اسفناج

اسفناج از سبزی های پرخاصیت و در حین حال پرمصرف در بین ما ایرانی هاست که هزاران فایده را در بردارد. این گیاه یکساله دارای ساقه ای است با طول نیم متر که برگ های آن مثلثی شکل و سبز رنگ می باشد. اسفناج به دلیل بالا بودن مواد غذایی غنی از کشت فراوانی در همه جای دنیا برخوردار بوده و می توان گفت که در اکثر کشورها جزو غذای اصلی مردمان محسوب می شود.
از لحاظ گیاه شناسی اسفناج را می توان به دو گونه برگهای صاف و پیچیده تقسیم نمود. که نوع صاف آن به دلیل آسانتر شسته شدن طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

اسفناج
به عقیده کارشناسان تغذیه مصرف اسفناج به دلیل آهن و مواد معدنی در فصل تابستان می تواند بسیار برای رفع خستگی و تولید انرژی مفید و موثر باشد. و همینطور مواد مغذی که در این سبزی موجود است، به ندرت در مواد غذایی دیگری می توان آن را پیدا کرد.

اسفناج
اسفناج در برابر سبزیجات و میوه های دیگر دارای فیبر می باشد که خود این ماده به تنهایی می تواند در هضم و جذب غذا در کمک قابل توجهی به دستگاه گوارش کند. چنانچه افرادی که بخواهند از رژیم گیاه خواری و یا برای کاهش وزن از سالاد فقط در رژیم غذایی خود استفاده کنند. می توانند از این سبزی پر خاصیت در وعده های روزانه خود بسیار بهره ببرند. زیرا که این سبزی همانطور که گفته شد از فیبر فراوانی برخوردار است که برای هضم غذا مفید می باشد.

اسفناج
از دیگر خواص اسفناج خاصیت ضد سرطانی آن است، حتی مصرف زیاد این سبزی خطر ابتلا به آب  مروارید را در افراد میانسال نیز کاهش می دهد. و دیگر اینکه اسفناج به دلیل پتاسیم بالا برای سلامت قلب مفید بوده و همینطور قند خون را نیز تنظیم می کند.ولی به علت همین عنصر افرادی که دارای فشار خون بالا هستند، باید آن را کمتر مصرف کنند. و در عوض آن افرادی که به نوعی دچار فشار خون پایین و یا کم خونی هستند بهترین سبزی می باشد.همچنین اسفناج به دلیل تحریک ترشحات معده می تواند به هضم غذا کمک می کند.

اسفناج
خوردن بیش ازحد این سبزی هم مثل سایر گیاهان دیگر ممکن است باعث مشکلاتی برای افراد به خصوص فرد مبتلا به سنگ کلیه و ورم مفاصل به وجود آورد. و نیز برای افرادی که مزاج سردی دارند نیز مضر است. لیکن توصیه می شود در صورت مصرف  همراه آن حتما زنجبیل و هل مصرف نمایید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر