بنای کروی استکهلم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

بنای کروی استکهلم

بنای کروی استکهلم

بنای کروی استکهلم از جاذبه های دیدنی این شهر به حساب می آید. استکهلم پایتخت و بزرگترین شهر کشور سوئد می باشد که در خود زیبایی ها و مکان های دیدنی زیادی را جای داده است. کشوری که همه، آرزوی زندگی در بافت تمیز و آرام آن را دارند، سالانه پذیرای گردشگران زیادی از تمام جهان می باشد. بنای کروی استکهلم از بزرگترین سالن های جهان است که استفاده های متنوع و زیادی از آن می شود. از جمله مناسبت های بسیار جذایی که در اینجا برگزار می شود، کنسرت های موسیقی است. این بنا را بزرگترین ساختمان کروی جهان می دانند. پروسه ی ساخت این بنا دو سال به طول انجامیده است. در نزد خود سوئدی ها این بنا، گلوبن (Globen) نام دارد که به معنای کروی می باشد. شکل ظاهری انن بنا به شکل یک توپ گلف خیلی بزرگ است که قطری برابر 110 متر و 85 متر ارتفاع دارد. خود را در چنین فضای بزرگ و بی نظیری تصور کنید. بودن در برنامه های مفرح اینجا یکی از بهترین تجربه هایی خواهد بود که در سوئد خواهید داشت.

بنای کروی استکهلم

حجم این سازه ی عظیم چیزی معادل با 600000 مترمکعب است. سالنی بسیار بزرگ که در آن کنسرت های باشکوهی برگزار می گردد. علاوه بر کنسرت می توانید در مسابقات بسیار جذاب هاکی روی یخ شرکت کنید. سالن این جا ظرفیتی معادل با 14119 نفر دارد. اینکه این سازه فرمی بدین شکل کروی دارد را نمادی از خورشید بر روی سرزمین قطبی سوئد می دانند. در ابتدا این ساختمان برای مسابقات هاکی به کار می رفت و محل اصلی مسابقات هاکی کلوپ های Djurgardens, IF و AIK بود. اما این روزها این کلوپ ها، محل اجرای بازی های دیگری می باشند. تاریخ گشایش و ساخت این پروژه به سال 1989 برمی گردد که گنجایشی برابر 14119 نفر دارد. اینجا مکانی برای بازی های هاکی بود. اما در حال حاضر سالنی چندمنظوره برای برگزاری اجراهای موسیقی و بازی های مختلف همچون فوتبال نیز می باشد. این سالن در اختیار FCA fastigheter است.

از جمبه تیم هایی که در لینگ برگزار شده در اینجا بازی می کرده است Huddinge IK بود. این سالن در تاریخچه ی خود در سال 2003 میزبان مسابقات قهرمانی اروپا در رشته ی بسکتبال بوده است. در سال 1989 نیز دو بار میزبان مسابقات جهانی قهرمانی IIHF در رشته ی هاکی بود. همینطور در سال ۱۹۹۶ و ۲۰۰۴ مسابقات کاپ هاکی سری مسابقات NHL هم در برای اولین بار در همین سالن افتتاح شده، یعنی درست زمانی که تیم های NHL برای مسابقه با تیم های سوئدی به این کشور آمدند. تیم Vancouver Canucks در سال ۲۰۰۰ ، Colorado Avalanche  در سال ۲۰۰۱ و Toronto Maple Leafs در سال ۲۰۰۳ این محل همینطور میزبان اتفاقاتی چون Monster Jam و مسابقات قهرمانی فوتبال در سال ۱۹۹۶ و ۲۰۰۶ و مسابقات والیبال مردان اروپا در سال ۱۹۸۹ بوده است.

بنای کروی استکهلم

در کنار اینها سری اولین بازی های NHL در سال 2008 نیز بین تیم های Ottawa Senators و Pittsburgh Penguins  در این سالن برگزار گردید. از دیگر مراسمی که تاکنون در این سالن برگزار شده است مراسم عشای ربانی بود که در سال 1989 توسط پاپ ژان پل دوم برگزار گردید. وی اولین پاپی بود که این مراسم ها را در این کره برگزار کرد.

از جمله افراد برجسته و سرشناسی که در این جا شرکت کرده اند، دالایی لاما و نلسون ماندلا می باشد. بسیاری از گروههای موسیقی مشهور در اینجا به اجرای کنسرت پرداخته اند که از جمله آنها می توان به د. Kiss, Bob Dylan, George Michael, Celine Dion, Mariah Carey, The Rolling Stones, Roxette, Guns N’ Roses, Bruce Springsteen, Britney Spears, Luciano Pavarotti, Black Sabbath, Simon and Garfunkel, U2, Shania Twain, R.E.M., Metallica, Red Hot Chili Peppers, Iron Maiden, Rammstein, Def Leppard, Rush, Aerosmith, Beyonce, Linkin Park, The Who, The Police اشاره کرد. مسابقات آوازخانی اروپایی و مسابقات MTV نیز در سال 2000 در اینجا برگزار شده اند.

امروزه نیز شاهد مسابقات و مراسم های مفرح  و بسیار جذاب دیگر در این سالن می باشیم. به سوئد بروید و از جاذبه های دیدنی این شهر بسیار زیبا همچون محله های آن، کاخ سلطنتی و موزه ی واسا دیدن کنید. در کنار این ها می توانید از سالن کروی استکهلم نیز دیدن کنید که یکی از بزرگترین سالن های جهان می باشد.

بنای کروی استکهلم

کلیک ها: 73
موزه واسا در استکهلم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

موزه واسا در استکهلم

موزه واسا در استکهلم

موزه واسا در استکهلم یک موزه ی بسیار جذاب و دیدنی می باشد. تصورش را بکنید که داخل کشتی به گل نشسته ای می شوید که تبدیل به موزه شده است. در تمام جهان مخصوصا در جاهای نزدیک به دریا، کشتی های خراب شده  و به گل نشسته را تبدیل به موزه می کنند. موزه هایی که در نوع خود مخاطبان زیادی را به خود جذب می کنند. موزه واسا از جمله این موزه ها می باشد که در یک کشتی به گل نشسته بوجود آمده است. بدین صورت که موزه ی واسا از قبل یک کشتی به گل نشسته بوده است. بعد از گذشت سالهای زولانی به روی آب آمده و به آن کاربری موزه داده اند.

موزه واسا در استکهلم

در سفرهای خود به سوئد و پایتخت بسیار زیبای آن یعنی استکهلم حتما از این موزه ی زیبا دیدن کنید. موزه ای که بسیار قدیمی است و قدمت آن به قرن 17 میلادی برمی گردد. همانطور که گفته شد این موزه قبل از اینکه این کاربری به آن داده شود، یک کشتی جنگی سوئدی بود. زمانی این کشتی با آخرین متدهای روز ساخته شد، از استکهلم به حرکت درآمد اما در راه رسیدن به مقصد خود در برابر وزش های شدید باد قرار گرفت و نتوانست به حرکت خود ادامه دهد و به همراه تمام خدمه و تجهیزات خود در آب غرق شد. در یادداشت مورخانی از آن روزها آمده است که: "در سال ۱۶۲۸ میلادی از بندر استکهلم چند کشتی جنگی علی الخصوص کشتی واسا سفر خود را از آغاز کردند که به خاطر وزش باد این کشتی ها به مقصد نرسیدند".  

اسناد و مدارکی در دست است که کشتی واسا بر طبق جدیدترین متدهای روز ساخته شده بود. کشتی بسیار بزرگی که 64 توپ جنگی سوئدی را با خود حمل می کرد. خدمه و مسافران زیادی در آن وجود داشتند. در راه حرکت به سمت لهستان، دشمن دیرینه ی سوئد بوده که با وزش طوفان و باد شدید قرار می گیرد و از پای در می آید و در آب های دریا غرق می شود و هیچگاه به مقصد خود نمی رسد.

موزه واسا در استکهلم

این کشتی به مدت 300 سال در آب های دریا بوده و بعدها در قرن نوزدهم میلادی کشف شد. پژوهشگری آزاد در سوئد به نام آندرس فرانزان این کشتی را کشف کرد. اکتشافی که در سال های 1950 میلادی غوغا به پا کرده بود. تنها مدت کوتاهی بعد از این کشف تصمیم به موزه کردن این لاشه گرفته می شود. برای اینکه کشتی آمده ی یک موزه ی مناسب باشد، یک گروه مهندسی هلندی بسیار مشهور به صورت تخصصی کار بر روی آن را شروع کردند. ایده ی تبدیل کردن لاشه ی کشتی به موزه با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. این ایده تقریبا برای همه خوشایند و جذاب بود و هر کس به دلیلی علاقه به بازدید از موزه داشت. پس از عملی کردن ایده ی موزه، اینجا به یکی از پردبازدیدترین موزه های موضوعی استکهلم تبدیل شد.

گروهی از مجسمه سازان، باستان شناسان، آهنگران، شیشه کاران و نجارهای حرفه ای بر روی این پروژه کار می کردند. هدف گروه این بود که بتوانند آن را به شکل اولیه ی خود درآورند. به همین منظور تغییراتی در کشتی اعمال شد و سرانجام در سال 1961 از جای اولیه ی خود برداشته شد و ماده ای از جنس موم و پلی اتیلن بر روی آن ریختند تا آماده ی بازدیدهای عمومی باشد. ماده ای که بر روی این کشتی ریخته می شد، استحکام آن را بالا می برد.

موزه واسا در استکهلم

در داخل این موزه، هزاران شی تاریخی کشف شده به نمایش درآمده است. از جمله این تجهیزات زیبا و با ارزش که امروزه در این موزه می توانید ببینید: تجهیزات و مجمسه های کنده کاری شده، بیش از 14 هزار شی چوبی، قدیمی ترین بادبان های موجود در جهان، استخوان های خدمه ی کشتی و بسیاری وسایل ریز و درشت دیگر می باشد. وسایلی که هر کدام به صورت جداگانه و به شکل اساسی مورد بازبینی و ترمیم و مستحکم سازی قرار گرفته اند. تمام قسمت ها را بازبینی و ترمیم کرده و سپس همچون قطعه های پازل در کنار هم چیده اند. محل قرارگیری این موزه در منطقه ی یورگوردن سوئد است. یورگوردن (Djurgarden)، یکی جزیره در استکهلم می باشد که علاوه بر این موزه جاذبه های دیگری نیز در آن قرار دارند.

در مورد این کشتی حقایق عجیبی تاکنون گزارش شده است که در زیر تعدادی از آنها را بازگو می کنیم:

-این کشتی به خاطر وزش باد در جهت مخالف غرق شده است. نتوانسته تعادل خود را در برابر حفظ کند. شاید تنها ایراد آن بود.

-در زمان غرق شدن 150 نفر بر روی کشتی بودند اما تنها 30 تا 50 نفر غرق شده اند که در حال حاضر اسکلت 25 نفر پیدا شده است.

-این موزه یک موزه ی دریانوری در تمامی منابع می باشد.

-ترمیم این کشتی بزرگ، 27 سال طول کشید.

موزه واسا در استکهلم

-تاریخ گشایش عمومی موزه به سال های 1998 تا 1990 برمی گردد. در این تاریخ مردم توانستند از موزه بازدید کنند.

-شاید برای شما نیز سوال باشد چگونه این کشتی در برابر وزش های باد دوام نیاورد. کشتی ای که با جدیدترین متدهای روز ساخته شده بود. دلیل آن قرار دادن بیش از اندازه ی توپ های جنگی بود که تعادل وزنی کشتی را به هم زده بود و نتوانست در برابر وزش های باد دوام بیاورد.

-این موزه بازدیدهای پرجمعیتی دارد. در سال 2008 میلادی بیش از 1 میلیون و 200 هزار نفر از موزه واسا دیدن کردند که این در نوع خود رکوردی بی سابقه برای این کشتی به حساب می آید.

-به جرات می توان گفت این موزه، پربازدیدترین موزه در سراسر منطقه ی اسکاندیناوی و کشورهای حاضر در آن می باشد.

-با کشف کشتی و بالا آوردن آن، اشیا و وسایل زیادی نیز به همراه آن به بیرون آورده شد، که در نوع خود یک کشف فوق العاده برای سوئد به حساب می آمد.

-لیست اقلام داخل این موزه به 14 هزار سازه ی چوبی و 700 مجسمه می رسد.

-تمام اشیایی که در این کشتی در سال های مختلف کشف شده اند در پل اصلی خود قرار گرفته اند.

موزه واسا در استکهلم

اگر چنانچه قصد سفر به سوئد را دارید، می توانید از محله های بسیار زیبای این شهر دیدن کنید و حتما بازدید از این موزه را در برنامه های خود قرار دهید. سوئد کشوری است که جاذبه های دیدنی و با ارزش زیادی در خود دارد. از جمله آنها می توان به موزه ی واسا و قصر سلطنتی استکهلم اشاره کرد. برای رفتن به این موزه می توانید از ماشین، قطار، مترو، پیاده روی و مسیرهای مخصوص دوچرخه نیز استفاده کنید.

کلیک ها: 71
کاخ سلطنتی استکهلم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

کاخ سلطنتی استکهلم

کاخ سلطنتی استکهلم

کاخ سلطنتی استکهلم در کشور سوئد یکی از جاذبه های بسیار دیدنی این شهر می باشد که محل اقامت خاندان سلطنتی سوئد است و یکی از زیباترین قصرهای شمال اروپا به حساب می آید. این کاخ در قرن هفدهم میلادی به عنوان یک کاخ تابستانی ساخته شد. نام این کاخ قصر دروتنینگهلم (Drottningholm) می باشد. کاخی که در جزیره ای به نام «لوون» در کرانه ی دریاچه ی «مالارن» (Malaren)، قرار گرفته است. فاصله ی این کاخ با مرکز شهر استکهلم در حدود 50 دقیقه می باشد که مسافران و توریست ها می توانند از طریق قایق به این مجموعه ی فوق العاده برسند. تاریخچه ی ساخت این بنا به قرن شانزدهم برمی گردد. زمانی که «کاترین» همسر پادشاه «جان سوم» جزیره ی لوون را برای ساخت کاخ تابستانی انتخاب کرد. نام این کاخ نیز به معنای «جزیره ی ملکه» می باشد. روند ساخت این قصر در سال 1580 کامل شد و سبک ساخت آن رنسانس می باشد. طراحی این پروژه را معماری به نام «ویلم بوی» (Willem Boy) بر عهده داشته است. یکبار در سال 1661 گرفتار آتش سوزی شد که سال بعد، مکله دستور داد که معماری دیگر ساخت بنای جدید را برعهده بگیرد. بگونه ای که معمار جدید در ساخت کاخ از سبک باروک کاخ های فرانسوی و ایتالیایی استفاده کرد. بعد از مرگ این معمار ادامه ی پروژه را پسر او در سال 1681 به اتمام رساند.

کاخ سلطنتی استکهلم

چنانچه به این کاخ رفتید حتما ساعت ها را صرف دیدن زیبایی های داخل کاخ کنید. تزیینات فوق العاده ای که در داخل کار شده است. بیشتر تزیینات داخل کاخ به سبک باروک طراحی شده اند. همانطور که گفته شد معمار جدید پروژه تا پایان ساخت این بنا زنده نماند و اکثر اتاق ها در آن زمان ناتمام مانده بودند. زیباترین و جذاب ترین قسمت این کاخ را پلکان بزرگ و باشکوهی می دانند که در مرکز بنا قرار دارد. در قسمت نرده ها می توانید 9 تندیس بزرگ الهگان شعر و موسیقی را ببینید که توسط فردی به نام تسین (Tessin)، طراحی شده اند. علاوه بر اینها می توانید از حجم بالا و بسیار ظریف نقاشی های دیواری و سقفی این کاخ نیز دیدن کنید.

کاخ سلطنتی استکهلم

این کاخ تنوع فضایی و شمار بالایی اتاق دارد. زیباترین این اتاق ها، اتاق «هدویگ النورا» نام دارد که در سال 1683 کامل شد. در کنار این اتاق، کتابخانه ای به نام «لویزا اولریکا» نیز در این جا قرار دارد که برای ملکه ساخته شده بود. این کتابخانه ی سلطنتی در نوع خود بسیار دیدنی می باشد. در گالری پادشاه چارلز دهم و یازدهم، نقاشی هایی وجود دارند که مناظری از رویدادهای تاریخی را نمایش می دهند. رویدادهایی از جمله عبور دانمارک در سال 1658 و جنگ «لوند» (Lund) در سال 1557.

اگر از نقطه نظر تاریخی به این مجموعه نگاه کنیم، مهمترین قسمت ساختمان دروتنینگهلم، تئاتر دربار آن است. ساختمانی که با ماشین های مکانیکی بسیار قدیمی در این کاخ قرار دارد. این قسمت از ساختمان در سال 1766 به سبک نئوکلاسیک ساخته شد. این ساختمان جایگزینی بود برای ساختمان قبلی که در آتش سوخته شد. طراحی داخلی این ساختمان در زمان حکومت پسر ملکه که «گوستاو سوم» نام داشت انجام شد. وی حامی سرسخت تئاتر و اپرا بود. گفته شده است که به گوستاو سوم لقب پادشاه تئاتر را داده اند.

کاخ سلطنتی استکهلم

بعدها در سال 1792 که پادشاه فوت کرد، جانشین او تصمیم گرفت تا در کاخ سلطنتی اقامت کند و همین مساله سبب شد تا تئاتر دربار به فراموشی سپرده شد. تا اینکه بعدها در سال 1922 تاریخ شناسی به نام «آگنه بیر» این تئاتر را به همراه سن بی همتای قرن هجدمی اش بازیافت. این فرد را مسئول بازسازی و ترمیم تئاتر برای اجراهای زنده کردند. قابل توجه شما که سیستم های مکانیکی قرن هجدهمی که زمانی برای عوض کردن صحنه، ایجاد رعد و افکت ساخته شده بود، هنوز هم کاربرد دارد.

در داخل این کاخ زیبایی های بسیار زیادی وجود دارد. اما این تمام ماجرا نیست. در محوطه ی کاخ، شما دو باغ بسیار زیبا با سبک های متفاوت را خواهید دید. یکی از این باغ ها قدیمی تر می باشد و به سبک باغ های باروکی ساخته شده اند. در داخل این باغ ها مجسمه هایی وجود دارند که آن ها را زیباتر و باشکوه تر کرده اند. این مجسمه ها توسط یک هنرمند رنسانسی ساخته شد و طی فتح شهرهای مختلف توسط ارتش سوئد جمع آوری شدند. در این محوطه، آبنمای هرکول قرار دارد که در اصل متعلق به یکی از کاخ های دانمارک می باشد. سیرکولاسیون منحنی و پیچ در پیچی در قسمت های بزرگ باغ کار شده است و حوضچه ای نامنظم نیز در اینجا قرار دارد، طریقه ای که با بخش باروک در تضاد است. این قسمت را با مجسمه هایی که شاه گوستاو در ساال 1783 از سفر خود از رم آورده بود، تزیین کرده اند. البته این را هم باید بگوییم که نسخه های اصلی در موزه عتیقه جات شاه گوستاو در قصر سلطنتی نگهداری می شوند.

کاخ سلطنتی استکهلم

یک قسمت متفاوت و زیبایی در باغ ها وجود دارد. یک سازه ی چوبی در سال 1753 بعنوان کادو به ملکه لویزا اولریکا در مراسم تولد سی و سومین سال زندگی اش داده شد. سازه ای که پنهانی قطعه قطعه در استکهلم ساخته شد و به داخل کاخ منتقل شد. 10 سال بعد این سازه ی شکننده ی چوبی را با آنچه امروز میبینید عوض کردند. یک کاخ چینی در دل باغ های محوطه ی کاخ! در آن زمان خاندان سلطنتی بسیار به فرهنگ و هنر چین علاقمند بودند و در قریب به اتفاق تمام کاخ های تفریحی آنها، یک آلاچیق چینی ساخته شده است.

کاخ سلطنتی استکهلم

چنانچه در باغ های این قصر قدم بزنید سازه های جالب و زیبای دیگری را نیز خواهید یافت. سازه هایی که بخشی از آنها توسط گوستاو سوم در زمان های قبل از مرگش ساخته شدند. برخی از این سازه ها اصلا مفهوم نبودند اما تعدادی از آنها به بناهای زیبا و منحصربفردی تبدیل شدند. از جمله این سازه ها می توان به برج گوتیک اشاره کرد. برجی که در بالای یک تپه در مال غرب باغ قرار دارد، و یا سازه ی چادر ترکی که در سال 1781 ساخته شد و گاردهای سلطنتی را در خود جای می داد.

کاخ سلطنتی استکهلم

کلیک ها: 75

هزینه های سفر به شهر استکهلم

شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد می باشد. این شهر شامل بیش از چهارده جزیره است که توسط پل های بی شماری به یک دیگر متصل می شوند. آب بخشی جدایی ناپذیر از شهر است. پارک ها و باغ های زیاد در استکهلم باعث جذب هر چه بیش تر گردشگر به آن شده است. به طور کلی آب و پارک بیش از نیمی از شهر را پوشش می دهد که موجب بهتر شدن هر چه بیش تر هوا می شود.

حتما انتظار دارید با توجه به موقعیت جغرافیایی سوئد، شهر استکهلم آب و هوای سردی داشته باشد، اما این طور نیست. ماه های ژوئیه و اوت، مرطوب ترین ماه ها هستند و درجه ی حرارت تابستان حدود بیست تا بیست و پنج درجه ی سانتی گراد می باشد. ماه های پاییز خنک تر و مرطوب تر هستند و ماه های زمستان، از دسامبر تا مارس سرد است و حدود سه درجه ی سانتی گراد می باشد. بارش برف می تواند بین اواخر نوامبر و اوایل آوریل اتفاق بیفتد. دمای فصل بهار حدود نه درجه است و این فصل، موقعیت مناسبی را برای توریست ها فراهم می آورد. فضای مدرن و فوق العاده ی شهر باعث می شود که زیاد در هتل خود نمانید و دائما تمایل برای رفتن به بیرون داشته باشید. این شهر پر زرق و برق، شهر زیبایی برای کشف کردن و لذت بردن است. از دغدغه های سفر به استکهلم، هزینه هایی است  که هر مسافر باید برای کار های واجب خود انجام دهد. پس با اطلاعات زیر برای راهنمایی بیش تر همراه باشید. همان طور که می دانید واحد پول کشور سوئد کرون است.

هزینه های سفر به شهر استکهلم

 به طور میانگین، هر مسافر برای هزینه های روزانه ی خود باید مبلغی در حدود هزار و سیصد کرون پرداخت کند. بنابر این انتظار می رود که برای یک هفته سفر به استکهلم، تقریبا نه هزار و سیصد کرون بپردازید. هزینه ی سفر برای دو نفر در یک هفته حدود هجده هزار و هفت صد کرون می شود.

 استکهلم دارای هتل ها و محل های اقامت بسیاری است. هزینه ی اقامت یک روزه در یک هتل معمولی با امکانات نسبتا خوب برابر با هفت صد و پنجاه کرون می باشد. صرف صبحانه در این شهر تقریبا برابر با نود کرون می شود اما به طور کلی هر نفر برای سه وعده ی غذایی خود در استکهلم باید چیزی حدود سی صد کرون پرداخت کند.

هزینه های سفر به شهر استکهلم

حمل و نقل در استکهلم آسان و در دسترس است. هزینه ی استفاده از تاکسی ها، اتوبوس ها و مترو در روز به طور میانگین صد و هشتاد کرون است. همچنین گفتنی است که برای بازدید از مناطق مختلف و تهیه ی بلیت های ورودی آن ها چیزی در حدود دویست و بیست کرون باید بپردازید.

 هزینه های سفر به شهر استکهلم

کلیک ها: 70

راهنمای سفر به استکهلم

استکهلم یکی از شهر های بسیاز زیبای دنیا است. مهم نیست که چند بار به این شهر سفر کنید، هر باری که از استکهلم دیدن کنید مجذوب زیبایی های آن خواهید شد. همه چیز در این شهر زیبا و حیرت انگیز است. پارک ها، جزایر، بندرگاه و تاریخچه ی خانه های رنگی آن به هزاران سال پیش بر می گردد. این شهر به تنهایی دارای 14 جزیره، هزاران موزه، جاذبه ی گردشگری و پارک ها و مکان های هنری است که می توانید از آن ها دیدن کنید. همچنین داخل این شهر  عمارات ها و ساختمان های زیبایی وجود دارد که شما را متحیر خواهد کرد. با وجود این که استکهلم شهر ارزان قیمتی نیست اما ارزش دیدن را حتی برای چندین بار نیز دارد. در این مقاله سعی کرده ایم نکات سفر به این شهر جذاب را جمع آوری کنیم. پس با ادامه ی مقاله با ما همراه شوید.

راهنمای سفر به استکهلم

مناطقی که باید از آن دیدن کنید

1- در Gamla Stan به گشت و گذار بپردازید

این منطقه یکی از اصلی ترین محله های استکهلم است. در Gamla Stan شما شاهد ساختمان های تاریخی و زیبایی هستید که شما را حیرت زده خواهد کرد. همچنین موزه ی نوبل، کاخ سلطنتی، خیابان های سنگی و خانه هایی با سبک قدیمی باعث جذابیت دو چندان این منطقه شده است. این مرکز تاریخی یکی از زیباترین قسمت های این شهر است.

راهنمای سفر به استکهلم

2- archipelago

اطراف استکهلم با جزایر و راه های آبی بسیار زیبایی احاطه شده است. اگر از این جزایر دیدن نکنید، مثل این است که اصلا به استکهلم سفر نکرده اید. همچنین تورهایی وجود دارند که سرتاسر این شهر زیبا را به شما نشان خواهند داد. به شما پیشنهاد می کنیم اگر مدت زمانی که در این شهر اقامت دارید کوتاه است، حتما برای گردش در شهر از این تورها استفاده کنید.

3- موزه ی ملی آنتیک

اگر به تاریخ اسکاندیناوی علاقه مند هستید، این موزه حتما به شما پیشنهاد می شود. همچنین می توانید گنج های طلایی که متعلق به زمان برونز تا قرن 16 ام هستند را در این موزه مشاهده کنید. جالب است بدانید بازدید از این موزه چهارشنبه ها و جمعه ها کاملا مجانی است. همچنین برای دانش آموزان و دانشجویانی که علاقه مند به بازدید از این موزه هستند تخفیف قائل شده اند. اگر قصد رفتن به موزه ی ملی آنتیک را دارید باید بدانید این موزه از ساعت 4 عصر تا 8 شب باز است.

هزینه ی اقامت در استکهلم

خوابگاه های اشتراکی این شهر از 250 کرون سوئد و اتاق های خصوصی آن از 890 کرون سوئد شروع می شود. متاسفانه اقامتگاه های موجود در استکهلم به هیچ وجه مقرون به صرفه نیستند. درمورد مهمان خانه ها نیز باید بدانید اکثر مهمان خانه های این شهر تازه ساخت هستند.

راهنمای سفر به استکهلم

کلیک ها: 52