اشتباهات رایج در مورد آشپزی با مرغ

اشتباهات رایج در مورد آشپزی با مرغ
مرغ را برای مدت زمان طولانی در فضای بیرون از یخچال نگه می دارید:
بیشتر افراد مرغ را برای مدت زمان طولانی بیرون یخچال قرار می دهند و اصلا یادشان می رود که باید آن را آماده کنند. گوشت در دمای اتاق می تواند باکتری های مضری را تولید کند و اگر این مرغ بعدا مورد استفاده قرار گیرد می تواند باعث بروز بیماری های مرتبط با غذا و مسمومیت های غذایی شود. بهتر است مرغ را در فریزر نگهداری کنید و بعد از اینکه خرید کردید آن را در یخچال بگذارید. تنها زمانی که قصد دارید آن را بپزید از یخچال خارج کنید. اگر مرغ شما منجمد است دو روز قبل از پختن آن را در فریزر بگذارید.
مرغ را به درستی ذخیره و نگهداری نمی کنید:

اشتباهات رایج در مورد آشپزی با مرغ
آب مرغ خیلی سریع از آن خارج می شود و در ظرف می ریزد. اینکار می تواند باعث آلودگی محیط شود. برای جلوگیری از این کار می توانید مرغ را در یک بشقاب قرار دهید و روی آن را بپوشانید و در قفسه پایینی فریزر نگهداری کنید.
مرغ را قبل از پختن می شویید:

اشتباهات رایج در مورد آشپزی با مرغ
مرغ خام نیازی به شسته شدن ندارد. شستن مرغ باعث می شود، باکتری های روی مرغ پراکنده شود و به سطح محیط اطراف بچسبد. در این شرایط چنین باکتری هایی نه تنها از روی مرغ تمیز نمی شود بلکه به سایر سطوح نیز انتقال می یابد. در عوض بهتر است مرغ را نشویید. مرغ را به طور مستقیم بپزید.
مرغ را به درستی طعم دار نمی کنید:
اگر بتوانید مرغ را به درستی طعم دار کنید می توانید از طعم آن لذت ببرید. با اینحال قرار دادن مرغ روی کانتر آشپزخانه برای مدت زمان طولانی نیز خطرناک است و می تواند محیط گرمی را برای رشد باکتری ها فراهم کند. بعد از اینکه مواد طعم دار کردن را روی گوشت مرغ اعمال کردید، دوباره از آن استفاده نکنید.
دوباره از ابزارهایی که با مرغ خام در تماس بوده استفاده می کنید:
معمولا شما در آشپزخانه چند کار را با هم انجام می دهید، مثلا کتری را می جوشانید و در عین حال سبزیجات را خرد می کنید. اما زمانی که می خواهید مرغ را آماده کنید ممکن است این کار خطر انتقال مواردی همچون سالمونلا به سایر وسایل را به وجود بیاورد. برای جلوگیری از چنین شرایطی، همه وسایلی که برای آماده سازی مرغ مورد استفاده قرار می دهید را دوباره استفاده نکنید. در عوض می توانید وسایلی که در تماس با مرغ بوده است را خوب شستشو دهید و سپس از آن ها استفاده کنید.
اجازه می دهید مرغ خام با سایر غذاها در تماس باشد:
به هیچ وجه از تخته برش یکسانی برای بریدن مرغ و سایر مواد همچون کاهو استفاده نکنید. زیرا در این شرایط آب مرغ وارد تخته برش می شود و می تواند سایر مواد غذایی را نیز آلوده سازد. در عوض بهتر است مرغ خام را نزدیک سایر مواد قرار ندهید و آن را در ظرف جداگانه ای آماده نمایید.
فراموش می کنید دستان خود را بشویید:

اشتباهات رایج در مورد آشپزی با مرغ
زمانی که دست با آب مرغ تماس پیدا می کند ممکن است آلودگی موجود را به سایر مواد نیز انتقال بدهد. در این شرایط بیشتر بخش های آشپزخانه و حتی منزل با باکتری های مضر پوشانده می شود. بعد از اینکه مرغ خام را آماده کردید چیزی را لمس نکنید و دست خود را بشویید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر