر سوشی، ساندویچ و برگرها در همه­ جای این شهر با قیمت زیر 14 دلار یافت می­شود. اگر تمایل دارید که وعده­ های غذایی را خودتان بپزید، حدوداً 100 دلار برای هر هفته باید در نظر بگیرید. البته اگر در مهمان­خانه اقامت می­ کنید اکثراً هر شب غذاهای خانوادگی را به شما پیشنهاد می ­کنند که قیمت آن حدوداً 8 دلار است. البته برخی از این مهمان­ خانه­ ها شام رایگان هم دارند ولی پیشنهاد می­ کنیم هرگز از آن­ها میل نکنید زیرا اکثراً سوسیس و یا هات‌داگ‌های بی­ کیفیت ارائه می­ کنند.

بازدید ها: 804

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا

بریزبن پایتخت ایالت کوئینزلند است. این منطقه دارای حدود 2 میلیون نفر جمعیت است و این شهر سومین شهر بزرگ استرالیا است. نگرش مثبت آن و اعتماد به خلاقیت بریزبن را به یک شهر واقعا زیبا در جهان تبدیل کرده است. بریزبن به سرعت در حال توسعه و رشد است. این شهر بسیار مکان مناسبی برای جوانان است. چرا که مراکز تفریحی بسیاری دارد. برای تجربه یک فضای پر انرژی به این شهر سفر کنید. مخاطبین بسیاری در طول بازی­ های المپیک در سال 1982 و نمایشگاه جهانی در سال 1988 و بازی­ های سال 2011 به این شهر سفر کردند. هوای عالی در تمام طول سال در بریزبن وجود دارد. مناظری دیدنی، مردمی با رفتار دوستانه و رستوران­ های عالی در این منطقه منتظر حضور شما هستند. این شهر آماده میزبانی گردشگران مختلف است. این امر منجر به رشد سریع شهر بریزبن شده است. از امکانات این شهر بهترین استفاده را بکنید. این شهر در سال 2014 میزبان اجلاس سرانه 20 بوده است و توانسته کارمندان، خبرنگاران و هزاران رسانه را در خود جای دهد.

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا

مناطق دیدنی

     بریزبن مانند بسیاری از شهرهای دیگر استرالیا دارای توزیع متنوع است. هر منطقه ویژگی خاص خود را دارد. برای هر کاری باید به یک منطقه خاص مراجعه کنید. در این شهر مراکز خرید فوق العاده ­ای وجود دارد که به سادگی نمی ­توان از کنارها گذشت. سینماهای این شهر بسیار جذاب و جالب هستند و فیلم ­های متنوعی را به نمایش می­گذارند.

     پارک های این شهر بسیار زیبا و تمیز هستند. اگر به دنبال تفریح به همراه خانواده هستید حتماً از این پارک­ ها دیدن کنید. با همسر خود به یک پیاده روی طولانی دعوت شده ­اید. بسیاری از مراکز گردشگری در بریزبن وجود دارند که می­ توانید به آنها مراجعه کرده و به راحتی با یک برنامه ­ریزی مناسب جاذبه­ های زیادی را ببینید و با خصوصیات آنها آشنا شوید.

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا

     بازار ملکه در قلب شهر واقع شده است و مکانی برای خریدهای متنوع است. این بازار بزرگ­ترین مرکز خرید کوئینزلند است. این بازار کشش چندین هزار گردشگر را دارد. حتماً از این بازار خرید کنید.

     بانک جنوبی نیز محلی است که دارای رستوران­ های قومی است. غذاهای بین المللی را در هر بخش می­توانید سفارش دهید. اگر از غذای کشور خود می­ خواهید سفارش دهید نگران نباشید حتماً آن را خواهید یافت. کافه­ های عجیب و غریب این منطقه بسیار دیدنی هستند.

     سواحل رودخانه نیز در کنار این مرکز واقع شده ­اند که می­توان در کنار خوش گذرای­ های زیاد آرامشی وصف نشدنی در کنار ساحل تجربه کنید. این بخش دارای هنرهای نمایشی بسیاری است. از جمله مکان­ های دیدنی این منطقه می­ توان به موزه، کتابخانه­ های دولتی و گالری­ های هنری مدرن اشاره کرد.

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا

     از جمله مناطق دیدنی بریزبن می ­­توان به دره فراتوی اشاره کرد. چینی ­های ساکن بریزبن در این دره به تفریحات پر جنب و جوشی مشغول هستند. شما نیز اگر به نمایش­ های آسیایی و موسیقی ­های چینی علاقه دارید به این دره بروید و شبی جنجالی داشته باشید. باشگاه­ های موسیقی بسیاری در این منطقه در حال رشد هستند. حضور شما در این دره شادی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. شهر بریزبن را می­ توان خانه ­ای برای موسیقی زنده استرالیا دانست. در این دره مغازه­ ها و کافه ­های بسیاری نیز وجود دارد. بهترین غذاهای کره زمین را با نوشیدنی­ های خنک در این دره خواهید خورد. پس عجله کنید.

     چیزی برای از دست دادن در بریزبن وجود ندارد. این منطقه میزبان گردشگرانی است که می­ خواهند سوغاتی تهیه کنند. چرا که دارای فروشگاه ­های بسیاری است. فروشگاه ­های این منطقه هر گردشگری را وادار به خرید خواهند کرد. این منطقه تاکنون میزبان چندین موج مهاجرتی بوده است. بسیاری از مردم یونان در سال­های بین 1950 تا 1960 به این منطقه مهاجرت کرده و به تجارت مشغول هستند. در دهه 1970 نیز ویتنامی ­ها به این منطقه مهاجرت کردند. شهر نشینی در این منطقه در سال­های اخیر به شدت رشد داشته است. این منطقه سالانه میزبان گردشگران زیادی است و اکثرت مهاجران در کسب و کار مرتبط با گردشگری مشغول هستند.

     یک مزرعه جدید در دهانه دره واقع شده است که به گفته مردم محلی این منطقه مکانی بسیار جذاب است. اگر به دنبال یک مکان عالی برای صرف ناهار هستید حتماً به این مزرعه بروید و با دوستانتان ناهاری به یاد ماندنی میل کنید.

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا

     روستای همیلتون یکی از روستاهایی است که در مجاورت بریزبن قرار گرفته است. این روستا یکی از قدیمی ­ترین روستاهای شهر بریزبن است. این روستا دارای مستقلات بسیار گرانی است که مانند آنها در شهر یافت نمی ­شود و در واقع مکانی برای استراحت ثروتمندان بریزبن است. اگر بازنشسته شده ­اید و اندکی پس انداز دارید در این روستا خانه ­ای خریداری کنید تا از باقی عمر خود بهترین استفاده را بکنید.

     یک بنای دوست داشتنی به نام ساختمان پوینسیانا در بریزبن وجود دارد که در ماه دسامبر پر از گل­های قرمز رنگ می­ شود. این ساختمان را از دست ندهید چرا که با ورود به این بنا دیگر قصد خارج شدن از آن را نخواهید داشت. این بنا یک شگفتی در بریزبن است. مغازه ­های مدرن در اطراف این بنا با رستوران­های لوکس مخلوط شده­اند. در این منطقه هر چیزی که نیاز داشته باشید وجود دارد. هر غذایی که بخواهید در رستوران­ های این منطقه می­ توانید سفارش دهید. در واقع با بازدید از این منطقه چند کیلومتر را در اختیار دارید و می ­توانید مساحتی از بریزبن را یک جا داشته باشید.

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا

     در هامیلتون یک اسکله نیز وجود دارد. در این اسکله کشتی­ های کروز لنگر می­گیرند و مشغول به کار هستند. اگر تا امروز مکانی با کشتی ­های غول پیکر را ندیده ­اید وقت آن است که این لنگرگاه را ببینید. این اسکله در رودخانه بریزبن واقع شده است. سالانه مسافران بسیاری از این اسکله وارد بریزبن می­ شوند. بسیاری از مهاجرین اولین بار اسکله بریزبن را دیده و عاشق شهر بریزبن شده ­اند. پیشنهاد ما به شما اسکله شهر بریزبن است. از شنا کردن در این اسکله خودداری کنید. این منطقه رستوران­ هایی برای مسافران دارد. رستوران­ هایی که دارای غذاهای دریایی بسیار تازه­ای هستند. با رسیدن به بریزبن احساس گرسنگی کنید چرا که غذاهای خوشمزه منتظر شما هستند. از لحظه ورود به این اسکله کالاهایی که تاجران به ارمغان آورده­اند را در مغازه­های مختلف می­ توانید ببینید و خریداری کنید. این مغازه ­ها اجناسی دارند که نمی ­توانید در جاهای دیگر بریزبن آنها را بیابید. شما نخرید گردشگرهای دیگر این بازار را غارت خواهند کرد.

راهنمای سفر به بریزبن در استرالیا

     از دیگر مکان­ های دیدنی بریزبن می­ توان به پادینگتن اشاره است. این مکان دارای بوتیک­ هایی برای فروش کالاهایی منحصر به فرد است. اگر به دنبال هدایای منحصر به فردی برای دوستانتان هستید حتماً به این بوتیک­ ها مراجعه کنید. افراد خاص از این بوتیک­ های شیک خرید می­ کنند. شک نکنید که شما نیز می­ توانید خاص و منحصر به فرد باشید به شرط این که از این بوتیک ­ها خرید کنید.

بازدید ها: 372

زیر مجموعه ها