اسکندر مقدونی و سریال شیاطین داوینچی

اطلاعات فیلم:

نام سریال: شیاطین داوینچی (Da Vinci's Demons)

تهیه کننده و کارگردان: دیوید اس گویر

بازیگران: تام رایلی، لارا هادوک، بلیک ریتسون، الیوت کووار، لارا پالور، هرا هیلمار

اسکندر مقدونی و سریال شیاطین داوینچی

شیاطین داوینچی سریالی تاریخی-تخیلی است که از سال 2013 ساخت آن شروع شد و پس از 3 فصل و در 28 قسمت در سال 2015 به پایان رسید. اگرچه این سریال با محوری لئوناردو داوینچی ساخته شده است و عمده ی داستان ها پیرامون دست یافت های این داشمند، هنرمند و مخترع بزرگ تاریخ است، اما برای جذابیت فیلم گاهی ایده ها را دست یافت ها تبدیل کرده است و تقریبا تمام چیزی که در دوران رنسانس در اروپا رخ داد را به ایتالیا آورده و در داوینچی و اطرافیان او خلاصه کرده است. با مشاهده ی این سریال بیش از این که داوینچی را بشناسید، رنسانس در اروپا را خواهید شناخت.

اتفاقات زیادی در ماه های گذشته ایتالیا را دست خوش تغییرات کرده است. پاپ بی وقفه در حال توطئه چینی علیه فلورانس است، ولی جاسوسان خراب کار، ارتش جنگی و بازی سیاسی اش شکست خورده است. فلورانس به اندک آرامشی رسیده و لورنزو در دو حرکت می خواهد آینده اش را تضمین کند. یکی اجیر کردن سربازهای دوک اوربینو که بتوانند جای میلان را برای فلورانس بگیرند و دیگری اتحاد بین دو خاندان بزرگ فلورانس که یکی از آن ها به خاطر حسادتش به سوی پاپ رفته است. اما لئوناردو مشغول کار دیگری است. کاری که از سوی پسران میتراس به او محول شده است. نجات یکی از اعضای این گروه سری از دست یکی از خون خوارترین حاکمان تاریخ، ولاد سوم یا کنت دراکولا. کنت دراکولا حاکم منطقه ای بود که امروزه با نام مجارستان می شناسیم و فردی با نام سلیمان اوگبای را اسیر کرده بود. او به خاطر نام اوگبای که به معنای او را نکش است و ترسش از بلایایی که پس از کشتن او ممکن است به سرش بیاید، به اسیر کردن سلیمان بسنده کرده بود و داوینچی می بایست او را آزاد می کرد تا راهی برای یافتن کتاب برگ ها به داوینچی نشان دهد.

اسکندر مقدونی و سریال شیاطین داوینچی

تا پیش از انقلاب صنعتی، قوای نظامی اروپا هیچ گاه قابل مقایسه با قوای نظامی آسیا نبود. اروپایی ها تنها در یک مورد توانستند آسیا را شکست دهند و آن نابغه ای به نام اسکندر مقدونی بود. این در حالی است که آسیا اگر چه تمام حملات اروپا را دفع می کرد، اما هر گاه که هوس تسخیر اروپا به سرش می زد شکست می خورد. بیش از قوای نظامی و تاکتیک های جنگی، این شکست ها عامل معبری بود که آسیا برای حمله هایش انتخاب می کرد. گذر از دریای سیاه و دریای مدیترانه و هجوم به یونان و ایتالیا. به خاطر جغرافیای این منطقه، همیشه کسی که در سمت غربی بود از یک برتری نظامی طبیعی برخوردار بود که می توانست دشمن را در تنگه ها و معابر صعب العبور گیر بیاندازد.

اسکندر مقدونی و سریال شیاطین داوینچی

تا این که پس از جنگ های صلیبی، آسیا تصمیم می گیرد راه دیگری امتحان کند و از شمال دریای سیاه به اروپا هجوم ببرد که اتفاقا موفق می شوند و سپاه اسلام تا دروازه های فرانسه هم پیش می رود. اما با ظهور عثمانی ها این معبر هم بسته می شود. چراکه در این مکان ولاد سوم مشهور به کنت دراکولا به قدرت می رسد که توان نظامی بسیار زیادی داشته است. او که از جمله ی خون خوارترین حاکمان تاریخ بود و نام دراکولا به معنی خون آشام از روی شخصیتش الهام گرفته شده، سال ها حملات عثمانی ها از سمت شمال دریای سیاه را دفع کرد و در حالی که معبر قدیمی حمله به اروپا هم مناسب نبود، این فرصت را به اروپا و به خصوص ایتالیا داد که در آرامش رنسانس را پدید آورد و جهشی بزرگ در تاریخ بکند. البته خود ولاد سوم به هیچ وجه اهل فرهنگ و هنر و علم نبود و تنها به بقای حکومت و قدرت نظامی خود اهمیت می داد. اما اگر امنیت اروپا را از طریق این معبر تازه کشف شده تامین نمی کرد، فرصتی هم برای اروپا باقی نمی ماند.

اسکندر مقدونی و سریال شیاطین داوینچی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

آب و هوای مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر