اشتباهات رایج هنگام رزرو پرواز - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اشتباهات رایج هنگام رزرو پرواز

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که یک رزرو بلیت گران‌ قیمت داشته باشید. این اتفاق معمولا به دلیل کاهش ظرفیت، افزایش تعداد مسافران و یا کاهش تعداد پرواز‌های یک شرکت رخ می دهد. راه‌کار‌هایی وجود دارند که می توان از آنها استفاده کرد تا از افزایش قیمت بلیت جلوگیری کرد. در این مقاله ۷ اشتباه رایج در رزرو پرواز را به شما معرفی می کنیم؛ با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج هنگام رزرو پرواز

 فراموش کردن فرودگاه های جایگزین ...

شهر‌های بزرگ دارای بیش از یک یا دو فرودگاه مناسب هستند و شرکت‌های هواپیمایی پرواز‌های خود را در این فرودگاه‌ها تقسیم می کنند. برای اینکه یک رزرو مناسب پیدا کنید، می‌توانید پرواز شرکت‌های مختلف در فرودگاه‌های متفاوت را از لحاظ قیمتی مقایسه نمایید. این کار به شما کمک می کند که پرواز ارزان تری پیدا کنید. 

پاک نکردن کوکی های سایت بعد از رزرو ...

اشتباهات رایج هنگام رزرو پرواز

زمانی که شما یک بلیط رزرو می کنید، شرکت‌های هواپیمایی به شیوه‌های گوناگون از کوکی‌ها استفاده کرده و اطلاعات شما را به صورت داده ذخیره می نمایند. طبق نظریه کارشناسان سفر، خطوط هوایی و سایت‌های رزرو از کوکی‌ها برای مطلع شدن از مسیر‌های جست‌وجوی شما استفاده می‌کنند. آنها سعی می نمایند خود را در مسیر جست‌وجوی شما قرار دهند و شانس رزرو خود را بالا ببرند

 رزرو به هنگام بالا بودن قیمت‌ها ...

اگر شما برای سفرتان عجله ندارید، بهتر است برای خرید و رزرو هواپیما، وقت بیشتری صرف کنید تا بتواید پرواز‌های ارزان‌تر را انتخاب نمایید. به‌عنوان‌ مثال بهترین زمان برای رزرو پرواز داخلی کشور‌ها، روز سه‌شنبه ساعت ۳ صبح است. البته برای رزرو پرواز‌های بین‌المللی، بهتر است قیمت‌ها را در طول هفته بررسی کنید؛ زیرا شرکت‌های هواپیمایی سعی می‌کنند با توجه به وضعیت بین‌المللی قیمت خود را تغییر دهند.

 رزرو پرواز در روز‌ها جمعه و یکشنبه ...

خطوط هواپیمایی ترجیح می‌دهند که پرواز‌های خود را در روز‌های جمعه و یکشنبه انجام بدهند، زیرا قیمت بلیط ها در چنین روزهایی گران تر است. اگر به دنبال پرواز های ارزان قیمت هستید، روز‌های چهارشنبه و دوشنبه بهترین گزینه می باشند.  

 چک نکردن وب سایت های مختلف ...

اشتباهات رایج هنگام رزرو پرواز

شرکت‌های هواپیمایی برای جذب مسافران بیشتر، از چند سایت مختلف برای رزرو استفاده می کنند. هر کدام از این سایت‌ها یک روش خاص برای فروش بلیت در نظر گرفته اند و ممکن است از تخفیف‌های ویژه ایی در روز‌های نزدیک به پرواز استفاده کنند. برای اینکه پرواز ارزان قیمت پیدا کنید، فقط کافی است این سایت‌ها را چک نمایید.

نادیده گرفتن تجربه پرواز دیگران ...

کسانی که سابقه پرواز‌های بین‌المللی و طولانی مدت را دارند، از این موضوع آگاه هستند که می توانند قیمت پرواز‌های خود را تغییر دهند. مثلا صفحه نمایش در صندلی عقب، طرح صندلی بهتر، محل قرارگیری پا و یا سرویس غذا از جمله مواردی هستند که می‌توانند قیمت پرواز را بالا ببرند. پیشنهاد می کنیم قبل ار رزرو بلیط، از تجربه دیگران استفاده نمایید.

 نادیده گرفتن هزینه‌های جانبی دیگر ...

اشتباهات رایج هنگام رزرو پرواز

ممکن است یک شرکت هواپیمایی یک پرواز با تخفیف بالا را به شما پیشنهاد دهد؛ اما در طول سفر تمام این هزینه‌ها را مجدداً از شما دریافت کند. برای اینکه این مشکل برای شما پیش نیاید؛ بهتر است قبل از رزرو، تمام هزینه‌هایی که ممکن است در طول سفر به شما تحمیل شود را بررسی کنید. هزینه های اجباری که ممکن است به شما تحمیل شود، شامل استفاده از هتل فرودگاه یا هزینه حمل بار یا حتی دریافت عوارض در فرودگاه می باشد.  

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

تور مالزی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

تور استانبول ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر