استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری

استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری

گیاه آلوئه ورا از جمله گیاهانی است که برای پوست بسیار مفید و خاصیتی درمانی دارد. آلوئه ورا حاوی مشتقات هیدروکسی آنتراسن و آلوئه رزین A، B و C است. همچنین قندهای گلوکز و مانوز، آنزیم های اکسیداز، آمیداز، کاتالاز و ویتامین های B۱، B۲، B۶، C، E و اسیدفولیک و مواد معدنی نظیر کلسیم، سدیم، منیزیم، روی، مس و کروم به مقدار کم در این گیاه موجود می باشد. گاهی خانم های باردار با مشکلات پوستی در بارداری خود مواجه می شوند که برای بهبود آن از مواد شیمیایی در بارداری نمی توانند استفاده کنند به این دلیل که مواد شیمیایی از پوست وارد بدن می شود و بر روی جنین داخل رحم خانم ها اثر می گذارد، اما آیا گیاه آلوئه ورا گزینه مناسبی است؟ آیا استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری مجاز است؟ در چه مواردی می توانیم از گیاه آلوئه ورا در بارداری استفاده کنیم؟ برای پاسخ به این سوالات و دیگر سوالات در مورد گیاه آلوئه ورا پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

در چه مواردی نباید از گیاه آلوئه ورا در بارداری مصرف کرد؟

استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری

تحقیقات نشان می دهد که مصرف کم گیاه آلوئورا مشکلی برای خانم های باردار ایجاد نمی کند اما بنابر گزارش انجمن بارداری آمریکا، خانم های باردار باید از مصرف آب و یا ژل گیاه آلوئه ورا خودداری کنند، به این دلیل که مصرف این گیاه باعث افزایش خطر ابتلا به انقباضات رحمی در خانم های باردار می شود. بنابراین، مصرف زیاد ژل گياه آلوئورا میتواند باعث به خطر افتادن سلامت خانم باردار و جنين داخل رحم او شود.
با این دلیل که مصرف آب گیاه آلوئورا در دوران بارداری باعث کاهش سطح قند خون در بدن خانم های باردار ميشود. بنابراین مصرف این گیاه برای خانم هایی که سطح قند خون پایینی دارند میتواند باعث بروز مشکلاتی بشود و برای مادر باردار و جنین داخل رحم او خطرناک است.

استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری

همچنین همانطور که گفتیم این گیاه خاصیت ملینی و مسهلی دارد و ترکیبات موجود در عصاره این گیاه میتواند سطح الکترولیت های خون را در بدن خانم باردار کاهش دهد که این مورد در دوران بارداری می تواند خطرناک محسوب شود. همچنین از این گیاه در زمان تهوع و استفراغ بارداری نباید استفاده کرد زیرا ممکن است مشکل را حاد تر بکند.
به غیر از دوران بارداری خانم ها باید توجه کنند که مصرف این گیاه در دوران شیردهی نیز دارای محدودیت هایی است از آنجایی که عصاره آلوئه ورا از طریق شیر از مادر به بدن نوزاد شیرخواره منتقل می شود و دارای خاصیت ملینی قدرتمند است بنابراین میتواند باعث آسیب به سیستم گوارشي نوزاد شود. و باعث بروز مشکلاتی از جمله اسهال و استفراغ در نوزادان بشود. معمولا پزشکان اطفال استفاده از این گیاه را برای خانم ها در دوران شیردهی منع می کنند.
بنابراین اگر شما باردار و یا شیرده هستيد و مایل به استفاده از عصاره گیاه آلوئه ورا هستید، این نکته را بدانید که حتی در موارد درمانی قبل از استفاده از این گیاه بايد با پزشک معالج خود مشورت کنید، تا دچار عوارض بعدی نشوید، و سلامت خود و جنینتان را به خطر نیندازید.

خواص استفاده از ژل آلوئه ورا در دوران بارداری برای خانم ها

استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری

استفاده از این گیاه شگفت انگیز به 3500 سال پیش برمی گردد، و به دو طورت موضعی و خوراکی استفاده می گردد و امروزه نیز از این گیاه برای موارد بسیاری از جمله مشکلات پوستی استفاده میکنند. آب و یا ژل گیاه آلوئه ورا عصاره برگهای این گیاه است، كه خاصیت تسکین دهنده و خنک کننده دارد. همچنین این ماده به عنوان یک گیاه که خواص درمانی بسیاری دارد مورد استفاده خانم های باردار در بارداری قرار می گیرد. از جمله مواردی که برای خانم های باردار از این گیاه استفاده می کنند:
-از آنجایی که این گیاه خاصیت ضد باکتریایی دارد و مانع از بروز عفونت های پوستی در خانم های باردار می شود بنابراین بهترین درمان طبیعی براي پوستهایی است که مستعد آکنه هستند.
- یبوست در بارداری از مشکلات شایع خانم ها محسوب می شود و مصرف ژل گیاه آلوئه ورا یک ملین و مسهل طبیعی براي خانم های باردار است.
-خانم های مبتلا به دیابت نوع 2 نیز می توانند با مصرف این گیاه که باعث کاهش سطح قند خون می شود سطح قند خون خود را تنظیم کنند.

استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری

- خانم های بارداری که دچار آفتاب سوختگی شدید همراه با خارش در پوست خود شده اند با مصرف موضعی این گیاه می توانند باکتری های آثار ناشی از آفتاب سوختگی را درمان کنند و مانع از رشد باکتری های مضر شوند.
-سوزش سر دل از دیگر عوارض دوران بارداری محسوب می شود، خانم های باردار با مصرف این گیاه می توانند به درمان این عارضه در بارداری کمک کنند و همچنین مانع از پیشرفت و بروز زخم معده بشوند.
- مصرف ژل گیاه آلوئه ورا برای درمان اختلالاتی مانند صرع، آسم، در خانم های باردار یک داروی موثر محسوب می شود.
- همچنین ژل گیاه آلوئه ورا دارای ترکیبات خاصی است که سیستم ایمنی خانم های باردار و حتی جنین داخل رحم انها را تقویت می کند.

خانم های باردار چه مقدار گیاه آلوئه ورا می توانند در دوران بارداری خود مصرف کنند؟

استفاده از گیاه آلوئه ورا در بارداری

درست است که گیاه آلوئه ورا یک ماده شیمیایی نیست و کاملا طبیعی است اما در مورد مقدار مصرف این گیاه حتما باید دقت های لازم لحاظ شود. زیرا ممکن است سلامت شما و جنین را تحت تاثیر قرار بدهد بنابراین قبل از استفاده از این گیاه در مورد گیاه و مقدار مصرف آن مشورت های لازم با پزشک معالج خود صورت بگیرد. و این نکته را بدانید که مصرف بیش از حد هر نوع ماده خوراکی و دارویی، حتی غذاهای طبیعی ممکن است ضرری برای سلامت خانم های باردار و جنین داخل رحم آنها داشته باشد.
مقدار مصرف مجاز این گیاه برای خانم های باردار در این دوران 0.04-0.17 گرم به عنوان یک مسهل طبیعی می باشد. البته توجه داشته باشید كه برای کودکان زیر 18 سال به دلیل اینکه میزان قند خون را در بدنشان به مقدار قابل توجهی کاهش می دهد باید دقت لازم انجام شود، و مصرف نشود. و همچنین مصرف مداوم عصاره گیاه آلوئه ورا برای مدت یک هفته در خانم های باردار باعث ایجاد نوعي وابستگی خاص در بدن می شود. برای همین منظور توصیه می شود که خانم های باردار از مصرف مداوم آن اجتناب كنند، تا خطری آنها و جنین داخل رحمشان را تهدید نکند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ورا کلاب آنتالیا

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر